588640-2026 - Wettbewerb
Polen – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – „Wybór Partnera Finansującego w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na efektywność energetyczną sektorze mieszkaniowym (IIT) i Pożyczka na efektywność energetyczną w budynkach użyteczności publicznej (IIT) w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Lubelskiego”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Wybór Partnera Finansującego w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na efektywność energetyczną sektorze mieszkaniowym (IIT) i Pożyczka na efektywność energetyczną w budynkach użyteczności publicznej (IIT) w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Lubelskiego”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym finansującym inwestycje realizowane na terenie woj. lubelskiego tj.: Pożyczka na efektywność energetyczną w sektorze mieszkaniowym (IIT) i Pożyczka na efektywność energetyczną w budynkach użyteczności publicznej (IIT) (zwane dalej: Pożyczka). Szczegóły dotyczące typu projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metrykach Instrumentu Finansowego stanowiących załącznik nr 2a i 2b do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU) (Metryka).
Interne KennungDZK/66/DIF/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
LosLOT-0004
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym finansującym inwestycje realizowane na terenie woj. lubelskiego tj.: Pożyczka na efektywność energetyczną w sektorze mieszkaniowym (IIT) i Pożyczka na efektywność energetyczną w budynkach użyteczności publicznej (IIT) (zwane dalej: Pożyczka). Szczegóły dotyczące typu projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metrykach Instrumentu Finansowego stanowiących załącznik nr 2a i 2b do Projektowanych Postanowień Umowy (PPU) (Metryka). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o Finansowaniu zawarta pomiędzy BGK a Województwem Lubelskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Lubelskiego, pełniącym funkcję Instytucji Zarządzającej programem Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca pełnić będzie rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową o Finansowaniu nr FELU.04.04-IZ.00-0001/23-00 o finansowaniu Projektu nr FELU.04.04-IZ.00-0001/23 pt. Fundusz Powierniczy Województwa Lubelskiego zawartą w dniu 29.08.2023 r. pomiędzy Województwem Lubelskim (Zarządem Województwa Lubelskiego), a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FELU.04.04-IZ.00-0001/23. 5. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 6. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego udostępniany przez Zamawiającego na realizację zamówienia podstawowego wynosi łącznie 17 000 000,00 zł. 8. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego jest przeznaczony na świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na efektywność energetyczną sektorze mieszkaniowym (IIT) i Pożyczka na efektywność energetyczną w budynkach użyteczności publicznej (IIT) oraz udzieleniu Jednostkowych Pożyczek o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka na efektywność energetyczną sektorze mieszkaniowym (IIT)” i „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka na efektywność energetyczną w budynkach użyteczności publicznej (IIT)” oraz z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 17 000 000,00 zł uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości nie niższej niż 3 364 288,65 zł. Udzielenie Jednostkowych Pożyczek ma przyczynić się do realizacji wskaźników określonych w cz. III pkt 7 SWZ. Jedna Inwestycja końcowa może jednocześnie przyczynić się do osiągnięcia każdego ze wskaźników określonych w cz. III pkt 7 SWZ.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia: a. Prawa opcji, na zasadach określonych w PPU, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ, b. Zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Ustawa Prawo Zamówień Publicznych, Ustawa). 2. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może ulec zwiększeniu do 100% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego. 3. Pożyczki udzielane przez Wykonawcę ze środków udostępnionych na podstawie Prawa opcji będą udzielane w oparciu o zasady zawarte w PPU, stosowane do podstawowej części zamówienia. W przypadku skorzystania z Prawa opcji, Zamawiający, w uzgodnieniu z Wykonawcą, dokona aktualizacji terminów w zakresie wydatkowania środków Funduszu Szczegółowego. 4. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może wynosić do 100% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego. Zakres i warunki przedmiotowego zamówienia, będą zgodne Opisem Przedmiotu Zamówienia. 5. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego udostępniany przez Zamawiającego na realizację zamówienia podstawowego wynosi łącznie 17 000 000,00 zł. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji oraz zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego udostępnianych przez Zamawiającego na realizację zamówienia wyniesie maksymalnie 51 000 000,00 zł.