589267-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborreagenzien – Acord cadru de furnizare reactivi si consumabile de laborator- " REACTIVI SI CONSUMABILE DE LABORATOR ANATOMIE PATOLOGICA”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare reactivi si consumabile de laborator- " REACTIVI SI CONSUMABILE DE LABORATOR ANATOMIE PATOLOGICA”
Beschreibung: Reactivi si consumabile de laborator -"REACTIVI SI CONSUMABILE DE LABORATOR ANATOMIE PATOLOGICA". Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 14. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 -a zi, inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: Pozitia 9 din Planul de achizitii 2026;24014380_2026_PAAPD1604893
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Casete de rutină cu capacele incluse separat, cu orificii dreptunghiulare
Beschreibung: Casete de rutină cu capacele incluse separat, cu orificii dreptunghiulare Cantitate AC: mini 150000- max 300000 buc. Cantitate contr.sscv: mini 12500- max 150000 buc.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Casete de rutină cu capace incluse separat, cu orificii pătrate mici
Beschreibung: Casete de rutină cu capace incluse separat, cu orificii pătrate mici Cantitate AC: mini 24000- max 50000 buc. Cantitate contr.sscv: mini 2000- max 24000 buc.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Casete pentru biopsii cu capace incluse separate, cu orificii foarte mici, ideale pt biopsiile foarte mici
Beschreibung: Casete pentru biopsii cu capace incluse separate, cu orificii foarte mici, ideale pt biopsiile foarte mici Cantitate AC: mini 24000- max 50000 buc. Cantitate contr.sscv: mini 2000- max 24000 buc.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33141300 Punktions- und Blutentnahmeausrüstung
Los: LOT-0004
Titel: Lame de microscop pentru colorații de rutină
Beschreibung: Lame de microscop pentru colorații de rutină Cantitate AC: mini 150000 -max 200000 buc. Cantitate contr.sscv: mini 12500- max 150000 buc.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lame de microscop de adeziune, încărcate electrostatic pentru IHC
Beschreibung: Lame de microscop de adeziune, încărcate electrostatic pentru IHC Cantitate AC: mini7000- max 25200 buc. Cantitate contr.sscv: mini 1000- max 7000 buc.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Rolă etichete termice
Beschreibung: Rolă etichete termice Cantitate AC: mini 120- max300 buc. Cantitate contr.sscv: mini 10- max 120 buc.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Set consumabile pentru imprimantă de etichete de lame
Beschreibung: Set consumabile pentru imprimantă de etichete de lame Cantitate AC: mini 48- max 72 buc. Cantitate contr.sscv: mini 4- max 48 buc.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Molduri din inox 7x7x5 mm
Beschreibung: Molduri din inox 7x7x5 mm Cantitate AC: mini 50- max 75 buc. Cantitate contr.sscv: mini 25- max 50 buc.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Molduri din inox 34x24x9 mm
Beschreibung: Molduri din inox 34x24x9 mm Cantitate AC: mini 50- max 75 buc. Cantitate contr.sscv: mini 25- max 50 buc.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Molduri din inox 10x24x5 mm
Beschreibung: Molduri din inox 10x24x5 mm Cantitate AC: mini 50- max 75 buc. Cantitate contr.sscv: mini 25- max 50 buc.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Molduri din inox 15x15x5 mm
Beschreibung: Molduri din inox 15x15x5 mm Cantitate AC: mini 50- max 75 buc. Cantitate contr.sscv: mini 25- max 50 buc.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Molduri din inox 24x24x5 mm
Beschreibung: Molduri din inox 24x24x5 mm Cantitate AC: mini 50- max 75 buc. Cantitate contr.sscv: mini 25- max 50 buc.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Molduri din inox 30x24x9 mm
Beschreibung: Molduri din inox 30x24x9 mm Cantitate AC: mini 50- max 75 buc. Cantitate contr.sscv: mini 25- max 50 buc.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Xilen pur
Beschreibung: Xilen pur Cantitate AC: mini 1800- max 3000 buc. Cantitate contr.sscv: mini 500- max 1800 buc.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Alcool etilic absolut
Beschreibung: Alcool etilic absolut Cantitate AC: mini 1600- max 4000 buc. Cantitate contr.sscv: mini 600- max 1600 buc.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Alcool etilic 96gr.
