See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Materiale sanitare
Beschreibung: Obiectul Acordului Cadru de furnizare : LOT I - PANSAMENTE 1 Pansament steril pentru fixare dimensiuni:25 cm x 10 cm 2 Pansament steril pentru fixare dimensiuni: 35 cm x 10 cm 3 Plasture pentru fixare pe suport de matase dimensiuni : 2,5 cmx9,2m 4 Plasture pentru fixare pe suport de matase dimensiuni : 5cm x 9,2 m 5 Plasture pentru fixare pe suport de material neţesut dimensiuni : 10cm x 10 m 6 Plasture pentru fixare pe suport de material neţesut dimensiuni : 30 cm x 10m 7 Pansament superabsorbant cu margini autoadezive 17,5 cm x 17,5 cm 8 Pansament pentru sigilarea plagilor dificil de pansat 7cm x10 cm 9 Pansament transparent steril pentru fixare diferite dimensiuni 5 x 7,2 cm 10 Pansament transparent steril pentru fixare diferite dimensiuni 9 x 15 cm 11 Pansament transparent steril pentru fixare diferite dimensiuni 10 x 25 cm 12 Pansament transparent steril pentru fixare diferite dimensiuni 10 x 30 cm 13 halat chirurgical ramforsat dublat XXL LOT II FESI 1 fesi tifon 10/10 2 fesi tifon 15/10 3 fesi tifon 20/10 LOT III TIFON 1 tifon medicinal LOT IV COMPRESE 1 comprese din tifon nesterile 10 cm / 10 cm x 16 pliuri, pliaj chirurgical 2 comprese din tifon nesterile 10 cm / 20 cm x 12 pliuri, pliaj chirurgical 3 comprese din tifon nesterile 15 cm / 20 cm x 12 pliuri, pliaj chirurgical 4 comprese din tifon nesterile 7,5 cm / 7,5 cm x 16 pliuri, pliaj chirurgical LOT V SONDE 1 sonde foley din latex, 2 cai 2 sonda foley din silicon, cu 2 cai 3 sistem monitorizare diureza orara 4 kit insertie foley LOT VI ACE 1 ace intramusculare 2 ace recoltare (roz) LOT VII LAME 1 lame bisturiu LOT VIII 1 Kit cateter venos central cu 2 lumene 2 Fixator cateter venos central 1 pipe guedel LOT IX 1 Sistem placi blocate pentru mana cu instrumentar dedicat, 1.5/2.0 mm, compatibile CT/RMN 2 Sistem placi blocate poliaxial pentru picior cu instrumentar dedicat, 2.8 mm,compatibile CT/RMN 3 Suruburi corticale de 1.5 mm 4 Suruburi corticale de 2.0 mm 5 Suruburi corticale de 2.8 mm 6 Suruburi tip Herbert 2.4mm / 3.0 mm 7 Placa blocata calcaneu cu suruburi incluse 8 Sistem placa blocata pentru calcaneu, anatomica L/R, 2.5 mm 9 Sistem placi blocate pentru calcaneu cu instrumentar dedicat, 3.5 mm, compatibile CT/RMN LOT X HALATE 1 halate vizitator uf Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18- zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 5062357/20.04.02/13/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33170000 Anästhesie und Reanimation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: pansamente
Beschreibung: 1 Pansament steril pentru fixare dimensiuni:25 cm x 10 cm buc. 300 16500 2 Pansament steril pentru fixare dimensiuni: 35 cm x 10 cm buc. 300 18000 3 Plasture pentru fixare pe suport de matase dimensiuni : 2,5 cmx9,2m buc. 300 12000 4 Plasture pentru fixare pe suport de matase dimensiuni : 5cm x 9,2 m buc. 300 16000 5 Plasture pentru fixare pe suport de material neţesut dimensiuni : 10cm x 10 m buc. 300 21000 6 Plasture pentru fixare pe suport de material neţesut dimensiuni : 30 cm x 10m buc. 300 1200 7 Pansament superabsorbant cu margini autoadezive 17,5 cm x 17,5 cm buc. 300 12000 8 Pansament pentru sigilarea plagilor dificil de pansat 7cm x10 cm buc. 300 6000 9 Pansament transparent steril pentru fixare diferite dimensiuni 5 x 7,2 cm buc. 300 9000 10 Pansament transparent steril pentru fixare diferite dimensiuni 9 x 15 cm buc. 300 12000 11 Pansament transparent steril pentru fixare diferite dimensiuni 10 x 25 cm buc. 300 12000 12 Pansament transparent steril pentru fixare diferite dimensiuni 10 x 30 cm buc. 300 12000 13 HALAT CHIRURGICAL RAMFORSAT DUBLAT XXL 300 87000
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: FESI
Beschreibung: 1 FESI TIFON 10/10 buc. 300 13500 2 FESI TIFON 15/10 buc. 300 18000 3 FESI TIFON 20/10 buc. 300 12000
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: TIFON
Beschreibung: 1 TIFON MEDICINAL buc. 300 88000
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Comprese
Beschreibung: 1 COMPRESE DIN TIFON NESTERILE 10 CM / 10 CM X 16 PLIURI, PLIAJ CHIRURGICAL buc. 300 10500 2 COMPRESE DIN TIFON NESTERILE 10 CM / 20 CM X 12 PLIURI, PLIAJ CHIRURGICAL buc. 300 30000 3 COMPRESE DIN TIFON NESTERILE 15 CM / 20 CM X 12 PLIURI, PLIAJ CHIRURGICAL buc. 300 6000 COMPRESE DIN TIFON NESTERILE 7,5 CM / 7,5 CM X 16 PLIURI, PLIAJ CHIRURGICAL buc. 300 39000
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: sonde
Beschreibung: 1 SONDE FOLEY DIN LATEX, 2 CAI buc. 300 17000 2 SONDA FOLEY DIN SILICON, CU 2 CAI buc. 300 1800 3 SISTEM MONITORIZARE DIUREZA ORARA buc. 30 450 4 KIT INSERTIE FOLEY buc. 15 150
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Ace
Beschreibung: 1 ACE INTRAMUSCULARE buc. 300 105000 2 ACE RECOLTARE (ROZ) buc. 300 135000
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: lame
Beschreibung: 1 LAME BISTURIU buc. 300 110000
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: ATI
Beschreibung: 1 Kit cateter venos central cu 2 lumene buc. 90 1500 2 Fixator cateter venos central buc. 90 1500 1 PIPE GUEDEL buc. 300 5500
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: implanturi ortopedice
Beschreibung: 1 Sistem placi blocate pentru mana cu instrumentar dedicat, 1.5/2.0 mm, compatibile CT/RMN 140 280 2 Sistem placi blocate poliaxial pentru picior cu instrumentar dedicat, 2.8 mm,compatibile CT/RMN 150 300 3 Suruburi corticale de 1.5 mm 600 900 4 Suruburi corticale de 2.0 mm 240 550 5 Suruburi corticale de 2.8 mm 180 300 6 Suruburi tip Herbert 2.4mm / 3.0 mm 550 1100 7 Placa blocata calcaneu cu suruburi incluse 50 85 8 Sistem placa blocata pentru calcaneu, anatomica L/R, 2.5 mm 50 85 9 Sistem placi blocate pentru calcaneu cu instrumentar dedicat, 3.5 mm, compatibile CT/RMN 50 85
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: halate
Beschreibung: 1 HALATE VIZITATOR UF 300 170000
Interne Kennung: 10