588770-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Usługi ochrony osób i mienia wraz z usługą prowadzenia portierni na potrzeby MPK SA w Krakowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługi ochrony osób i mienia wraz z usługą prowadzenia portierni na potrzeby MPK SA w Krakowie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony osób i mienia, zastępcze prowadzenie portierni, ochrona taboru oraz obsługa kierowców w Punktach Kontroli Ruchu (PKR) i dworcach obsługiwanych przez MPK S.A. w Krakowie w zakresie określonym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne KennungLP.281.132.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPrzedmiotem zamówienia są usługi społeczne wymienione w załączniku nr XVII do dyrektywy 2014/25/UE. Zgodnie z art. 392 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający udzielając zamówienia, o których mowa w art. 392 ust. 1, może nie stosować przepisów ustawy dotyczących minimalnych składania ofert.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp przewiduje możliwość skorzystania z OPCJI tj. usług ochrony osób i mienia wraz z usługą prowadzenia portierni na warunkach i w zakresie na jakich zostanie zawarta umowa podstawowa. Wskazanie opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu jego niezrealizowania. Decyzja o realizacji opcji jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. Realizacja opcji odbywać się będzie na podstawie pisemnej informacji Zamawiającego złożonej Wykonawcy w terminie nie później niż na 6 tygodni przed końcem zakończenia umowy w zakresie zamówienia podstawowego. W przypadku rezygnacji z realizacji opcji Zamawiający poinformuje o tym fakcie Wykonawcę w terminie nie później niż na 6 tygodni przed zakończeniem umowy w zakresie zamówienia podstawowego. Okres realizacji umowy w ramach opcji wyniesie 12 miesięcy. Okres obowiązywania podany w pkt 5.1.3 dotyczy zamówienia podstawowego.