See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord Cadru de Furnizare medicamente pentru Sistemul Nervos si organele senzoriale
Beschreibung: Medicamente pentru sistemul nervos si organele senzoriale - Acord cadru pentru o perioadă de 24 luni cu un singur operator economic - orice Operator economic interesat în a depune oferta poate adresa Autorității contractante solicitări de clarificări până în a 18 - a zi înainte de data limita de depunerea ofertelor. Autoritatea contractantă va răspune la solicitările de clarificări până în a 11 - a zi înainte de data limita de depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33660000 Arzneimittel für Nervensystem und Sinnesorgane
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Alanerv
Beschreibung: La acord cadru cantitate minima: 7 500 Cps. cantitate maxima: 15 000 Cps.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: 2 Acetilcisteina
Beschreibung: Fi 100 mg/ ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima : 2 400 Fiole cantitate maxima: 4 800 Fiole
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: 3 Acetilcisteina Cps 200 mg Capsule
Beschreibung: Cps 200 mg Capsule La acord cadru cantitate minima 2500 - cantitate maxima 5000
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: 4 Acetilcisteina
Beschreibung: Cpr ef 600 mg Comprimat efervescent La acord cadru cantitate minima 5 000 cantitate maxima 10 000
Los: LOT-0005
Titel: 5 Acid tiocticum
Beschreibung: Cps 600mg Capsule La acord cadru cantitate minima 200 00 cantitate maxima 40 000
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: 6 Acid tiocticum
Beschreibung: Fio 600mg/50ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 500 cantitate maxima 1 000
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: 7 Acid valproic
Beschreibung: Cpr 500mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 200 cantitate maxima 400
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: 8 Alprazolamum
Beschreibung: Cpr 0,25mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 12 500 cantitate maxima 25 000
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: 9 Alprazolamum
Beschreibung: Cpr 0,5mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 18 000 cantitate maxima 36 000
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: 10 Alprazolamum
Beschreibung: Cpr 1 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 1 200 cantitate maxima 2 400
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: 11 Ambroxolum
Beschreibung: Cpr 30 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 5 000 cantitate maxima 10 000
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: 12 Ambroxolum
Beschreibung: Flac 15mg/5ml Suspensie orala La acord cadru cantitate minima 100 cantitate maxima 200
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: 13 Aminophyllinum
Beschreibung: Fio 24mg/ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 2 500 cantitate maxima 5 000
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: 14 Aminophyllinum
Beschreibung: Cps 100 mg Capsule La acord cadru cantitate minima 4 000 cantitate maxima 8 000
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: 15 Astha
Beschreibung: Sirop Sirop La acord cadru cantitate minima 200 cantitate maxima 400
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: 16 Astha
Beschreibung: Cpr Comprimate La acord cadru cantitate minima 5 000 cantitate maxima 10 000
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: 17 Betahistinum
Beschreibung: Cpr 24 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 4 250 cantitate maxima 8 500
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: 18 Bromhidrat de dextrometorfan
Beschreibung: Cpr 20mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 3 000 cantitate maxima 6 000
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: 19 Bromhidrat de dextrometorfan
Beschreibung: Sirop 15mg/5ml Sirop La acord cadru cantitate minima 250 cantitate maxima 500
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: 20 Bromura de neostigmina
Beschreibung: Cpr 15 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 500 cantitate maxima 1 000
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: 21 Neostogmini metilsulfas
Beschreibung: Fio 0,5 mg/1 ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 100 cantitate maxima 200
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: 22 Carbamazepinum
Beschreibung: Cpr 300mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 1 500 cantitate maxima 3 000
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: 23 Carbamazepinum
Beschreibung: Cpr 150 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 1 500 cantitate maxima 3 000
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: 24 Clorhidrat de nefopam
Beschreibung: Fio 20mg/ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 250 cantitate maxima 500
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: 25 Codeina fosfat
Beschreibung: Cpr 15 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 3 000 cantitate maxima 6 000
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: 26 Diazepamum
Beschreibung: Cpr 10 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 2 000 cantitate maxima 4 000
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: 27 Diazepamum
