2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitionare 5 autoutilitare N1, 4x4, pentru modernizarea parcului auto al RPLP Piatra Craiului RA Zarnesti.
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă achiziția Achiziția a 5 autotutilitare N1, 4x4, pentru modernizarea parcului auto al RPLP Piatra Craiului RA Zărnești, în conformitate cu cantitățile și specificațiile tehnice din caietul de sarcini. Procedura este organizată pe loturi: Lot 1: Achiziție 2 (doua) autoutilitare Pick-up, 4x4, carosate N1, având valoarea estimată totală de 345.182 lei (fără TVA), respectiv 172.591 lei (fără TVA)/ buc, valoare care include totalitatea elementelor de cost (furnizare, transport, punere în funcțiune, instruirea utilizatorului, autorizări, avizări, taxe, etc.), legate de îndeplinirea contractului de furnizare. Lot2: Achiziție 3(trei) autoutilitare Pick-up, 4x 4, carosate N1, având valoarea estimată totală de 477.489 lei (fără TVA), respectiv 159.163 lei (fără TVA)/ buc, valoare care include totalitatea elementelor de cost (furnizare, transport, punere în funcțiune, instruirea utilizatorului, autorizări, avizări, taxe, etc.), legate de îndeplinirea contractului de furnizare. Autovehiculele solicitate vor fi produse noi, an de fabricație 2025 sau 2026, nefolosite, livrate în condițiile stabilite prin documentația de atribuire și prin contractul de achiziție publică, cu respectarea tuturor cerințelor tehnice, de siguranță, de omologare și de mediu aplicabile. Cerințele prevăzute în Caietul de sarcini reprezintă cerințe minime obligatorii. Ofertanții au obligația de a demonstra conformitatea produselor ofertate cu toate cerințele minime stabilite pentru lotul sau loturile la care participă. În măsura în care anumite caracteristici tehnice sunt prezentate prin raportare la un reper de piață, acestea au rol exclusiv orientativ pentru definirea nivelului de performanță urmărit de autoritatea contractantă și nu au caracter restrictiv, fiind acceptată orice soluție echivalentă care asigură un nivel cel puțin egal de performanță, funcționalitate, siguranță și conformitate. Valoare estimată totală fără TVA 822.671 lei. Atenție: Termenul în care autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informații suplimentare este în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, în măsura în care aceste solicitări vor fi adresate în termenul prevăzut la secțiunea I din Fișa de Date, respectiv 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: PAAP_2026_poz.5
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Achizitie 2(doua) autoutilitare N1, 4x4, pentru modernizarea parcului auto al RPLP Piatra Craiului RA Zarnesti
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă achiziția Achiziția a 5 autotutilitare N1, 4x4, pentru modernizarea parcului auto al RPLP Piatra Craiului RA Zărnești, în conformitate cu cantitățile și specificațiile tehnice din caietul de sarcini. Lot 1: Achiziție 2 (doua) autoutilitare Pick-up, 4x4, carosate N1, având valoarea estimată totală de 345.182 lei (fără TVA), respectiv 172.591 lei (fără TVA)/ buc, valoare care include totalitatea elementelor de cost (furnizare, transport, punere în funcțiune, instruirea utilizatorului, autorizări, avizări, taxe, etc.), legate de îndeplinirea contractului de furnizare. Autovehiculele solicitate vor fi produse noi, an de fabricație 2025 sau 2026, nefolosite, livrate în condițiile stabilite prin documentația de atribuire și prin contractul de achiziție publică, cu respectarea tuturor cerințelor tehnice, de siguranță, de omologare și de mediu aplicabile. Cerințele prevăzute în Caietul de sarcini reprezintă cerințe minime obligatorii. Ofertanții au obligația de a demonstra conformitatea produselor ofertate cu toate cerințele minime stabilite pentru lotul sau loturile la care participă. În măsura în care anumite caracteristici tehnice sunt prezentate prin raportare la un reper de piață, acestea au rol exclusiv orientativ pentru definirea nivelului de performanță urmărit de autoritatea contractantă și nu au caracter restrictiv, fiind acceptată orice soluție echivalentă care asigură un nivel cel puțin egal de performanță, funcționalitate, siguranță și conformitate
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34113300 Geländegängige Fahrzeuge
Los: LOT-0002
Titel: Achizitie 3(trei) autoutilitare N1, 4x4, pentru modernizarea parcului auto al RPLP Piatra Craiului RA Zarnesti
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă achiziția a 5 autotutilitare N1, 4x4, pentru modernizarea parcului auto al RPLP Piatra Craiului RA Zărnești, în conformitate cu cantitățile și specificațiile tehnice din caietul de sarcini. Lot2: Achizitie 3(trei) autoutilitare Pick-up, 4x 4, carosate N1, avand valoarea estimata totala de 477.489 lei (fara TVA),respectiv 159.163 lei (fara TVA)/ buc, valoare care include totalitatea elementelor de cost (furnizare, transport, punere in functiune, instruirea utilizatorului, autorizari, avizari, taxe, etc.), legate de indeplinirea contractului. Autovehiculele solicitate vor fi produse noi, an de fabricație 2025 sau 2026, nefolosite, livrate în condițiile stabilite prin documentația de atribuire și prin contractul de achiziție publică, cu respectarea tuturor cerințelor tehnice, de siguranță, de omologare și de mediu aplicabile. Cerințele prevăzute în Caietul de sarcini reprezintă cerințe minime obligatorii. Ofertanții au obligația de a demonstra conformitatea produselor ofertate cu toate cerințele minime stabilite pentru lotul sau loturile la care participă. În măsura în care anumite caracteristici tehnice sunt prezentate prin raportare la un reper de piață, acestea au rol exclusiv orientativ pentru definirea nivelului de performanță urmărit de autoritatea contractantă și nu au caracter restrictiv, fiind acceptată orice soluție echivalentă care asigură un nivel cel puțin egal de performanță, funcționalitate, siguranță și conformitate.
Interne Kennung: 2