2. Verfahren
Verfahren
Titel: JÄLKI-ILMOITUS / Keski-Uudenmaan hyvinvointialue - Tietokoneet 2023-2027 (DPS) - ChromeOS -laitteet
Beschreibung: KYSEESSÄ ON JÄLKI-IMOITUS, EI HANKINTAILMOITUS. Hankintayksikkö pyysi tarjoustanne tietokoneista ja niihin liittyvistä palveluista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinnan kohteena oli: Hankittavien tuotteiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu liitteessä 1. Hankintayksikkö valitsee sisäisen kilpailutuksen perusteella yhden toimittajan ja tekee voittaneen tarjoajan kanssa hankintasopimuksen. Tarjouksen tekeminen edellyttää hankintasopimuksen ehtojen huomioon ottamista ja hyväksymistä. Malli hankintasopimuksesta on tarjouspyynnön liitteenä. Hankinnan arvioitu laajuus on 1 950 000 euroa. Sopimuskausi on 8/2026-31.12.2026 Sopimuskausi alkaa aikaisintaan molempien sopijapuolten allekirjoitettua hankintasopimuksen. Sopimuskautta voidaan pidentää yhdellä enintään yhden (1) kuuden (6) kuukauden pituisella optiokaudella. Asiakas ilmoittaa Toimittajalle optiokauden mahdollisesta käyttämisestä viimeistään kaksi (2) kuukautta ennen laitetilausten sopimuskauden päättymistä. Option käyttö lisää sopimuskautta sekä huoltopalveluiden kestoa käytettävän option kestolla. Hankintasopimus tehdään tarjouspyynnön liitteenä olevan mallin mukaisesti.
Interne Kennung: 621153
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Katso osallistumispyynnön liitteenä 2 oleva "Dynaamisen hankintajärjestelmän toimintamalli".
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30212000 Hardware für Minicomputer, 30212100 Hauptprozessoren für Minicomputer, 30213000 Personalcomputer, 30213100 Tragbare Computer, 30213200 Tablettcomputer, 30213300 Tischcomputer, 30213400 Hauptprozessoren für Personalcomputer, 30214000 Arbeitsplätze, 30215000 Hardware für Mikrocomputer, 30215100 Hauptprozessoren für Mikrocomputer, 30230000 Computerbezogene Geräte, 30231000 Computerbildschirme und Konsolen, 30231100 Computerterminals, 30231310 Flachbildschirme, 30231320 Tastbildschirme, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30233132 Festplattenlaufwerke, 30233150 Laufwerke für optische Speicherplatten, 30233180 Flashspeichergeräte, 30237000 Teile und Zubehör für Computer, 30237253 Staubschutzhüllen für Computergeräte, 30237260 Monitor-Wandarmhalterungen, 30237270 Koffer und Taschen für tragbare Computer, 30237280 Stromversorgungszubehör, 30237400 Datenerfassungszubehör, 48420000 Softwarepaket für das Facility-Management und Softwarepaketreihe, 48620000 Betriebssysteme, 72500000 Datenverarbeitungsdienste, 72510000 Mit der Datenverarbeitung verbundene Verwaltungsdienste, 72610000 Computerunterstützung, 72611000 Technische Computerunterstützung
5. Los
Los: LOT-0000