2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aanpak inrichting organisatie en contractering realisatiefase project De Vlietlijn
Beschreibung: De Metropoolregio Rotterdam-Den Haag (MRDH) groeit de komende jaren. Tot 2040 komen er 400.000 inwoners bij. Voor al deze mensen moeten er (betaalbare) woningen en banen zijn. Een geschikte locatie voor nieuwe woningen is het Central Innovation District (CID) en de wijk de Binckhorst in de gemeente Den Haag. Hier komen in de periode tot 2040 zo’n 25.000 woningen en naar verwachting 35.000 banen bij. Meer woningen en banen gaan gepaard met meer reizigers. Om deze toename in mobiliteit op te vangen, is in november 2020 besloten over te gaan tot een nieuwe Hoogwaardig Openbaar Vervoer (HOV)-verbinding tussen Den Haag en de gemeenten Leidschendam-Voorburg en Rijswijk, en tot toekomstbestendige oplossingen voor voetganger- en fietsverkeer. Deze HOV-verbinding wordt De Vlietlijn genoemd. Voor het project is een projectsite ingericht met alle openbare informatie: https://devlietlijn.nl/. Het project De Vlietlijn bevindt zich momenteel in de planning- en studiefase. De Schetsontwerp (SO)-fase wordt naar verwachting afgerond in het vierde kwartaal van 2025 en in het eerste kwartaal van 2026 start de Voorontwerp (VO)-fase. Het doel van deze opdracht is het opleveren van vier samenhangende documenten als voorbereiding op de realisatiefase van De Vlietlijn. Het gaat om de volgende documenten die opgesteld moeten worden: 1. contracteringsstrategie realisatiefase; 2. samenwerkingsmodel; 3. afspraken voor beheer en onderhoud; 4. bestuurlijke overeenkomst(en) realisatiefase. De opdracht omvat het opleveren van de basis van afspraken in de vorm van drie onderling afhankelijke documenten die samen de uitgangspunten en spelregels vormen voor de realisatiefase van project De Vlietlijn. Deze documenten worden zodanig opgesteld dat ze bij oplevering direct ter ondertekening door de zeven opdrachtgevers van het project en twee partners kunnen worden aangeboden.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 79140000 Rechtsberatung und -auskunft
5. Los
Los: LOT-0000