See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w rezerwatach przyrody: Budzisk, Woronicza i Jezioro Wiejki
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia został podzielony na części: 1) Zadanie nr 1 – Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Budzisk. 2) Zadanie nr 2 – Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Woronicza. 3) Zadanie nr 3 – Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Jezioro Wiejki. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 389621-2026
Interne Kennung: WOF.261.61.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Budzisk.
Beschreibung: Realizacja zadania będzie polegać na koszeniu łąk wraz z wywozem biomasy, usuwaniu drzew i krzewów wraz z wywozem biomasy wraz z usunięciem korzeni, pni po wycince (poprzez ich zmulczowanie, czy frezowanie). Zabieg koszenia będzie realizowany na powierzchni 5 ha, zaś usuwanie drzew i krzewów na powierzchni 2,5 ha. Skoszona biomasa powinna być zebrana z powierzchni zabiegu. Zamawiający dopuszcza złożenie pozyskanej biomasy w stogi / brogi. Biomasa pozyskana z wycinki powinna być złożona na brzegu powierzchni poddanej zabiegowi, w postaci niewielkich stosów, tak aby w przyszłości nie utrudniała użytkowania łąk w rezerwacie. Podczas wykonywania zabiegów usunięcia drzew i krzewów należy stosować metodę ręcznego wycinania, rozumianą jako wycinanie drzew i/lub krzewów przy użyciu siekiery, sekatora, piły spalinowej lub elektrycznej/akumulatorowej przez operatora tego narzędzia. W tym przypadku wycinkę należy przeprowadzić przy lub poniżej szyi korzeniowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: WOF.261.61.2026 - zad. 1
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Woronicza
Beschreibung: Realizacja zadania będzie polegać na wyrównaniu 4 ha powierzchni, po przeprowadzonej w 2025 r. wycince drzew i krzewów, w celu odtworzenia łąk w rezerwacie przyrody Woronicza. Usunięcie korzeni i pni po wykonanej wycince należy zrealizować w wyniku ich zmulczowania, czy sfrezowania. Zabieg ten nie może być wykonany w wydzieleniu 158g, w granicach siedliska 7230 Nizinne torfowiska zasadowe o charakterze młak, turzycowisk i mechowisk w rezerwacie przyrody Woronicza. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: WOF.261.61.2026 - zad. 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Jezioro Wiejki
Beschreibung: Realizacja zadania będzie polegać na usuwaniu drzew i krzewów wraz z usunięciem biomasy wokół stanowisk brzozy niskiej w rezerwacie przyrody Jezioro Wiejki. Zabieg będzie dotyczył usunięcia drzew i krzewów w promieniu 10 m od każdego stanowiska brzozy niskiej. W zakres prac wchodzi wykonanie zabiegu na 6 stanowiskach brzozy niskiej. Biomasa powstała w wyniku wycinki drzew i krzewów zostanie ułożona w niewielkie stosy i pozostawiona w rezerwacie do naturalnego rozkładu, w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Podczas wykonywania zabiegów usunięcia drzew i krzewów należy stosować metodę ręcznego wycinania, rozumianą jako wycinanie drzew i/lub krzewów przy użyciu siekiery, sekatora, piły spalinowej lub elektrycznej/akumulatorowej przez operatora tego narzędzia. W tym przypadku wycinkę należy przeprowadzić przy lub poniżej szyi korzeniowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: WOF.261.61.2026 - zad. 3