588382-2026 - Ergebnis
Polen – Gelegenheitsflugverkehr – Świadczenie usług nieregularnych przewozów lotniczych przy stałym utrzymywaniu stanu gotowości do wykonywania przewozów lotniczych wraz z udostępnieniem przestrzeni magazynowej na terenie lotniska w ramach projektu grantowego „Development and maintenance of rescEU transport and logistics capacities in Poland”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług nieregularnych przewozów lotniczych przy stałym utrzymywaniu stanu gotowości do wykonywania przewozów lotniczych wraz z udostępnieniem przestrzeni magazynowej na terenie lotniska w ramach projektu grantowego „Development and maintenance of rescEU transport and logistics capacities in Poland”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usług: A. stałego (24/7/365) utrzymywania stanu gotowości do wykonywania przewozów lotniczych obejmującego: a. utrzymywanie stałej dostępności dla Zamawiającego:  dwóch wielozadaniowych (pasażerskich) statków powietrznych służących do przewozów osób (pasażerów) i towarów (ładunków), których minimalne parametry techniczne i funkcjonalne zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia. Statki powietrzne”  jednego statku powietrznego przystosowanego do realizacji operacji medycznych (MEDEVAC), którego minimalne parametry techniczne i funkcjonalne zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia. Statki powietrzne”, b. utrzymywanie stałej gotowości Wykonawcy do wykonywania przewozów lotniczych, na każde żądanie Zamawiającego, B. nieregularnych, przewozów lotniczych z wykorzystaniem statków powietrznych, o których mowa w lit. a. powyżej, na każde żądanie Zamawiającego, C. najmu magazynu, zlokalizowanego na terenie lotniska Chopina w Warszawie (kod IATA:WAW), którego minimalne parametry techniczne i funkcjonalne zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia. Magazyn”, w celu jego wykorzystania przez Zamawiającego do przechowywania profesjonalnego sprzętu medycznego, akcesoriów medycznych wielokrotnego użycia i jednorazowych akcesoriów medycznych, stanowiących niezbędne zaopatrzenie operacji medycznych. 2. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 2 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowne”.
Vorherige Bekanntmachung530931-2026
Interne KennungBZzp.271.71.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający dokonał skrócenia terminu składania ofert do 15 dni, na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 Pzp - zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Realizacja przedmiotu zamówienia objęta jest projektem grantowym pn. „Development and maintenance of rescEU transport and logistics capacities in Poland” (Projekt grantowy) i następuje w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności (UMOL), stanowiącego system koordynacji pomocy ratowniczej i humanitarnej na wypadek katastrof naturalnych i wynikających z działalności człowieka, których skala lub charakter przekracza możliwości reagowania kraju dotkniętego kryzysem. Głównym celem UMOL jest udzielanie wysoko wyspecjalizowanej pomocy w celu zapobiegania i reagowania na klęski żywiołowe i katastrofy. Dla osiągnięcia tak określonego celu, niezbędne jest pozyskanie przez państwa uczestniczące w UMOL m.in. odpowiednich zdolności (zasobów). W ramach Projektu grantowego Zamawiający zobowiązał się do zbudowania i następczego utrzymania zdolności rescuEU w zakresie transportu i logistyki z wykorzystaniem statków powietrznych, umożliwiającej niesienie działań pomocowych, w tym o charakterze humanitarnym, obejmujących transport pasażerów i/lub ładunków z wykorzystaniem dwóch wielozadaniowych statków powietrznych oraz działań ratunkowych realizowanych w ramach operacji MEDEVAC z wykorzystaniem medycznego statku powietrznego. Mając na uwadze odnotowywane zagrożenia będące skutkami zmian klimatycznych oraz aktualną sytuację międzynarodową, pilne zbudowanie zdolności rescEU w zakresie transportu i logistyki jest niezbędne. Zgodnie ze sprawozdaniami Wspólnego Centrum Badawczego (JRC) Komisji Europejskiej:  ilość pożarów wzrasta, obejmując kolejne obszary Europy kontynentalnej,  średni okres gaszenia pożarów wydłuża się,  zwiększa się całkowita powierzchnia spalonych obszarów i powierzchnia spalonych obszarów przypadająca na jedno zdarzenia pożarowe. Stąd, odpowiedniemu zwiększeniu i zintensyfikowaniu będzie musiał ulec zakres niesionych działań pomocowych, w tym – zgodnie z prognozami – jeszcze w 2026 roku. Skutki pożarów odczuwalne są bowiem nie tylko dla środowiska, ale mają także wymiar