589015-2026 - Ergebnis
Rumänien – Datenübertragung – Servicii de comunicatii linie (link) VPN principala, conectivitate Layer 2 pentru replicare si accces internet fix
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de comunicatii linie (link) VPN principala, conectivitate Layer 2 pentru replicare si accces internet fix
Beschreibung: Servicii de comunicatii linie (link) VPN principala, conectivitate Layer 2 pentru replicare si acces internet fix garantat pentru o perioada de 48 luni, conform prevederilor caietului de sarcini. Se doreste incheierea unui acord-cadru cu un singur operator economic in vederea achizitionarii urmatoarelor servicii de comunicatii de date: • furnizarea serviciilor de transmisii de date (VPN) • furnizarea serviciilor de conectivitate Layer 2 pentru replicare • furnizarea serviciilor de acces la Internet Pentru toate serviciile furnizate, se vor asigura: - livrarea, testarea si instalarea tuturor componentelor sistemului integrat; - mentenanta si suport pe durata furnizarii serviciilor, in conformitate cu specificatiile tehnice minime impuse prin caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.elicitatie.ro/pub). Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. (cu respectarea art.173, alin.1 din Legea nr.99/2016).
Interne Kennung: RO427410-2022-336.01
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72318000 Datenübertragung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de comunicatii linie (link) VPN principala, conectivitate Layer 2 pentru replicare si acces internet fix garantat pentru o perioada de 48 luni, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitatea minima a acordului-cadru: numarul minim de servicii de telecomunicații (VPN, Acces Internet, Replicare) este de 6328. Cantitatea maxima a acordului cadru: numarul maxim de servicii de telecomunicații (VPN, Acces Internet, Replicare) este de 8.000. Pentru contractul subsecvent aferent an1/an2/an3/an4 numarul minim de servicii de telecomunicații (VPN, Acces Internet, Replicare) este de 1582, iar numarul maxim de servicii de telecomunicații (VPN, Acces Internet, Replicare) este de 2000, conform Anexa 3 la caietul de sarcini. Lista initiala a locatiilor Beneficiarului se regaseste in Anexa 1 la caietul de sarcini. Se doreste incheierea unui acord-cadru cu un singur operator economic in vederea achizitionarii urmatoarelor servicii de comunicatii de date: • furnizarea serviciilor de transmisii de date (VPN) • furnizarea serviciilor de conectivitate Layer 2 pentru replicare • furnizarea serviciilor de acces la Internet Pentru toate serviciile furnizate, se vor asigura: - livrarea, testarea si instalarea tuturor componentelor sistemului integrat; - mentenanta si suport pe durata furnizarii serviciilor, in conformitate cu specificatiile tehnice minime impuse prin caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1