2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona fizyczna osób i mienia na terenach Sekcji Spółki KM
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia na terenach Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. 2. Szczegółowy opis, zakres, wymagania oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia określają Projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 1 do SWZ. 3. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, które odwołują się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych rozwiązaniom opisywanym w normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych i systemach referencji technicznych, wskazanym w SWZ i załącznikach jeżeli pozwolą one uzyskać cechy lub parametry nie gorsze niż przywołane w SWZ i załącznikach. W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych, Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 3 (jeżeli dotyczy). Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający zgodnie z zapisami art. 107 ust. 2 ustawy Pzp wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 3 (jeżeli dotyczy). 5. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca i podwykonawca (w przypadku powierzenia przez Wykonawcę części zamówienia podwykonawcy) realizowali zamówienie pracownikami ochrony zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę. Sposób udokumentowania zatrudnienia pracowników, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia określonych wymagań zostały zawarte w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 1 do SWZ. 6. Jeżeli Wykonawca zamierza powołać się na urzędowy certyfikat, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, zobowiązany jest wskazać to w części II sekcji A Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (załącznik nr 6 do SWZ), podając: numer i oznaczenie certyfikatu, pełną nazwę podmiotu certyfikującego, który wydał dokument, okres ważności certyfikatu oraz dokładny zakres podstaw wykluczenia lub warunków udziału w odniesieniu, do których Wykonawca powołuje się na ten certyfikat.
Interne Kennung: MWZ3.27.72.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający na podstawie art. 392 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, nie stosuje przepisów ustawy Pzp dotyczących minimalnych terminów składania ofert.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowy opis, zakres, wymagania, dokumenty, które Wykonawca zobowiązany jest złożyć z ofertą, sposób przygotowania ofert oraz zasady ich oceny zostały zawarte w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Specyfikacja Warunków Zamówienia zostanie zamieszczona na Platformie Zakupowej „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. pod adresem: https://km.eb2b.com.pl i pod nazwą postępowania "Ochrona fizyczna osób i mienia na terenach Sekcji Spółki KM" znak: MWZ3.27.72.2026.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001