588803-2026 - Ergebnis
Rumänien – Technische Unterstützung – Servicii de suport tehnic pentru produsele software SIVECO Applications 2011
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de suport tehnic pentru produsele software SIVECO Applications 2011
Beschreibung: Se solicită prestarea de Servicii de suport tehnic pentru produsele software SIVECO Applications 2011 detinute de autoritatea contractantă. APIA deţine un număr de 1.545 licenţe SIVECO Applications 2011, defalcate dupa cum urmează și pentru care este necesară asigurarea de servicii de suport tehnic, în conformitate cu cerințele caietului de sarcini: Nr. Crt. Componenta Număr licențe 1. Managementul Salarizării 76 2. Managementul Resurselor Umane 80 3. Managementul Financiar Contabil 215 4. Managementul Contractelor 3 5. Managementul Bugetelor 77 6. Managementul Mijloacelor Fixe si al Obiectelor de Inventar 71 7. Managementul Stocurilor 62 8. Managementul Investitiilor 10 9. SIVECO Business Analyzer 15 10. Managementul Litigiilor 2 11. Managementul Angajamentelor Bugetare” 132 12. Managementul Plăţilor Subvenţionate din Bugetul Naţional” 112 13. Managementul Avansurilor si Garantiilor 12 14. Managementul Debitelor 231 15. Managementul platilor pe beneficiari din schemele europene 450 Total 1.548 Se va încheia un acord-cadru de servicii pentru o perioadă de 36 luni, cu un singur operator economic. În baza acordului-cadru se vor atribui contracte subsecvente care vor constitui temei legal pentru plată, în funcție de necesitățile autorității contractante. Contractele subsecvente se vor încheia cu respectarea tarifelor unitare lunare/tip de modul (componentă) licențiabil(ă) prevăzute în acordul-cadru, actualizate, după caz, şi cu încadrarea în fondurile bugetare alocate. Tarifele unitare lunare prevăzute în acordul cadru, actualizate, după caz, vor guverna toate contractele subsecvente care urmează a fi atribuite pe parcursul derulării acordului cadru. Acordul cadru se va încheia cu un singur operator economic Durata acordului-cadru: Durata în luni: 36 de luni. Calendarul estimativ de aplicare a procedurii de atribuire a acordului-cadru: Se estimeaza ca Acordul-cadru se va aplica în perioada: ianuarie 2026 – ianuarie 2029. Se estimează ca se vor atribui între 2 și 4 contracte subsecvente pe an, în funcție de necesitățile APIA, ori de câte ori apare această necesitate. Descrierea detaliata a serviciilor care se solicita a fi realizate, precum și cerințele tehnice ale serviciilor, sunt prezentate în Caietul de sarcini. Operatorii economici pot solicita clarificări cu un număr de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va elabora şi posta în SEAP răspunsul la toate solicitările de clarificări depuse în termenul de mai sus, în a 11- a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 16517187_2025_PAAPD1573173 16517187-2025-35
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71356300 Technische Unterstützung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Cantitatile maxime și minime estimate de servicii de suport care se preconizează că vor fi în realizate pe durata acordului cadru, respectiv pe durata unui contract subsecvent, aferente componentelor/ produselor software licențiate (licențelor) SVAP applications 2011, sunt detaliate si tabelate in anexa de la sfarsitul caietului de sarcini. Valori maxime si minime estimate ale acordului cadru și ale unui contract subsecvent:  Valoarea maximă estimată a Acordului Cadru este de 11.689.253,64 lei fără TVA, pentru o cantitate maximă de servicii de suport aferente unui număr maxim de 1.5485 licențe “SIVECO Applications 2011” pentru o perioadă de 36 luni,.  Valoarea minimă estimată a acordului cadru este de 1.141.377,48 lei fără TVA, pentru o cantitate minimă de servicii de suport aferente unui număr minim de 636 licențe “SIVECO Applications 2011” pentru o perioadă de 8 luni,  Valoarea maximă estimată a celui mai mare contract subsecvent la acordul cadru este de 2.428.470,48 lei fără TVA pentru o cantitate maximă de servicii de suport aferente unui număr maxim de 1.377 licențe “SIVECO Applications 2011” pentru o perioadă de 8 luni  Valoarea minimă estimată a unui contract subsecvent la acordul cadru este de 142.672,19 lei fără TVA pentru o cantitate minimă de servicii de suport aferente unui număr minim de 636 licențe “SIVECO Applications 2011” pentru o perioadă de 1 lună - Nota : Autoritatea contractantă nu este obligată să realizeze servicii pentru întreaga valoare estimată a acordului-cadru.
Interne Kennung: 1