Beschreibung: Fiole 10 mg/2 ml La acord cadru cantitate minima 600 cantitate maxima 1 200
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: 28 Diazepamum Desitin
Beschreibung: Tub 10 mg / 2,5 ml Solutie rectala La acord cadru cantitate minima 300 cantitate maxima 600
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: 29 Diazepamum Desitin
Beschreibung: Tub 5 mg/2,5 ml Solutie rectala La acord cadru cantitate minima 300 cantitate maxima 600
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: 30 Fenobarbitalum
Beschreibung: Cpr 100mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 250 cantitate maxima 500
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: 31 Fenobarbitalum
Beschreibung: Solutie injectabila/perfuzabila 100mg/ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 150 cantitate maxima 300
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: 32 Gabagamma
Beschreibung: Cpa 300 mg Capsule La acord cadru cantitate minima 8 000 cantitate maxima 16 000
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: 33 Gabagamma
Beschreibung: Cps 400 mg Capsule La acord cadru cantitate minima 6 000 cantitate maxima 12 000
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: 34 Ginkgo Biloba
Beschreibung: Cpr 40 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 4 000 cantitate maxima 8 000
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: 35 Graninsetron
Beschreibung: Cpr 1 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 300 cantitate maxima 600
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: 36 Graninsetron
Beschreibung: fiole 3 mg/ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 4 500 cantitate maxima 9 000
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: 37 Haloperidolum
Beschreibung: fl 2mg/ml Picaturi orale La acord cadru cantitate minima 200 cantitate maxima 400
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: 38 Haloperidolum
Beschreibung: fi 5 mg/ml Picaturi orale La acord cadru cantitate minima 150 cantitate maxima 300
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: 39 Hedelix
Beschreibung: flac 40mg/5ml Suspensie orala La acord cadru cantitate minima 150 cantitate maxima 300
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: 40 Hidrolizat peptidic din creier de porcina
Beschreibung: Fio 215,2 mg/10 ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 2 250 cantitate maxima 4 500
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: 41 Hidrolizat peptidic din creier de porcina
Beschreibung: Fio 215,2 mg/5 ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 2 250 cantitate maxima 4 500
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: 42 Ketotifen
Beschreibung: Flacon 1 mg/ml Suspensie orala La acord cadru cantitate minima 100 cantitate maxima 200
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: 43 Levetiracetam
Beschreibung: Cpr 500mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 1 500 cantitate maxima 3 000
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: 44 Levodopum+Carbidopum
Beschreibung: Cpr 250+25mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 900 cantitate maxima 1 800
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: 45 Lidocainum Spray
Beschreibung: Flac 10% Solutie extern/spray La acord cadru cantitate minima 100 cantitate maxima 200
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: 46 Lidocanium 10 ml
Beschreibung: Fi 1% solutie injactabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 1500 cantitate maxima 3 000
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: 47 Loratadinum
Beschreibung: Cpr 10mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 3 250 cantitate maxima 6 500
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: 48 Lorazepam
Beschreibung: Cpr 1 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 10 000 cantitate maxima 20 000
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: 49 Midazolam
Beschreibung: Fio 5 mg/10 ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 200 cantitate maxima 400
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: 50 Morfinum
Beschreibung: Fio 20mg/ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 150 cantitate maxima 300
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: 51 Naloxonum (Narcanti)
Beschreibung: Fio 0.4 mg/ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 50 cantitate maxima 100
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: 52 Nitrazepamum
Beschreibung: Cpr 5 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 1 500 cantitate maxima 3 000
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: 53 Pethidinum
Beschreibung: Fio 100 mg / 2 ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 150 cantitate maxima 300
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: 54 Piracetam
Beschreibung: Cpr 800mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 7 500 cantitate maxima 15 000
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: 55 Piracetamum
Beschreibung: Fi 1g / 5 ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 20 000 cantitate maxima 40 000
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: 56 Pregabalinum
Beschreibung: Cpr 75 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 2 000 cantitate maxima 4 000
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: 57 Prospan