Beschreibung: Alcool etilic 96gr. Cantitate AC: mini 500- max 1000 buc. Cantitate contr.sscv: mini100- max 500 buc.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Soluție Giemsa
Beschreibung: Soluție Giemsa Cantitate AC: mini 5- max 10 buc. Cantitate contr.sscv: min 2 - max 5 buc.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Lamele microtom 24X50mm
Beschreibung: Lamele microtom 24X50mm Cantitate AC: mini 48000- max 50000 buc. Cantitate contr.sscv: min 4000- max 48000 buc.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Formol histologic tamponat 10% - pH neutru
Beschreibung: Formol histologic tamponat 10% - pH neutru Cantitate AC: mini 2400- max 3000 buc. Cantitate contr.sscv: min 200- max 2400 buc.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Formol 37% concentrat
Beschreibung: Formol 37% concentrat Cantitate AC: mini 100- max 600 buc. Cantitate contr.sscv: min 20- max 100 buc.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Parafină histologică
Beschreibung: Parafină histologică Cantitate AC: mini 1840- max 3200 buc. Cantitate contr.sscv: min 300- nax 1840 buc.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Kit de colorare Van Gieson (Vaigert A ,Vaigert B, picrofuxină)
Beschreibung: Kit de colorare Van Gieson (Vaigert A ,Vaigert B, picrofuxină) Cantitate AC: mini 2- max 3 buc. Cantitate contr.sscv: min 1- nax 2 buc.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Acid acetic glacial
Beschreibung: Acid acetic glacial Cantitate AC: mini 2- max 3 buc. Cantitate contr.sscv: min 1- nax 2 buc.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Soluție Alcian Blue
Beschreibung: Soluție Alcian Blue Cantitate AC: mini 5- max 11 buc. Cantitate contr.sscv: min 2- nax 5 buc.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Acid periodic
Beschreibung: Acid periodic Cantitate AC: mini 24- max 40 buc. Cantitate contr.sscv: min 10- nax 24 buc.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Hârtie filtru
Beschreibung: Hârtie filtru Cantitate AC: mini 500- max 1500 buc. Cantitate contr.sscv: min 500- nax 1000 buc.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Metabisulfit de sodiu
Beschreibung: Metabisulfit de sodiu Cantitate AC: mini 2- max 3 buc. Cantitate contr.sscv: min 1 max 2 buc.
Interne Kennung: 27
589267-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
LotLOT-0002
Internal identifier2
LotLOT-0003
Internal identifier3
Main classification (cpv): 33141300 Venepuncture, blood sampling devices
LotLOT-0004
Internal identifier4
LotLOT-0005
Internal identifier5
LotLOT-0006
TitleRolă etichete termice
Internal identifier6
LotLOT-0007
Internal identifier7
LotLOT-0008
TitleMolduri din inox 7x7x5 mm
Internal identifier8
LotLOT-0009
TitleMolduri din inox 34x24x9 mm
Internal identifier9
LotLOT-0010
TitleMolduri din inox 10x24x5 mm
Internal identifier10
LotLOT-0011
TitleMolduri din inox 15x15x5 mm
Internal identifier11
LotLOT-0012
TitleMolduri din inox 24x24x5 mm
Internal identifier12
LotLOT-0013
TitleMolduri din inox 30x24x9 mm
Internal identifier13
LotLOT-0014
TitleXilen pur
Internal identifier14
LotLOT-0015
TitleAlcool etilic absolut
Internal identifier15
LotLOT-0016
TitleAlcool etilic 96gr.
Internal identifier16
LotLOT-0017
TitleSoluție Giemsa
Internal identifier17
LotLOT-0018
TitleLamele microtom 24X50mm
Internal identifier18
LotLOT-0019
Internal identifier19
LotLOT-0020
TitleFormol 37% concentrat
Internal identifier20
LotLOT-0021
TitleParafină histologică
Internal identifier21
LotLOT-0022
Internal identifier22
LotLOT-0023
TitleAcid acetic glacial
Internal identifier23
LotLOT-0024
TitleSoluție Alcian Blue
Internal identifier24
LotLOT-0025
TitleAcid periodic
Internal identifier25
LotLOT-0026
TitleHârtie filtru
Internal identifier26
LotLOT-0027
TitleMetabisulfit de sodiu
Internal identifier27