2. Verfahren
Verfahren
Titel: RDW w Białej Podlaskiej: Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 808 Łuków – Serokomla – Kock – droga krajowa S19 w zakresie drogi dla pieszych od km 16+983 do km 17+706
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 808 Łuków – Serokomla – Kock – droga krajowa S19 w zakresie drogi dla pieszych od km 16+983 do km 17+706. Zakres robót obejmuje: 1) roboty pomiarowe wraz z wykonaniem inwentaryzacji powykonawczej oraz zarejestrowaniem w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej; 2) ścinanie drzew fi 15-25 cm wraz z karczowaniem pni (karp) z uprzątnięciem gałęzi i pozyskaniem drewna; 3) mechaniczne cięcie nawierzchni bitumicznej i podbudowy betonowej przed ustawieniem krawężnika (chodnik przy jezdni, zjazdy, przejścia dla pieszych); 4) rozebranie podbudowy i nawierzchni, (kostka brukowa i podbudowa) do gr. 20cm z uprzątnięciem gruzu i przekazaniem kostki brukowej z rozbiórki zjazdów właścicielom posesji; 5) rozebranie krawężników i obrzeży betonowych wraz z ławą i podsypką betonową, z wywozem poza plac budowy i utylizacją na koszt Wykonawcy; 6) rozebranie wiaty przystankowej wraz fundamentami (wiata do ponownego montażu); 7) rozbiórka przepustów pod zjazdami z zagospodarowaniem materiału przez Wykonawcę; 8) demontaż słupków i tarcz znaków drogowych (słupki dla Zamawiającego); 9) frezowanie oznakowania poziomego zgodnie z projektem zmiany SOR; 10) wykonanie wykopów (w tym usunięcie warstwy gruntów urodzajnych średniej grubości 25cm) z wywozem nadmiaru gruntu poza plac budowy; 11) wykonanie wykopów z przemieszczeniem w nasyp; 12) wykonanie nasypów z dostarczeniem materiału z poza placu budowy; 13) wykonanie przepustów rurowych fi 40 na ławie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5mm gr. 20 cm; 14) wykonanie rowu krytego z rur fi 40 na ławie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5mm gr. 20 cm; 15) wykonanie studni rewizyjnej fi 1000 wraz z pokrywą klasa D400; 16) wykonanie koryta wraz z profilowaniem i zagęszczaniem podłoża pod konstrukcję drogi dla pieszych, zjazdów, przepustów i rowu krytego; 17) wykonanie warstwy mrozoochronnej z CBGM klasa C1,5/2 grubości 10 cm pod nawierzchnię zjazdów; 18) wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o ciągłym uziarnieniu 0/31,5 mm C90/3 pod nawierzchnię drogi dla pieszych i zjazdów, pod przepusty i rów kryty; 19) ustawienie palisady z elementów betonowych 15x20x70 cm na ławie betonowej; 20) ustawienie palisady z elementów betonowych 15x20x40 cm na ławie betonowej; 21) ustawienie krawężników betonowych 20x22cm, 20x30cm na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15; 22) ustawienie obrzeży betonowych 8x30 na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15; 23) ustawienie oporników betonowych 12x25cm ławie betonowej z oporem z betonu C12/15; 24) wykonanie nawierzchni poboczy przy zjazdach oraz częściowo wzdłuż jezdni z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o grubości średniej po zagęszczeniu 10 cm; 25) wykonanie nawierzchni o wymiarach 2mx4mx0,6m z elementów betonowych barwy żółtej z wypustkami przy przejściach dla pieszych; 26) ustawienie wiaty przystankowej z demontażu; 27) plantowanie wraz z humusowaniem i obsianiem mieszaniną traw powierzchni pasów zieleni, opaski, skarp i dna rowów; 28) wykonanie nasadzeń kompensacyjnych; 29) wykonanie umocnień skarp rowów płytami prefabrykowanymi ażurowymi 60x40x10cm; 30) wykonanie oznakowania pionowego, poziomego grubowarstwowego, oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu zgodnie z Projektem Stałej Organizacji Ruchu; 31) wykonanie oświetlenia -montaż i stawienie słupów oświetleniowych o masie do 300 kg w ilości 20 szt. 9m, 4 szt. 6m, wraz z wysięgnikami rurowymi o masie do 15 kg i kompletnymi lampami oświetleniowymi, z wszystkimi robotami towarzyszącymi tj. ułożenie kabli w wykopach i na słupach, wykonanie wszystkich połączeń, oznaczeń, izolacji, uziomów, zabezpieczeń, badań i pomiarów. Szczegółowy zakres robót ujęty jest w projektach wykonawczych, projekcie czasowej i stałej organizacji ruchu, Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych oraz w przedmiarze robót stanowiącym część pomocniczą określenia ilości robót.