Beschreibung: flac 7mg/ml Suspensie orala La acord cadru cantitate minima 150 cantitate maxima 300
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: 58 Salbutamolum
Beschreibung: Flac 100 uq/dz Suspensie de inhalat presurizata La acord cadru cantitate minima 1 000 cantitate maxima 2 000
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: 59 Salbutamolum
Beschreibung: Flac 5mg/ml Solutie de inhalant prin inhalare La acord cadru cantitate minima 500 cantitate maxima 1 000
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: 60 Sulbutiamina
Beschreibung: Drj 200 mg Drajeuri La acord cadru cantitate minima 8 000 cantitate maxima 16 000
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: 61 Theophyllinum
Beschreibung: Cps 200 mg Capsule La acord cadru cantitate minima 5 000 cantitate maxima 10 000
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: 62 Tianeptinum
Beschreibung: Cpr 12,5mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 500 cantitate maxima 1 000
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: 63 Tramadolum
Beschreibung: Cpr 50mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 7 500 cantitate maxima 15 000
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: 64 Tramadolum
Beschreibung: Fio 50mg/ml 1ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 3 000 cantitate maxima 6 000
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: 65 Vimpocetinum Forte
Beschreibung: Cpr 10 mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 30 000 cantitate maxima 60 000
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: 66 Xylometazolinum
Beschreibung: flac 1 mg/ml 10 ml Picaturi de nas La acord cadru cantitate minima 1 750 cantitate maxima 3 500
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: 67 Amitriptilina
Beschreibung: cpr 25mg comprimate La acord cadru cantitate minima 400 cantitate maxima 800
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: 68 Cinazrizina+ dimenhidrinat
Beschreibung: cpr 20/40mg comprimate La acord cadru cantitate minima 400 cantitate maxima 800
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: 69 Levetiracetam
Beschreibung: fio 100mg/ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 50 cantitate maxima 100
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: 70 Memantina
Beschreibung: cpr 10mg comprimate La acord cadru cantitate minima 560 cantitate maxima 1 120
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: 71 Duloxetina
Beschreibung: cpr 30mg comprimate La acord cadru cantitate minima 4 000 cantitate maxima 8 000
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: 72 Duloxetina
Beschreibung: cpr 60mg comprimate La acord cadru cantitate minima 2 000 cantitate maxima 4 000
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: 73 "Citicolina + Alfa-GP Colina"
Beschreibung: fio 500+300mg Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 750 cantitate maxima 1 500
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: 74 "Citicolina + Alfa-GP Colina"
Beschreibung: cpr 500+300mg comprimate La acord cadru cantitate minima 1500 cantitate maxima 3 000
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: 75 Donezepilum
Beschreibung: cpr 5mg comprimate La acord cadru cantitate minima 500 cantitate maxima 1 000
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: 76 Nicergolina
Beschreibung: cpr 30mg comprimate La acord cadru cantitate minima 6 000 cantitate maxima 12 000
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: 77 Combinatii pulbere: L-fosfotreonina , L-glutamina , clorura de hidroxocobalamina. Combinatii solutie: L-fosfoserina +clorhidrat de arginina
Beschreibung: 20mg+75mg+0,5mg 60mg+150mg pulbere si solutie pentru solutie orala, flacoane buvabile La acord cadru cantitate minima 750 cantitate maxima 1500
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: 78 Lorazepam
Beschreibung: Sol inj. 4mg/ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 1 000 cantitate maxima 2 000
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: 79 Vagostabyl
Beschreibung: drj drajeuri La acord cadru cantitate minima 6000 cantitate maxima 12 000
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: 80 Fluticasonum propionat
Beschreibung: fl 125ug inhaler La acord cadru cantitate minima 500 cantitate maxima 1 000
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: 81 Fluticasonum propionat
Beschreibung: fio 0,5mg/2ml susp pt nebulizator La acord cadru cantitate minima 100 cantitate maxima 200
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: 82 Acid valproic + saruri
Beschreibung: cpr 300mg comprimate La acord cadru cantitate minima 1 500 cantitate maxima 3 000
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: 83 Carbocisteina
Beschreibung: fio 100mg/5ml suspensie orala La acord cadru cantitate minima 100 cantitate maxima 200
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: 84 Lidocainum
Beschreibung: fio 40mg/ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 1 500 cantitate maxima 3 000
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: 85 Propofolum
Beschreibung: fio 10mg/ml Solutie injectabila/perfuzabila La acord cadru cantitate minima 100 cantitate maxima 200
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: 86 Zolpidem
Beschreibung: Cpr 10mg Comprimate La acord cadru cantitate minima 2 500 cantitate maxima 5 000
Interne Kennung: 86