588472-2026 - Wettbewerb
Finnland – Ausrüstung für Sicherheitszwecke, Brandbekämpfung, Polizei und Verteidigung – Sammutusasujen hankinta
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sammutusasujen hankinta
Beschreibung: Vantaan ja Keravan hyvinvointialue pyytää tarjousta Keski-Uudenmaan pelastuslaitoksen ja Itä-Uudenmaan pelastuslaitoksen käyttöön tulevista sammutusasuista ja kypäränalushupuista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisin ehdoin. Hankinta kilpailutetaan yhteishankintana niin, että Vantaan ja Keravan hyvinvointialue julkaisee tarjouspyynnön. Kilpailutuksen perusteella Vantaan ja Keravan hyvinvointialue ja Itä-Uudenmaan hyvinvointialue tekevät molemmat omat sopimukset sopimustoimittajan kanssa. Molemmat hankintayksiköt tekevät myös oman hankintapäätöksen. Hankintayksikkö valitsee yhden (1) toimittajan.
Interne Kennung: VAKEDno-2025-173
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35000000 Ausrüstung für Sicherheitszwecke, Brandbekämpfung, Polizei und Verteidigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör, 35800000 Persönliche Ausrüstung und Hilfsausrüstung, 35811100 Feuerwehruniformen
5. Los
Los: LOT-0000