2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa mleka i przetworów mleczarskich w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 70/2025
Beschreibung: ►Przedmiotem zamówienia jest dostawa mleka i przetworów mleczarskich w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego. ►Zakres przedmiotu zamówienia - zakres podstawowy: Mleko spożywcze pasteryzowane 2% tł. 1 l; Mleko spożywcze UHT 2% tł. 15 000 l; Śmietana 18% tł. 4 000 l; Śmietanka kremowa 30% tł. 1 000 l; Jogurt naturalny 300 kg; Jogurt owocowy 10 000 kg; Jogurt owocowy ze zbożami 1 000 kg; Jogurt pitny (różne smaki) 2 000 kg; Deser mleczny z czekoladą 4 000 kg; Serek homogenizowany owocowy 1 000 kg; Serek homogenizowany waniliowy 3 000 kg; Serek twarogowy do smarowania porcjowany (różne smaki) 1 000 kg; Serek twarogowy do smarowania (różne smaki) 1 500 kg; Kefir 300 kg; Ser twarogowy półtłusty 600 kg; Serek twarogowy ziarnisty 600 kg; Ser edamski 10 000 kg; Ser gouda 6 000 kg; Ser salami 100 kg; Ser camembert 50 kg; Ser topiony z szynką 1 000 kg; Ser topiony z papryką 1 000 kg; Ser topiony pełnotłusty 1 000 kg; Ser topiony w plastrach 2 000 kg; Ser wędzony 4 000 kg; Ser mozzarella tarty 200 kg; Ser mozzarella 200 kg; Ser sałatkowy 200 kg; Masło ekstra jednoporcjowe 11 000 kg; Masło ekstra 20 kg. ►Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego, a w szczególności m.in.: 1) ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.); 2) ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno – spożywczych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1980 z późn.zm.) 3) ustawą z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz.U. z 2023 r., poz. 872, z późn.zm.); 4) rozporządzeniem WE nr 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. ustanawiające szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. UE. L. 139, poz.55 z dnia 30.04.2004 r. z późn.zm.); 5) rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE. L. 139, poz. 1 z 30.04.2004 r. z późn.zm.); 6) rozporządzeniem WE nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U. UE L 31, poz. 1 z dnia 1 lutego 2002 r. z późn.zm.). Przedmiot zamówienia dostarczony będzie w opakowaniach oznakowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U. z 2015 r., poz. 29 z późn.zm.) oraz Rozporządzeniem WE nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym Dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz.U.UE.L.2004.338.4 z późn.zm.), a także ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.).
Interne Kennung: 70/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15511210 UHT-Milch, 15512000 Rahm, 15530000 Butter, 15540000 Käse, 15542100 Hüttenkäse, 15542300 Feta, 15543000 Käse, gerieben oder in Pulverform, Schimmelkäse und anderer Käse, 15544000 Hartkäse, 15551000 Joghurt und andere fermentierte Milcherzeugnisse, 15551310 Naturjoghurt, 15551320 Joghurt mit Geschmack
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: ►Przedmiotem zamówienia jest dostawa mleka i przetworów mleczarskich w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego. ►Zakres przedmiotu zamówienia - zakres podstawowy: Mleko spożywcze pasteryzowane 2% tł. 1 l; Mleko spożywcze UHT 2% tł. 15 000 l; Śmietana 18% tł. 4 000 l; Śmietanka kremowa 30% tł. 1 000 l; Jogurt naturalny 300 kg; Jogurt owocowy 10 000 kg; Jogurt owocowy ze zbożami 1 000 kg; Jogurt pitny (różne smaki) 2 000 kg; Deser mleczny z czekoladą 4 000 kg; Serek homogenizowany owocowy 1 000 kg; Serek homogenizowany waniliowy 3 000 kg; Serek twarogowy do smarowania porcjowany (różne smaki) 1 000 kg; Serek twarogowy do smarowania (różne smaki) 1 500 kg; Kefir 300 kg; Ser twarogowy półtłusty 600 kg; Serek twarogowy ziarnisty 600 kg; Ser edamski 10 000 kg; Ser gouda 6 000 kg; Ser salami 100 kg; Ser camembert 50 kg; Ser topiony z szynką 1 000 kg; Ser topiony z papryką 1 000 kg; Ser topiony pełnotłusty 1 000 kg; Ser topiony w plastrach 2 000 kg; Ser wędzony 4 000 kg; Ser mozzarella tarty 200 kg; Ser mozzarella 200 kg; Ser sałatkowy 200 kg; Masło ekstra jednoporcjowe 11 000 kg; Masło ekstra 20 kg.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: ►Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: zadanie nr 1/1: Dostawa mleka i przetworów mleczarskich w roku 2026 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) ►zakres opcji: Mleko spożywcze UHT 2% tł. 60 000 l; Śmietana 18% tł. 16 000 l; Śmietanka kremowa 30% tł. 4 000 l; Jogurt naturalny 1 200 kg; Jogurt owocowy 40 000 kg; Jogurt owocowy ze zbożami 4 000 kg; Jogurt pitny (różne smaki) 8 000 kg; Deser mleczny z czekoladą 16 000 kg; Serek homogenizowany owocowy 4 000 kg; Serek homogenizowany waniliowy 12 000 kg; Serek twarogowy do smarowania porcjowany (różne smaki) 4 000 kg; Serek twarogowy do smarowania (różne smaki) 6 000 kg; Kefir 1 200 kg; Ser twarogowy półtłusty 2 400 kg; Serek twarogowy ziarnisty 2 400 kg; Ser edamski 40 000 kg; Ser gouda 24 000 kg; Ser salami 400 kg; Ser camembert 200 kg; Ser topiony z szynką 4 000 kg; Ser topiony z papryką 4 000 kg; Ser topiony pełnotłusty 4 000 kg; Ser topiony w plastrach 8 000 kg; Ser wędzony 16 000 kg; Ser mozzarella tarty 800 kg; Ser mozzarella 800 kg; Ser sałatkowy 800 kg; Masło ekstra jednoporcjowe 44 000 kg; Masło ekstra 80 kg. ►Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od aktualnych stanów żywionych, nieprzewidzianych przedsięwzięć i potrzeb. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.