2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vooraankondiging EA Dienst HenT (Hosting en Technisch Applicatiebeheer)
Beschreibung: Vanuit de doelstelling van de Dienst HenT betekent het ontzorgen inzake hosting en Technisch Applicatiebeheer: Initieel het overnemen van nu 126 applicaties (de applicaties ondergebracht in het huidige HenT contract, welke gedurende de aanbesteding of migratie hoger of lager kan uitvallen). De migratie dient onder regie van de Gemeente uitgevoerd te worden door de Leverancier en wordt, daar waar nodig, ondersteund door de latende partij en door de Gemeente. Het onboarden van nieuwe applicaties die gedurende het contract in aanmerking komen voor de Dienst HenT. Het ontmantelen van oude applicaties, die niet meer op de Dienst HenT gedraaid zullen worden. Dit kan tijdens de migratie of lopende het contract voorkomen. Het doorlopend beheren van de applicaties, volgens de overeengekomen eisen voor beschikbaarheid, integriteit, vertrouwelijkheid en performance. Het doorontwikkelen van hosting en Technisch Applicatiebeheer binnen kaders en richtlijnen, inclusief beveiliging, va De totale raming van de Aanbesteding met een looptijd van 13 jaar (5 jaar initiële termijn, inclusief 4 x 2 jaar verlengingsopties) wordt vastgesteld op € 153,4 miljoen exclusief BTW (€ 11,8 miljoen per jaar). De bedragen genoemd zijn exclusief indexatie van prijzen van maximaal 2% per jaar. Deze 2% indexatie komt vanuit de gedachte, dat de Gemeente wil bijdragen aan een stabiel economisch inflatiecijfer van 2% in lijn met de doelstellingen van de Europese Centrale Bank. Daarnaast krijgt de Gemeente ook geen volledige jaarlijkse inflatiecorrecties in haar begrotingen toegekend door het Rijk. Gegadigen en/of Inschrijvers hebben meer mogelijkheden om uitgaven en kosten te beperken dan overheden met haar complexe wettelijke taken. Dit betreft een indicatie, op basis van inschatting. De werkelijke kosten kunnen zowel naar boven als naar beneden hiervan afwijken door op- en afschalen van applicaties (toevoegen en ontmantelen of aanpassen serviceniveaus) en andere wijzigingen toegelaten binnen de scope van deze aanbesteding. Aan deze indicatie kunnen door de Gegadigden en/of Inschrijver geen rechten worden ontleend.
Interne Kennung: AICT2024-0184
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Hosting en Technisch Applicatiebeheer
Beschreibung: 1. Project Diensten: projectmanagement/advies, (initieel)ontwerp, bouw, test, implementatie, migratie & changes 2. Beheer Diensten: TAB, ITIL/Service Delivery, change, release, problem, incident, config, logging, audits, reporting 3. Applicatie Diensten: stacks, integratie & middleware, DB's en beheertooling 4. Infrastructuur Diensten: virtuele & fysieke servers, storage, cloud-integratie, back-up & recovery. 5. Co-locatie (optioneel) De vijf onderdelen geven de aandachtsgebieden en doelstellingen weer die ingevuld dienen te worden met de gevraagde dienstverlening. Deze onderdelen worden vaak in samenhang afgenomen, maar kunnen voor specifieke casussen ook los afgenomen worden. De onderstaande beschrijving biedt een toelichting van deze doelstellingen, uitsluitend ter verduidelijking op punten ook op technisch niveau. Deze invulling is niet dwingend maar richtinggevend. Afhankelijk van de geboden oplossingen en de verder uit te werken business-, beveiligings-, functionele- en kwaliteitseisen zullen keuzes gemaakt worden. De Applicatie Diensten en Infrastructuur Diensten in de Dienst HenT moeten door Leverancier zoveel mogelijk als standaardcomponenten geleverd worden in de vorm van door Leverancier beschreven en te onderhouden architectuurbouwblokken. Deze bouwblokken passen binnen de Stedelijke Enterprise Architectuur van de Gemeente, en en sluiten aan op de verkaveling