588683-2026 - Ergebnis
Rumänien – Laborreagenzien – PACHET REACTIVI DE LABORATOR compatibili cu analizorul VITROS 7600XT
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PACHET REACTIVI DE LABORATOR compatibili cu analizorul VITROS 7600XT
Beschreibung: Acordul-cadru presupune achiziția de reactivi de laborator, compatibili cu analizorul VITROS 7600XT, care să respecte specificațiile tehnice prevăzute în caietul de sarcini. Acordul-cadru va avea o durată de 24 de luni și își va produce efectele de la data semnării de către ambele părți.Orice solicitare de clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire va fi transmisă prin SEAP. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare până în a 10-a zi înainte de termenul-limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 15 zile.
Interne Kennung: 4283325_2026_PAAPD1622434
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Procedura are ca obiect încheierea unui acord-cadru pentru furnizarea de reactivi de laborator, calibratori, controale și consumabile compatibile cu analizorul VITROS 7600XT, care să respecte specificațiile tehnice prevăzute în caietul de sarcini. Acordul-cadru va avea o durată de 24 de luni, urmând să își producă efectele de la data semnării de către ambele părți. Autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a diminua sau suplimenta cantitățile estimate, în funcție de necesitățile efective ale laboratorului și de fondurile bugetare disponibile, fără modificarea prețului unitar ofertat.
Interne Kennung: 1