2. Verfahren
Verfahren
Titel: Allmän tvätt och Cirkulationstvätt
Beschreibung: Upphandlingen kommer att omfatta tjänsten tvätt och efterbehandling inklusive hämtning och lämning av - egenägt gods (arbetskläder, allmän tvätt som industritvättas) samt . cirkulationstvätt (hyrgods) till Lisebergs gästverksamheter.
Interne Kennung: LAB-2026-00163
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55000000 Dienstleistungen des Hotel- und Gaststättengewerbes und des Einzelhandels
5. Los
Los: LOT-0000