590184-2025 - Wettbewerb
Polen – Tomatenmark/Paradeisermark – Dostawa olejów, sosów, zup i przypraw przetworzonych, kawy i herbaty, miodu, soków i dań instant w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 74/2025
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa olejów, sosów, zup i przypraw przetworzonych, kawy i herbaty, miodu, soków i dań instant w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 74/2025
Beschreibung►Przedmiotem zamówienia jest dostawa olejów, sosów, zup i przypraw przetworzonych, kawy i herbaty, miodu, soków i dań instant w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego, według zadań następująco: Zadanie nr 1: Dostawa olejów w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), Zadanie nr 2: Dostawa sos, zup i przypraw przetworzonych w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), Zadanie nr 3: Dostawa kawy i herbaty w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), Zadanie nr 4: Dostawa miodu w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), Zadanie nr 5: Dostawa soków w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), Zadanie nr 6: Dostawa dań instant w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy). ►Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego, a w szczególności m.in.: 1) ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.); 2) ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno – spożywczych (Dz.U. z 2023 r. poz. 1980 z późn.zm.) 3) ustawą z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz.U. z 2023 r., poz. 872, z późn.zm.); 4) rozporządzeniem WE nr 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. ustanawiające szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. UE. L. 139, poz.55 z dnia 30.04.2004 r. z późn.zm.); 5) rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE. L. 139, poz. 1 z 30.04.2004 r. z późn.zm.); 6) rozporządzeniem WE nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiające ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiające procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U. UE L 31, poz. 1 z dnia 1 lutego 2002 r. z późn.zm). Przedmiot zamówienia dostarczony będzie w opakowaniach oznakowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz.U. z 2015 r., poz. 29 z późn.zm.) oraz Rozporządzeniem WE nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym Dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz.U.UE.L.2004.338.4 z późn.zm.), a także ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r., poz. 1448 z późn.zm.)
Interne Kennung74/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15331425 Tomatenmark/Paradeisermark
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15411100 Pflanzenöle, 15861000 Kaffee, 03142100 Naturhonig, 15894300 Zubereitete Mahlzeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa olejów w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 74/2025
Beschreibung►Przedmiotem zamówienia jest dostawa olejów w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego. ►Zakres przedmiotu zamówienia - zakres podstawowy: Olej rzepakowy 3 000 l; Oliwa z oliwek 5 l; Margaryna jednoporcjowa 1 kg, Margaryna 1 000 kg.
Interne Kennung74/2025-zadanie nr 1
Haupteinstufung (cpv): 15411100 Pflanzenöle
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15411110 Olivenöl, 15431000 Margarine und ähnliche Zubereitungen
Optionen
Beschreibung der Optionen►Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: zadanie nr 1: Dostawa olejów w roku 2026 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) ►zakres opcji: Olej rzepakowy 12 000 l; Oliwa z oliwek 20 l; Margaryna 4 000 kg. ►Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od aktualnych stanów żywionych, nieprzewidzianych przedsięwzięć i potrzeb. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
LosLOT-0002
TitelDostawa sosów, zup, przypraw przetworzonych w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 74/2025
Beschreibung►Przedmiotem zamówienia jest dostawa sosów, zup, przypraw przetworzonych w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego. ►Zakres przedmiotu zamówienia - zakres podstawowy: Sos sojowy jasny 10 l; Sos barbecue 10 l; Sos słodko-kwaśny 10 l; Barszcz czerwony – instant 5 kg; Barszcz czerwony koncentrat w płynie 5 kg; Żurek na zakwasie koncentrat 200 k; Rosół wołowy 1 kg; Majonez jednoporcjowy 200 kg; Majonez 1000 kg; Musztarda jednoporcjowa 1000 kg; Musztarda 300 kg; Ketchup jednoporcjowy 1000 kg; Ketchup 200 kg ; Przyprawa do zup w płynie 300 l; Przyprawa do mięsa 100 kg; Przyprawa uniwersalna 100 kg; Przyprawa gyros 5 kg; Przyprawa Garam Masala 5 kg; Przyprawa do kurczaka 30 kg; Ocet 1000 l; Ocet balsamiczny 10 l; Koncentrat pomidorowy 1000 kg; Kwasek cytrynowy spożywczy 10 kg; Żelatyna spożywcza 5 kg; Drożdże suszone 2 kg; Liść laurowy 10 k; Majeranek 40 kg; Tymianek 5 kg; Kminek cały 5 kg; Ziele angielskie 20 kg; Borowik suszony 30 kg; Podgrzybek suszony 1 kg; Rozmaryn 5 kg; Czosnek 10 kg; Papryka chili 5 kg; Papryka słodka 5 kg; Papryka słodka wędzona 5 kg; Bazylia 5 kg; Oregano 5 kg; Przyprawa curry 10 kg; Kurkuma 5 kg; Kolendra 5 kg; Cynamon 5 kg; Zioła prowansalskie 10 kg; Pieprz czarny mielony 10 kg; Pieprz cytrynowy 5 kg; Imbir mielony 5 kg; Estragon 3 kg; Lubczyk 5 kg; Goździki 3 kg; Gałka muszkatołowa 3 kg. .
