2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Ropczyce w 2027 roku”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie, transport i zagospodarowanie wszystkich rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ropczyce, w okresie od dnia 01 stycznia 2027 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów: przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w szczególności ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawą o odpadach, oraz zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ropczyce obowiązującym w zakresie odnoszącym się do zamówienia i niesprzecznym z aktualnym brzmieniem ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje 5833 szt. nieruchomości, w tym: 1/ 84 szt. – w obszarze zabudowy wielorodzinnej na terenie miasta Ropczyce (zwanym „MW"), 2/ 5807 szt. – obszar zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej oraz wielorodzinnej poza miastem zwany też w dalszej części umowy „MN,MR”, w tym: Ropczyce– 2990 szt., Okonin– 117 szt., Łączki Kucharskie– 328 szt., Niedźwiada– 615 szt., Mała– 303 szt., Brzezówka– 316 szt., Lubzina– 593 szt., Gnojnica– 545 szt.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie, transport i zagospodarowanie wszystkich rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ropczyce, w okresie od dnia 01 stycznia 2027 roku do dnia 31 grudnia 2027 roku, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów: przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w szczególności ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawą o odpadach, oraz zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ropczyce obowiązującym w zakresie odnoszącym się do zamówienia i niesprzecznym z aktualnym brzmieniem ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje 5833 szt. nieruchomości, w tym: 1/ 84 szt. – w obszarze zabudowy wielorodzinnej na terenie miasta Ropczyce (zwanym „MW"), 2/ 5807 szt. – obszar zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej oraz wielorodzinnej poza miastem zwany też w dalszej części umowy „MN,MR”, w tym: Ropczyce– 2990 szt., Okonin– 117 szt., Łączki Kucharskie– 328 szt., Niedźwiada– 615 szt., Mała– 303 szt., Brzezówka– 316 szt., Lubzina– 593 szt., Gnojnica– 545 szt. 3. Na podstawie ilości odpadów komunalnych odebranych w Gminie Ropczyce w okresach poprzednich, masy poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych, w okresie realizacji zamówienia, wynoszą szacunkowo: 1/ Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych bez odpadów z PSZOK: a) papier (w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury) (15 01 01)- 120 Mg, b) metale, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (15 01 02, 15 01 06)- 605 Mg, c) szkło (15 01 07)- 900 Mg, d) bioodpady (bio) (20 01 08, 20 02 01)- 90 Mg, e) zimny popiół (ex20 01 99)- 72 Mg, f) niesegregowane (zmieszane) (20 03 01)- 2750 Mg 2/ Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK; a) papier (w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury) (15 01 01)- 7 Mg, b) metale, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (15 01 02, 15 01 06)- 26 Mg, c) szkło (15 01 07, 17 02 02)- 32 Mg, d) bioodpady, nie wyłączając części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych, ogrodów i parków przydomowych (20 02 01)- 272 Mg, e) zimny popiół (ex20 01 99)- 53 Mg, f) zużyte opony (16 03 01)- 122 Mg, g) odpady wielkogabarytowe (20 03 07)- 330 Mg, h) odpady budowlane i rozbiórkowe (17 01 07, 17 09 04)- 232 Mg, i) zużyte baterie i akumulatory (20 01 34, 200133*)- 0,5 Mg, j) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne (20 01 36)- 27 Mg, k) leki przeterminowane (20 01 32)- 0,4 Mg, l) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek (ex20 01 99)- 0,1 Mg, m) odzież, tekstylia (20 01 10, 20 01 11)- 86 Mg, n) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 200121, 200123 zawierające niebezpieczne składniki (20 01 35*)- 6 Mg, o) lampy fluoroscencyjne i inne odpady zawierające rtęć (20 01 21*)- 0,1 Mg, p) urządzenia zawierające freony (20 01 23*)- 8 Mg, q) materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03 (17 06 04)– 19 Mg, r) żelazo i stal (17 04 05)– 3 Mg, s) farby i opakowania po farbach (20 01 28)– 2 Mg, t) farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne (20 01 27*) – 5 Mg, u) odpadowa papa (17 03 80)- 0,1, Mg 4. Podana ilość odpadów określona w pkt 3 jest wartością szacowaną ustaloną na podstawie ilości odpadów komunalnych odebranych w Gminie Ropczyce w okresach poprzednich. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów względem ilości określonej w pkt. 3, wynikające z rzeczywistej ilości zebranych i zagospodarowanych odpadów. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu zmniejszenia ilości odpadów określonej w pkt. 3. Ewentualna zmiana szacowanej ilości określonej w pkt. 3 nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktyczną ilość odebranych i zagospodarowanych odpadów wg cen jednostkowych określonych w umowie. Zaistnienie okoliczności, o których mowa spowoduje odpowiednie zmniejszenie lub zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu Umowy. 5. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 2 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak opcji i wznowień
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Brak opcji i wznowień