Vorherige Bekanntmachung: 323981-2026
Interne Kennung: R1.ST.371.10.2026.ks
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Procedura przyśpieszona w związku z opublikowanym wstępnym ogłoszeniem informacyjnym. Numer publikacji ogłoszenia: 99576-2026, Numer wydania Dz.U.S.: 29/2026 Data publikacji: 11/02/2026.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233260 Bau von Fußgängerwegen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 808 Łuków – Serokomla – Kock – droga krajowa S19 w zakresie drogi dla pieszych od km 16+983 do km 17+706
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu: przebudowy drogi wojewódzkiej nr 808 Łuków – Serokomla – Kock – droga krajowa S19 w zakresie drogi dla pieszych od km 16+983 do km 17+706. Zakres robót obejmuje: 1) roboty pomiarowe wraz z wykonaniem inwentaryzacji powykonawczej oraz zarejestrowaniem w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej; 2) ścinanie drzew fi 15-25 cm wraz z karczowaniem pni (karp) z uprzątnięciem gałęzi i pozyskaniem drewna; 3) mechaniczne cięcie nawierzchni bitumicznej i podbudowy betonowej przed ustawieniem krawężnika (chodnik przy jezdni, zjazdy, przejścia dla pieszych); 4) rozebranie podbudowy i nawierzchni, (kostka brukowa i podbudowa) do gr. 20cm z uprzątnięciem gruzu i przekazaniem kostki brukowej z rozbiórki zjazdów właścicielom posesji; 5) rozebranie krawężników i obrzeży betonowych wraz z ławą i podsypką betonową, z wywozem poza plac budowy i utylizacją na koszt Wykonawcy; 6) rozebranie wiaty przystankowej wraz fundamentami (wiata do ponownego montażu); 7) rozbiórka przepustów pod zjazdami z zagospodarowaniem materiału przez Wykonawcę; 8) demontaż słupków i tarcz znaków drogowych (słupki dla Zamawiającego); 9) frezowanie oznakowania poziomego zgodnie z projektem zmiany SOR; 10) wykonanie wykopów (w tym usunięcie warstwy gruntów urodzajnych średniej grubości 25cm) z wywozem nadmiaru gruntu poza plac budowy; 11) wykonanie wykopów z przemieszczeniem w nasyp; 12) wykonanie nasypów z dostarczeniem materiału z poza placu budowy; 13) wykonanie przepustów rurowych fi 40 na ławie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5mm gr. 20 cm; 14) wykonanie rowu krytego z rur fi 40 na ławie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5mm gr. 20 cm; 15) wykonanie studni rewizyjnej fi 1000 wraz z pokrywą klasa D400; 16) wykonanie koryta wraz z profilowaniem i zagęszczaniem podłoża pod konstrukcję drogi dla pieszych, zjazdów, przepustów i rowu krytego; 17) wykonanie warstwy mrozoochronnej z CBGM klasa C1,5/2 grubości 10 cm pod nawierzchnię zjazdów; 18) wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o ciągłym uziarnieniu 0/31,5 mm C90/3 pod nawierzchnię drogi dla pieszych i zjazdów, pod przepusty i rów kryty; 19) ustawienie palisady z elementów betonowych 15x20x70 cm na ławie betonowej; 20) ustawienie palisady z elementów betonowych 15x20x40 cm na ławie betonowej; 21) ustawienie krawężników betonowych 20x22cm, 20x30cm na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15; 22) ustawienie obrzeży betonowych 8x30 na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15; 23) ustawienie oporników betonowych 12x25cm ławie betonowej z oporem z betonu C12/15; 24) wykonanie nawierzchni poboczy przy zjazdach oraz częściowo wzdłuż jezdni z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o grubości średniej po zagęszczeniu 10 cm; 25) wykonanie nawierzchni o wymiarach 2mx4mx0,6m z elementów betonowych barwy żółtej z wypustkami przy przejściach dla pieszych; 26) ustawienie wiaty przystankowej z demontażu; 27) plantowanie wraz z humusowaniem i obsianiem mieszaniną traw powierzchni pasów zieleni, opaski, skarp i dna rowów; 28) wykonanie nasadzeń kompensacyjnych; 29) wykonanie umocnień skarp rowów płytami prefabrykowanymi ażurowymi 60x40x10cm; 30) wykonanie oznakowania pionowego, poziomego grubowarstwowego, oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu zgodnie z Projektem Stałej Organizacji Ruchu; 31) wykonanie oświetlenia -montaż i stawienie słupów oświetleniowych o masie do 300 kg w ilości 20 szt. 9m, 4 szt. 6m, wraz z wysięgnikami rurowymi o masie do 15 kg i kompletnymi lampami oświetleniowymi, z wszystkimi robotami towarzyszącymi tj. ułożenie kabli w wykopach i na słupach, wykonanie wszystkich połączeń, oznaczeń, izolacji, uziomów, zabezpieczeń, badań i pomiarów. Szczegółowy zakres robót ujęty jest w projektach wykonawczych, projekcie czasowej i stałej organizacji ruchu, Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych oraz w przedmiarze robót stanowiącym część pomocniczą określenia ilości robót.