See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa kolekcji terenowych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie terenu pod nasadzenia i wykonanie nasadzeń w ramach zadania rozbudowy Śląskiego Ogrodu Botanicznego – w jednostkach terenowych w Radzionkowie i w Mikołowie. Przedmiot zamówienia obejmuje działania przyrodnicze i ogrodnicze, bez realizacji robót budowlanych polegających na wznoszeniu obiektów. W ramach przedmiotu umowy należy zaprojektować (kierując się wytycznymi OPZ – dla części 1 i części 2) i wykonać, w sposób kompleksowy, obejmujący również niezbędne prace przygotowawcze terenu. 2. Przedmiot zamówienia podzielony jest na dwie części i obejmuje między innymi: 2.1. CZĘŚĆ 1: Wykonanie kolekcji terenowych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie: a) opracowanie koncepcji nasadzeń wraz harmonogramem rzeczowo-finansowym (HRF) wykonania prac; b) założenie kolekcji roślin segetalnych; c) założenie kolekcji sadowniczej; d) założenie łąki kwietnej; e) oczyszczenie zbiorników wodnych; f) usunięcie roślin inwazyjnych; g) nasadzenie drzew, krzewów i bylin. 2.2. CZĘŚĆ 2: Wykonanie kolekcji terenowych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie: a) opracowanie koncepcji prac wraz harmonogramem rzeczowo-finansowym wykonania prac; b) usunięcie gatunków inwazyjnych, podrostu oraz oczyszczenie podłoża; c) założenie łąki kwietnej o charakterze murawy kserotermicznej. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają: dokumenty zamówienia w rozumieniu art. 7 pkt 3 ustawy Pzp, w tym Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z wszelkimi jej zmianami i wyjaśnieniami (SWZ), sporządzona w toku postępowania i trwania niniejszej umowy oraz następujące dokumenty: 3.1. Opis Przedmiotu Zamówienia – stanowiący załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami: a) Załącznik 1. Schemat nasadzeń kolekcji roślin segetalnych; b) Załącznik 2 Schemat nasadzeń kolekcji sadowniczej; c) Załącznik 3. Schemat nasadzeń w Salicarium; d) Załącznik 4. Schemat nasadzeń Różanka; e) Załącznik 5. Wykaz nasadzeń na poszczególnych powierzchniach; f) Załącznik 6. Przedmiar robót; g) Załącznik 7. Nasadzenia do pielęgnacji w ramach gwarancji.
Vorherige Bekanntmachung: 138283-2026
Interne Kennung: 3/ZP/2025/FIS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71421000 Landschaftsgärtnerische Gestaltung, 45111213 Abräumungsarbeiten, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 77312000 Unkrautjäten, 45236230 Oberbauarbeiten für Gartenanlagen, 45252124 Schwimmbagger- und Pumparbeiten, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Rozbudowa kolekcji terenowych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym - część 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie terenu pod nasadzenia i wykonanie nasadzeń w ramach zadania rozbudowy Śląskiego Ogrodu Botanicznego – w jednostkach terenowych w Radzionkowie i w Mikołowie. Przedmiot zamówienia obejmuje działania przyrodnicze i ogrodnicze, bez realizacji robót budowlanych polegających na wznoszeniu obiektów. W ramach przedmiotu umowy należy zaprojektować (kierując się wytycznymi OPZ – dla części 1 i części 2) i wykonać, w sposób kompleksowy, obejmujący również niezbędne prace przygotowawcze terenu. 2. Przedmiot zamówienia podzielony jest na dwie części.Przedmiot zamówienia dla części 1 pn: "Wykonanie kolekcji terenowych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie" obejmuje w szczególności: a) opracowanie koncepcji nasadzeń wraz harmonogramem rzeczowo-finansowym (HRF) wykonania prac; b) założenie kolekcji roślin segetalnych; c) założenie kolekcji sadowniczej; d) założenie łąki kwietnej; e) oczyszczenie zbiorników wodnych; f) usunięcie roślin inwazyjnych; g) nasadzenie drzew, krzewów i bylin. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają: dokumenty zamówienia w rozumieniu art. 7 pkt 3 ustawy Pzp, w tym Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z wszelkimi jej zmianami i wyjaśnieniami (SWZ), sporządzona w toku postępowania i trwania niniejszej umowy oraz następujące dokumenty: 3.1. Opis Przedmiotu Zamówienia – stanowiący załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami: a) Załącznik 1. Schemat nasadzeń kolekcji roślin segetalnych; b) Załącznik 2 Schemat nasadzeń kolekcji sadowniczej; c) Załącznik 3. Schemat nasadzeń w Salicarium; d) Załącznik 4. Schemat nasadzeń Różanka; e) Załącznik 5. Wykaz nasadzeń na poszczególnych powierzchniach; f) Załącznik 6. Przedmiar robót; g) Załącznik 7. Nasadzenia do pielęgnacji w ramach gwarancji. 3.2. Oferta Wykonawcy; 3.3. Harmonogram rzeczowo- finansowy, koncepcja wykonania zabiegów przygotowawczych i nasadzeń oraz kosztorys szczegółowy (sporządzone przez Wykonawcę w terminie do 5 dni roboczych po podpisaniu umowy o udzielenie zamówienia publicznego.) 3.4. Dokumentacja projektowa (sporządzona przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia – zgodnie z pkt 2.2 Opisu Przedmiotu Zamówienia). 4. Zamawiający informuje, że przedmiar robót (Załącznik nr 6 do Opisu przedmiotu Zamówienia) stanowi materiał pomocniczy, przy wycenie przedmiotu zamówienia należy uwzględnić wszystkie prace w nim ujęte, również te, które zostały wyszczególnione w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie Przedmiotu zamówienia. W przypadku gdy, zostały wykazane usługi lub roboty, których nie zawiera przedmiar robót, to do obowiązku Wykonawcy należy ich uwzględnienie w kalkulowaniu ceny. Wykonawca winien się liczyć z sytuacją, że rodzaje usług i robót oraz ich ilości podane w przedmiarze robót stanowią materiał pomocniczy i mogą ulec zmianie na etapie opracowania dokumentacji projektowej. Szczegółowe rozwiązania techniczne wpływające na zwiększenie lub zmniejszenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe. Pomimo podania powyższych wartości wskaźnikowych zakresu prac należy dane te traktować wyłącznie jako szacunkowe, a Wykonawca jest zobowiązany skalkulować cenę ofertową zgodnie z postanowieniami SWZ i innymi dokumentami zamówienia. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą podmiotowych i przedmiotowych świadków dowodowych. Szczegółowe informacje zawarte są w rozdziale x SWZ.
