588867-2025 - Wettbewerb
Polen – Dieselöl – Dostawy oleju napędowego na potrzeby obiektów SPA "Dąbie" Sp. z o.o. i SPA "Klonowica" Sp. z o.o. w okresie 36 miesięcy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy oleju napędowego na potrzeby obiektów SPA "Dąbie" Sp. z o.o. i SPA "Klonowica" Sp. z o.o. w okresie 36 miesięcy
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje dostawę paliwa – oleju napędowego standardowego oraz oleju napędowego o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych do zbiorników zakładowego magazynu paliw Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Dąbie” Sp. z o.o. przy ul. A. Struga 10, 70-784 Szczecin oraz do zbiorników zakładowego magazynu paliw Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Klonowica” Sp. z o.o. przy ul. Klonowica 3c, 71-241 Szczecin w okresie 36 miesięcy od daty rozpoczęcia realizacji (pierwsza data dostawy) nie później niż od dnia 02.12.2025r. dla SPA „Dąbie” Sp. z o.o. i nie później niż od dnia 01.12.2025r. dla SPA „Klonowica” Sp. z o.o.. Po zawarciu umowy Wykonawca zobowiązany będzie do rozpoczęcia realizacji dostaw na żądanie Zamawiającego od wskazanego w żądaniu terminu. W takim przypadku Zamawiający poinformuje Wykonawcę nie później niż na 14 dni przed planowaną pierwszą dostawą (stanowiąca formalną datę rozpoczęcia umowy). Daty te mogą być indywidualnie określone przez Spółki występujące w roli Zamawiającego. Całkowita wielkość dostawy to 20 416 000 litrów (słownie: dwadzieścia milionów czterysta szesnaście tysięcy litrów), w tym dla SPA “Klonowica” w ilości 8 316 000 litrów, a dla SPA “Dąbie” w ilości 12 100 000 litrów. Przedmiotem zamówienia są dostawy paliwa – oleju napędowego, którego sposób dostawy oraz jakość spełniać będą wymogi określone w aktualnie obowiązujących przepisach w szczególności w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (tj. Dz. U. 2024 poz. 1209) oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (tj. Dz. U. 2024 poz. 1018) oraz spełniającego wymagania aktualnie obowiązującej polskiej normy PN-EN 590. Ponadto dostarczone paliwo powinno spełniać następujące kryteria: a) czystość mikrobiologiczna i odporność na cały rok na ewentualne skażenia biologiczne w zbiornikach paliwowych, instalacjach stacji paliw i w autobusach; b) zawartość siarki nie większa niż 10mg/kg; c) musi pochodzić z bieżącej produkcji i nie zawierać komponentów pochodzących z produktów przepracowanych; d) w okresie od dnia 16 kwietnia do 30 września wykonawca dostarczał będzie olej napędowy standardowy – dla okresu letniego; w okresie od dnia 1 marca do dnia 15 kwietnia oraz od dnia 1 października do dnia 15 listopada, wykonawca dostarczał będzie olej napędowy standardowy – dla okresu przejściowego i w okresie od dnia 16 listopada do końca lutego – olej napędowy standardowy – dla okresu zimowego; e) w okresie zimowym tj. od dnia 16 listopada do końca lutego, w przypadku gdy prognozowana temperatura atmosferyczna będzie niższa niż – 15 oC, Wykonawca na żądanie Zamawiającego zapewni dostarczenie oleju napędowego o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych o temperaturze zablokowania zimnego filtra, CFPP – 32 oC. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest przez zamawiających sektorowych, w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1, w związku z art. 5 ust. 1 pkt 1 i ust. 4 oraz art. 378 ust. 1 i art. 132-139. Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym nie dopuszcza składania ofert częściowych. Oferta musi obejmować całość zamówienia. Oferta nie zawierająca pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostanie odrzucona. Uzasadnienie niedokonania podziału zamówienia na części – zgodnie z art. 362 pkt 1 ustawy do udzielania zamówień sektorowych nie ma zastosowania art. 91 ust. 2 ustawy. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy on-line działającej pod adresem https://e-propublico.pl (dalej jako: ”Platforma”). Uwaga: Ze względu na limit znaków więcej informacji w dokumentach zamówienia.
Interne KennungNr ref. 25/ZP-SPAK/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje dostawę paliwa – oleju napędowego standardowego oraz oleju napędowego o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych do zbiorników zakładowego magazynu paliw Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Dąbie” Sp. z o.o. przy ul. A. Struga 10, 70-784 Szczecin oraz do zbiorników zakładowego magazynu paliw Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Klonowica” Sp. z o.o. przy ul. Klonowica 3c, 71-241 Szczecin w okresie 36 miesięcy od daty rozpoczęcia realizacji (pierwsza data dostawy) nie później niż od dnia 02.12.2025r. dla SPA „Dąbie” Sp. z o.o. i nie później niż od dnia 01.12.2025r. dla SPA „Klonowica” Sp. z o.o.. Po zawarciu umowy Wykonawca zobowiązany będzie do rozpoczęcia realizacji dostaw na żądanie Zamawiającego od wskazanego w żądaniu terminu. W takim przypadku Zamawiający poinformuje Wykonawcę nie później niż na 14 dni przed planowaną pierwszą dostawą (stanowiąca formalną datę rozpoczęcia umowy). Daty te mogą być indywidualnie określone przez Spółki występujące w roli Zamawiającego. Przedmiotem zamówienia są dostawy paliwa – oleju napędowego, którego sposób dostawy oraz jakość spełniać będą wymogi określone w aktualnie obowiązujących przepisach w szczególności w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (tj. Dz. U. 2024 poz. 1209) oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (tj. Dz. U. 2024 poz. 1018) oraz spełniającego wymagania aktualnie obowiązującej polskiej normy PN-EN 590. Ponadto dostarczone paliwo powinno spełniać następujące kryteria: a) czystość mikrobiologiczna i odporność na cały rok na ewentualne skażenia biologiczne w zbiornikach paliwowych, instalacjach stacji paliw i w autobusach; b) zawartość siarki nie większa niż 10mg/kg; c) musi pochodzić z bieżącej produkcji i nie zawierać komponentów pochodzących z produktów przepracowanych; d) w okresie od dnia 16 kwietnia do 30 września wykonawca dostarczał będzie olej napędowy standardowy – dla okresu letniego; w okresie od dnia 1 marca do dnia 15 kwietnia oraz od dnia 1 października do dnia 15 listopada, wykonawca dostarczał będzie olej napędowy standardowy – dla okresu przejściowego i w okresie od dnia 16 listopada do końca lutego – olej napędowy standardowy – dla okresu zimowego; e) w okresie zimowym tj. od dnia 16 listopada do końca lutego, w przypadku gdy prognozowana temperatura atmosferyczna będzie niższa niż – 15oC, Wykonawca na żądanie Zamawiającego zapewni dostarczenie oleju napędowego o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych o temperaturze zablokowania zimnego filtra, CFPP – 32oC. Całkowita wielkość dostawy to 20 416 000 litrów (słownie: dwadzieścia milionów czterysta szesnaście tysięcy litrów), w tym dla SPA “Klonowica” w ilości 8 316 000 litrów, a dla SPA “Dąbie” w ilości 12 100 000 litrów – obejmuje dostawę paliwa – oleju napędowego standardowego oraz oleju napędowego o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych w określonych warunkach temperaturowych występujących na terenie miasta Szczecina, podczas dostaw jednostkowych.
Interne KennungOlej napędowy
Menge20 416 000 Liter