See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de informare, publicitate și organizare evenimente în cadrul proiectului: ”Portalul unic al fermierilor solicitanți ai sprijinului în agricultură gestionat de Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Cod SMIS: 339546
Beschreibung: AGENȚIA DE PLĂȚI ȘI INTERVENȚIE PENTRU AGRICULTURĂ lansează prezenta licitație deschisă online pentru încheierea unui contract de Servicii de informare, publicitate și organizare evenimente în cadrul proiectului ”Portalul unic al fermierilor solicitanți ai sprijinului în agricultură gestionat de Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură”, cod SMIS 339546. Obiectul prezentei achizitii și al contractului care urmează a fi atribuit, astfel cum reiese din Caietul de Sarcini, presupune prestarea și livrarea următoarelor servicii și produse: Nr. crt. Servicii/Produse solicitate UM Cantitate 1 Organizare de evenimente (conferință de lansare si conferință finală) 1.1 Organizare Conferință de lansare a proiectului eveniment 1 (eveniment 1 zi, minimum 200 participanți) 1.1.1 Închiriere sală și echipamente tehnice, logistică sală 1 (sală de minim 250 persoane) 1.1.2 coffee break pentru participanți (1 coffee break / persoană) persoane 200 1.1.3 prânz pentru participanți persoane 200 1.1.4 Cazare(1 noapte) reprezentanți APIA teritorial persoane 35 1.1.5 Transport reprezentanți APIA teritorial (dus-întors) persoane 35 1.2 Organizare Conferință finală a proiectului (eveniment 1 zi, minimum 200 participanți) eveniment 1 1.2.1 Închiriere sală și echipamente tehnice, logistică sală 1 (sală de minim 250 de persoane) 1.2.2 Coffee break pentru participanți (2 coffee break / persoană) persoane 400 1.2.3 prânz pentru participanți persoane 200 1.2.4 Cazare(1 noapte) reprezentanți APIA teritorial persoane 35 1.2.5 Transport reprezentanți APIA teritorial (dus-întors) persoane 35 2 Producție și livrare materiale de informare și publicitate 2.1. 2 Comunicate de presă în media de specialitate (redactare, promovare, 1 buc. inceput proiect+1 buc. la sfarsit proiect) buc. 2 2 2.2 Placă (panou) informativă permanentă buc. 1 2.3 Roll-up buc. 2 2 2.4 Pliante informative buc 400 2.5 Materiale promoționale: pixuri, stick-uri, mape de prezentare buc. câte 200 buc. din fiecare material promoțional 2.6 Etichete autocolante buc 353 3. Campania de promovare TV și Online (Creație, concept, plan de continut grafic și planificare) 3.1 Campanie de promovare TV 24 luni (servicii de creație, producție și difuzare spoturi, nivel național, conform MIV) pachet 1 3.2 Campanie de promovare online (social media si display) –24 luni servicii de creație, planificare, execuție, monitorizare și raportare pachet 1 Produsele și serviciile solicitate, sunt descrise detaliat în Caietul de sarcini. Operatorii economici pot solicita clarificări cu un număr de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va elabora şi posta în SEAP răspunsul la solicitările de clarificări depuse în termenul de mai sus în a 11 zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 16517187_2026_1- FEDR
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79341400 Werbekampagnen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Se va încheia un contract de Servicii de informare, publicitate și organizare evenimente în cadrul proiectului ”Portalul unic al fermierilor solicitanți ai sprijinului în agricultură gestionat de Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură”, Cod SMIS: 339546. Cerinţele și specificațiile tehnice ale produselor care vor fi furnizate și a serviciilor care urmează a fi prestate sunt redate detaliat în Caietul de sarcini. Se va incheia un contract de servicii care va avea durata de 24 de luni, dar nu mai târziu de data de 30 aprilie 2028, aceasta fiind data limită stabilită în contractul de finanțare pentru implementarea proiectului. Operatorii economici pot solicita clarificări cu un număr de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va elabora şi posta în SEAP răspunsul la solicitările de clarificări depuse în termenul de mai sus în a 11 zi înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22462000 Werbeschriften, 79341000 Werbedienste, 79341100 Werbeberatung, 79341200 Werbeverwaltung, 79952000 Event-Organisation