2. Verfahren
Verfahren
Titel: Daglig verksamhet med inriktning podd, musik, foto/film med mera
Beschreibung: Örnsköldsviks kommun upphandlar daglig verksamhet enligt LSS med inriktning på podd, musik och foto/film. Verksamheten ska erbjuda deltagarna en kreativ och meningsfull sysselsättning där de får arbeta med idéer, inspelning, redigering och skapande av podd- och musikmaterial. Utföraren ska tillhandahålla anpassat stöd, kompetent personal och ändamålsenliga lokaler och utrustning. Målet är att stärka deltagarnas delaktighet, självbestämmande och personliga utveckling genom kreativa arbetsmetoder.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312100 Betreuung in Tagesstätten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133585:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens, 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen, 85310000 Dienstleistungen des Sozialwesens
589397-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85312100 Tjänster för dagcentrer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete