See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE MENTENANTA APARATURA MEDICALA CU PIESE INCLUSE
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile, in scopul intreținerii acestora in parametrii normali de funcţionare, la standardele cerute conform legislaţiei române aplicată in momentul de față. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor 18. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inaintea datei limita de depunere a ofertelor . Valoare minima acord cadru= 904 670 lei fara TVA valoare maxima acord-cadru (fara suplimentare , la care se va raporta evaluarea ofertelor)= 14 091 920 lei fara TVA valoare maxima acord-cadru ce cuprinde si eventualele suplimentari=21 137 880 lei fara TVA
Interne Kennung: 20.01.09
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50400000 Reparatur und Wartung von medizinischen Geräten und Präzisionsgeräten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: APARATURA IMAGISTICA-REVIZII SI PIESE
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 47.540,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 760.640,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 1.140.960,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Temeiul legal in baza caruia se face suplimentarea: acordurile cadru/contractele subsecvente pot fi modificate cf prev art 221 alin 1 litera b) sau c) din Legea 98/2016.
Los: LOT-0002
Titel: APARATURA MEDICALA - REVIZII SI PIESE
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 29.030,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 464.480,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 696.720,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: APARATURA LABORATOR -REVIZII SI PIESE DE SCHIMB
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 49.760,00 lei fara TVA -valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 796.160,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 1.194.240,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: APARATURA ORL, OFTALMOLOGIE -REVIZII SI PIESE DE SCHIMB
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 25.330,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 405.280,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 607.920,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: APARATURA RADIOLOGIE -REVIZII+PIESE DE SCHIMB
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 39.250,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 628.000,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 942.000,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: APARATURA EEG SI EMG- REVIZII SI PIESE DE SCHIMB
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 15.160,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 242.560,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 363.840,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: AEROSOLI -REVIZII SI PIESE DE SCHIMB
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 4.890,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 78.240,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 117.360,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: APARATURA DIVERSA REVIZII SI PIESE
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 19.960,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 319.360,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 479.040,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: SISTEME ROBOTIZATE -REVIZIE SI PIESE
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 326.880,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 4.847.280,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 7.270.920,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: ELECTROTERAPIE 1 - REVIZII SI PIESE
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 214.910,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 3.438.560,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 5.157.840,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: ELECTROTERAPIE 2 -REVIZIE SI PIESE
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 57.930,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 926.880,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 1.390.320,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: MOBILIER MEDICAL REVIZII SI PIESE
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 2.930,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 46.880,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 70.320,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: KINETOTERAPIE 1 - REVIZIE SI PIESE
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 13.850,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 221.600,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 332.400,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: KINETOTERAPIE 2 - REVIZIE SI PIESE
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 46.780,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 748.480,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 1.122.720,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: HIDROTERAPIE REVIZIE SI PIESE
Beschreibung: Asigurarea de servicii de revizie, intretinere si reparatii a echipamentului medical, cu furnizare piese de schimb si consumabile. Cantitatile minime si maxime estimate pe durata acordului-cadru /lot, respectiv cantitatile minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini la pct 3.4.1. - valoare minima estimata 10.470,00 lei fara TVA - valoare maximă estimata acord- cadru (fără suplimentare, la care se va raporta evaluarea ofertelor) 167.520,00 lei fara TVA - valoare maxima estimata ce cuprinde și suplimentarea 251.280,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 15