van de Basis IT Diensten en Generieke Voorzieningen. Vanuit de doelstelling van de Dienst HenT betekent het ontzorgen inzake hosting en technisch applicatiebeheer: • Initieel het overnemen van nu 126 applicaties (de applicaties ondergebracht in het huidige Hosting en Technisch Applicatiebeheer-contract, welke gedurende de aanbesteding of migratie hoger of lager kan uitvallen). De migratie dient onder regie van de Gemeente uitgevoerd te worden door de Leverancier en wordt, daar waar nodig, ondersteund door de latende partij en door de Gemeente. • Het onboarden van nieuwe applicaties die gedurende het contract in aanmerking komen voor de Dienst HenT. • Het ontmantelen van oude applicaties, die niet meer op de Dienst HenT gedraaid zullen worden. Dit kan tijdens de migratie of lopende het contract voorkomen. • Het doorlopend beheren van de applicaties, volgens de overeengekomen eisen voor beschikbaarheid, integriteit, vertrouwelijkheid en performance. • Het doorontwikkelen van hosting en technisch applicatiebeheer binnen kaders en richtlijnen, inclusief beveiliging, van de Gemeente waarbij wordt voldaan aan continuïteit en kwaliteit van de Dienst HenT tegen marktconforme kosten. • Het onderdeel zijn van de IT Service Management processen van de gemeente Amsterdam, waarbij wordt samengewerkt met andere leveranciers en gemeentelijke onderdelen en wordt aangesloten op de ITSM tooling van de gemeente. • Het aansluiten op de Generieke Security Dienst van de Gemeente. • Het sturen op realisatie van Single Sign On-koppelingen voor alle bestaande en nieuwe applicaties in scope • Ontsluiting van alle bestaande en nieuwe applicaties over het publieke internet met gepaste maatregelen • Het aansluiten op het risicomanagement proces DVO van de Gemeente. • Het voldoen aan al de aansluitvoorwaarden van de Gemeente. • De leverancier ondersteunt Functioneel Beheer in zijn rol als beleidsrealiserende en bewijslastleverende actor binnen de Gemeente Amsterdam. • de huidige (strategisch) partners van de Gemeente voor Generieke security-diensten, voor PEN- en hacktesting en security-consultancy zijn uitgesloten van deze aanbesteding vanwege de noodzakelijke onafhankelijkheid van het security specialisme.
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: In het kader van de Dienst HenT wil de Gemeente optimaal ontzorgd worden ten aanzien van de techniek en de architectuur die nodig is voor applicatiehosting en Technisch Applicatiebeheer. Vernieuwing en Innovatie op betreffend vlak zal vooral plaatsvinden in de Dienst HenT. Daarom vallen binnen de scope van deze aanbesteding de volgende elementen: De groei van deze Overeenkomst zit in de groei van nieuwe applicaties, aanpassingen op bestaande applicaties en toevoegen van nieuwe Gemeentelijke organisatieonderdelen; Aanpassingen aan privacy of de beveiliging door veranderende wet- en regelgeving, stand van de techniek, risicoprofiel van de Gemeentelijke dienstverlening of beleid. Aanpassingen van de Dienst HenT door veranderende wet- en regelgeving, GIBIT, stand van de techniek, risicoprofiel van Gemeentelijke dienstverlening of beleid. Innovatie, zowel evolutie (zoals functionele en technische verbeteringen en aanvullingen van de bestaande dienstverlening) en revolutie (zoals nieuwe componenten, bouwblokken en nieuwe technologieën als AI, Digitale Autonomie en digitale onafhankelijkheid, quantum computing of post-quantum cryptografie). Consultancy ten behoeve van het uitvoeren, leveren en ontwikkelen van overige producten en diensten. Hieronder genoemde fundamentele veranderingen in de topologie van het IT Landschap. Het verschil tussen de prijs van Inschrijving en de geraamde contractwaarde zoals genoemd in deze Selectieleidraad is de totale potentiële groei van de hierboven genoemde punten.