Interne Kennung: Część 1 - Wykonanie kolekcji terenowych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie
Los: LOT-0003
Titel: Rozbudowa kolekcji terenowych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym - część 2
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie terenu pod nasadzenia i wykonanie nasadzeń w ramach zadania rozbudowy Śląskiego Ogrodu Botanicznego – w jednostkach terenowych w Radzionkowie i w Mikołowie. Przedmiot zamówienia obejmuje działania przyrodnicze i ogrodnicze, bez realizacji robót budowlanych polegających na wznoszeniu obiektów. W ramach przedmiotu umowy należy zaprojektować (kierując się wytycznymi OPZ – dla części 1 i części 2) i wykonać, w sposób kompleksowy, obejmujący również niezbędne prace przygotowawcze terenu. 2. Przedmiot zamówienia podzielony jest na dwie części. Przedmiot zamówienia dla części 2 obejmuje w szczególności: a) opracowanie koncepcji prac wraz harmonogramem rzeczowo-finansowym wykonania prac; b) usunięcie gatunków inwazyjnych, podrostu oraz oczyszczenie podłoża; c) założenie łąki kwietnej o charakterze murawy kserotermicznej. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają: dokumenty zamówienia w rozumieniu art. 7 pkt 3 ustawy Pzp, w tym Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z wszelkimi jej zmianami i wyjaśnieniami (SWZ), sporządzona w toku postępowania i trwania niniejszej umowy oraz następujące dokumenty: 3.1. Opis Przedmiotu Zamówienia – stanowiący załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami: a) Załącznik 1. Schemat nasadzeń kolekcji roślin segetalnych; b) Załącznik 2 Schemat nasadzeń kolekcji sadowniczej; c) Załącznik 3. Schemat nasadzeń w Salicarium; d) Załącznik 4. Schemat nasadzeń Różanka; e) Załącznik 5. Wykaz nasadzeń na poszczególnych powierzchniach; f) Załącznik 6. Przedmiar robót; g) Załącznik 7. Nasadzenia do pielęgnacji w ramach gwarancji. 3.2. Oferta Wykonawcy; 3.3. Harmonogram rzeczowo- finansowy, koncepcja wykonania zabiegów przygotowawczych i nasadzeń oraz kosztorys szczegółowy (sporządzone przez Wykonawcę w terminie do 5 dni roboczych po podpisaniu umowy o udzielenie zamówienia publicznego.) 3.4. Dokumentacja projektowa (sporządzona przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia – zgodnie z pkt 2.2 Opisu Przedmiotu Zamówienia). 4. Zamawiający informuje, że przedmiar robót (Załącznik nr 6 do Opisu przedmiotu Zamówienia) stanowi materiał pomocniczy, przy wycenie przedmiotu zamówienia należy uwzględnić wszystkie prace w nim ujęte, również te, które zostały wyszczególnione w załączniku nr 1 do SWZ – Opisie Przedmiotu zamówienia. W przypadku gdy, zostały wykazane usługi lub roboty, których nie zawiera przedmiar robót, to do obowiązku Wykonawcy należy ich uwzględnienie w kalkulowaniu ceny. Wykonawca winien się liczyć z sytuacją, że rodzaje usług i robót oraz ich ilości podane w przedmiarze robót stanowią materiał pomocniczy i mogą ulec zmianie na etapie opracowania dokumentacji projektowej. Szczegółowe rozwiązania techniczne wpływające na zwiększenie lub zmniejszenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe. Pomimo podania powyższych wartości wskaźnikowych zakresu prac należy dane te traktować wyłącznie jako szacunkowe, a Wykonawca jest zobowiązany skalkulować cenę ofertową zgodnie z postanowieniami SWZ i innymi dokumentami zamówienia. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą podmiotowych i przedmiotowych świadków dowodowych. Szczegółowe informacje zawarte są w rozdziale x SWZ.
Interne Kennung: Część 2: Wykonanie kolekcji terenowych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71420000 Landschaftsgestaltung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45342000 Errichtung von Zäunen, 45233161 Bau von Fußwegen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen