See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pesu- ja puhdistusaineet sekä siivousvälineet
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat Kangasalan, Lempäälän, Nokian, Oriveden, Pirkkalan, Vesilahden ja Ylöjärven (jäljempänä Kehyskunnat) siivous- ja ruokapalveluiden ammattikäyttöön tarkoitetut pesu-, puhdistus-, suojaus- ja hoitoaineet sekä siivousvälineet. Hankinta on jaettu kahteen osaan, joiden sopimuskaudet poikkeavat toisistaan. OSA 1: Ammattikäytön siivousaineet ja -välineet, sopimuskausi 4.5.2026 - 30.4.2029 + kahden (2) vuoden optiokausi. OSA 2: Ammattikeittiöiden pesu- ja puhdistusaineet, sopimuskausi 24.8.2026 - 30.4.2029 + kahden (2) vuoden optiokausi.
Interne Kennung: SRP501
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39800000 Reinigungs- und Poliermittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ammattikäytön siivousaineet ja -välineet
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Kehyskuntien ammattisiivouksessa tarvitsemat pesu- ja puhdistusaineet sekä siivousvälineet.
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Ammattikeittiön pesu- ja puhdistusaineet
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Kehyskuntien tarvitsemat ammattikeittiöiden pesu- ja puhdistusaineet sisältäen koneelliseen astianpesun annostelutekniikkaan liittyvät annostelulaitteet sekä niihin liittyvät tarvikkeet (letkut, kaapelit, liittimet jne.) ja ammattikeittiöpalvelu (tarjouspyynnön liite 2.2).
Interne Kennung: 2-1