społeczno-gospodarczy. W szczególności, konieczne jest zabezpieczenie potrzeb ludności zamieszkujących zagrożone obszary, poprzez ich ewakuację i następcze dostarczenie podstawowych produktów (żywność, napoje, środki czystości, środki higieniczne, inne). Niesienie tak określonych działań pomocowych następuje nie tylko w okresie bezpośredniego zagrożenia pożarowego, ale także po zakończeniu działań ratunkowo-gaśniczych (w ramach działań humanitarnych). Niezależnie od powyższego, w ostatnich tygodniach nastąpiła kolejna eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie. Pomimo zapowiedzi dot. zawieszenia broni, nadal prowadzone są ataki z powietrza. Brak przewidywalności konfliktu na Bliskim Wschodzi generuje dodatkowy niepokój wśród mieszkańców obszarów objętych lub zagrożonych konfliktem zbrojnym, mogąc powodować masowe migracje. Pogarsza się także sytuacja w Ukrainie, w związku ze wzmożonymi atakami wojsk rosyjskich na obszary, w szczególności miasta ukraińskie nieobjęte bezpośrednio strefą działań wojennych, w szczególności z wykorzystaniem dronów, oraz sytuacja bezpośrednio na froncie ukraińsko-rosyjskim, w związku z podjętą przez wojska ukraińskie kolejną kontrofensywą. Wskazane powyżej zagrożenia, zarówno o charakterze katastrof naturalnych, jak i związanych z działaniami wojennymi, mogą w każdej chwili spowodować konieczność uruchomienia natychmiastowych działań pomocowych (humanitarnych) oraz ratunkowych (poszukiwawczo-ratunkowych, medycznych). Mając na uwadze dynamikę zagrożeń, pilne zbudowanie zdolności pozwalającej na sprawne niesienie tak określonych działań jest niezbędne.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (dalej: Pzp), w trybie przetargu nieograniczonego. 2. Postępowanie prowadzone jest pod numerem referencyjnym BZzp.271.71.2026. 3. Postępowanie nie było poprzedzone wstępnymi konsultacjami rynkowymi, przeprowadzonymi na podstawie art. 84 Pzp. 4. W sprawach nieuregulowanych SWZ stosuje się przepisy Pzp i wydanych do Pzp rozporządzeń wykonawczych oraz przepisy Kodeksu cywilnego, z zastrzeżeniem, że przepisy Pzp nie stanowią inaczej. 5. Postępowanie prowadzone jest wyłącznie w języku polskim. 6. Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia sporządzone w języku obcym Wykonawca przekazuje wraz z tłumaczeniem na język polski
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60420000 Gelegenheitsflugverkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 70220000 Dienstleistungen der Vermietung oder Verpachtung von eigenen Nichtwohnimmobilien
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na: a. w przypadku wielozadaniowych statków powietrznych – zwiększeniu ilości godzin blokowych „przypisanych” do wykorzystania w danym roku kalendarzowym realizacji zamówienia publicznego o dalsze 100 godzin blokowych / wielozadaniowy statek powietrzny / dany rok kalendarzowy realizacji zamówienia publicznego, b. w przypadku medycznego statku powietrznego – zwiększeniu ilości godzin blokowych „przypisanych” do wykorzystania w danym roku kalendarzowym realizacji zamówienia publicznego – o dalsze 100 godzin blokowych / dany rok kalendarzowy realizacji zamówienia publicznego. 2. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji w każdym przypadku stwierdzenia zapotrzebowania na dodatkowe godziny blokowe w celu realizacji przewozu lotniczego stanowiącego działania pomocowe (transport pasażerów i/lub ładunków) lub działania ratunkowe (operacja MEDEVAC) w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności, po wyczerpaniu godzin blokowych „przypisanych” do wykorzystania w danym roku kalendarzowym realizacji zamówienia publicznego danemu statkowi powietrznemu lub gdy liczba godzin blokowych pozostała dla danego statku powietrznego nie jest wystarczająca dla realizacji przewozu lotniczego / operacji MEDEVAC, w stosunku do którego / której Zamawiający zamierza zgłosić lub zgłosił aktualizację stanu gotowości – odpowiednio – wielozadaniowego statku powietrznego / medycznego statku powietrznego. 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia. 4. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, sporządzonego w formie pisemnej lub w formie elektronicznej, pod rygorem nieważności. Dopuszcza się składanie oświadczeń obejmujących wykorzystanie określonej przez Zamawiającego puli godzin blokowych, do wyczerpania całkowitej ilości godzin blokowych „przypisanych” do wykorzystania, w ramach prawa opcji, w danym roku kalendarzowym realizacji przedmiotu zamówienia danemu statkowi powietrznemu (wielozadaniowemu / medycznemu).