588489-2026 - Wettbewerb
Finnland – Beratung im Bereich Forschung – Kyrönjoen yhteistarkkailun kuormitus- ja vesistötarkkailut vuosina 2027-2030
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kyrönjoen yhteistarkkailun kuormitus- ja vesistötarkkailut vuosina 2027-2030
Beschreibung: Kyrönjoen yhteistarkkailun kuormitus- ja vesistötarkkailut vuosina 2027-2030. Tarkemmat tiedot liitteissä.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kyrönjoen yhteistarkkailutyöryhmä on valtuuttanut Pohjanmaan vesi ja ympäristö ry:n pyytämään tarjoukset Kyrönjoen yhteistarkkailun kuormitus- ja vesistötarkkailuista jaksolla 2027–2030. Yhteistarkkailussa noudatetaan Kyrönjoen yhteistarkkailuohjelmaa. Työhön sisältyvät kaikki tarkkailuohjelman mukaiset kuormitus- ja vesistötarkkailujen tehtävät, pois lukien biologiset selvitykset. Tarjouksessa tulee huomioida liitteenä olevat tarjouspyyntöasiakirjat.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73210000 Beratung im Bereich Forschung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90733100 Überwachung oder Eindämmung von Oberflächengewässerverschmutzungen
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-054739-LOT-0001