Interne Kennung74/2025-zadanie nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel, 15871000 Essig; Soßen; Gewürzmischungen; Senfmehl; zubereiteter Senf, 15871230 Tomatenketchup/Paradeiserketchup, 15871250 Senf, 15871260 Soßen, 15871270 Gewürzmischungen, 15871273 Mayonnaise, 15872400 Salz, 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse, 15891400 Suppen, 15891500 Brühen, 15893000 Trockenerzeugnisse, 15898000 Hefe
Beschreibung der Optionen►Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: zadanie nr 2: Dostawa sosów, zup, przypraw przetworzonych w roku 2026 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) ►zakres opcji: Sos sojowy jasny 40 l; Sos barbecue 40 l; Sos słodko-kwaśny 40 l; Barszcz czerwony – instant 20 kg; Barszcz czerwony koncentrat w płynie 20 kg; Żurek na zakwasie koncentrat 800 k; Majonez jednoporcjowy 800 kg; Majonez 4 000 kg; Musztarda jednoporcjowa 4 000 kg; Musztarda 1 200 kg; Ketchup jednoporcjowy 4 000 kg; Ketchup 800 kg; Przyprawa do zup w płynie 1 200 l; Przyprawa do mięsa 400 kg; Przyprawa uniwersalna 400 kg; Przyprawa gyros 20 kg; Przyprawa Garam Masala 20 kg; Przyprawa do kurczaka 120 kg; Ocet 4 000 l; Ocet balsamiczny 40 l; Koncentrat pomidorowy 4000 kg; Kwasek cytrynowy spożywczy 40 kg; Żelatyna spożywcza 20 kg; Drożdże suszone 8 kg; Liść laurowy 40 kg; Majeranek 160 kg; Tymianek 20 kg; Kminek cały 20 kg; Ziele angielskie 80 kg; Borowik suszony 120 kg; Rozmaryn 20 kg; Czosnek 40 kg; Papryka chili 20 kg; Papryka słodka 20 kg; Papryka słodka wędzona 20 kg; Bazylia 20 kg; Oregano 20 kg; Przyprawa curry 40 kg; Kurkuma 20 kg; Kolendra 20 kg; Cynamon 20 kg; Zioła prowansalskie 40 kg; Pieprz czarny mielony 40 kg; Pieprz cytrynowy 20 kg; Imbir mielony 20 kg; Estragon 12 kg; Lubczyk 20 kg; Goździki 12 kg; Gałka muszkatołowa 12 kg. ►Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od aktualnych stanów żywionych, nieprzewidzianych przedsięwzięć i potrzeb. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
LosLOT-0003
TitelDostawa kawy i herbaty w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 74/2025
Beschreibung►Przedmiotem zamówienia jest dostawa kawy i herbaty w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego. ►Zakres przedmiotu zamówienia - zakres podstawowy: Kawa naturalna mielona 1 kg; Kawa rozpuszczalna 50 kg; Herbata czarna liściasta 1 kg; Herbata czarna w torebkach (ekspresowa) 700 kg; Herbata witaminizowana smaki: cytrynowy, malinowym, wieloowocowym 500 kg.
Interne Kennung74/2025-zadanie nr 3
Haupteinstufung (cpv): 15861000 Kaffee
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15864100 Teebeutel
Beschreibung der Optionen►Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: zadanie nr 3: Dostawa kawy i herbaty w roku 2026 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) ►zakres opcji: Kawa rozpuszczalna 200 kg; Herbata czarna w torebkach (ekspresowa) 2 800 kg; Herbata witaminizowana smaki: cytrynowy, malinowym, wieloowocowym 2 000 kg. ►Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od aktualnych stanów żywionych, nieprzewidzianych przedsięwzięć i potrzeb. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
LosLOT-0004
TitelDostawa miodu w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 74/2025
Beschreibung►Przedmiotem zamówienia jest dostawa miodu w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego. ►Zakres przedmiotu zamówienia - zakres podstawowy: Miód nektarowy wielokwiatowy 20 kg; Miód nektarowy wielokwiatowy jednoporcjowy 80 kg.
Interne Kennung74/2025-zadanie nr 4
Haupteinstufung (cpv): 03142100 Naturhonig
Beschreibung der Optionen►Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: zadanie nr 4: Dostawa miodu w roku 2026 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) ►zakres opcji: Miód nektarowy wielokwiatowy 80 kg; Miód nektarowy wielokwiatowy jednoporcjowy 320 kg. ►Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od aktualnych stanów żywionych, nieprzewidzianych przedsięwzięć i potrzeb. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
LosLOT-0005
TitelDostawa soków w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 74/2025
Beschreibung►Przedmiotem zamówienia jest dostawa soków w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego. ►Zakres przedmiotu zamówienia - zakres podstawowy: Sok jabłkowy 2 000 l; Sok jabłkowy 1000 l; Sok pomarańczowy 2 000 l; Sok pomarańczowy 1 000 l; Sok z czarnej porzeczki tłoczony 1 l; Sok wieloowocowy (multiwitamina) 2 000 l; Sok wieloowocowy (multiwitamina) 1 000 l; Sok pomidorowy 5 l; Nektar z czarnej porzeczki 1 000 l; Nektar z czarnej porzeczki 1 000 l.
Interne Kennung74/2025-zadanie nr 5
Haupteinstufung (cpv): 15321000 Fruchtsäfte
Beschreibung der Optionen►Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: zadanie nr 5: Dostawa soków w roku 2026 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) ►zakres opcji: Sok jabłkowy 6 000 l; Sok jabłkowy 3 000 l; Sok pomarańczowy 6 000 l; Sok pomarańczowy 3 000 l; Sok wieloowocowy (multiwitamina) 6 000 l; Sok wieloowocowy (multiwitamina) 3 000 l; Nektar z czarnej porzeczki 3 000 l; Nektar z czarnej porzeczki 3 000 l. ►Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od aktualnych stanów żywionych, nieprzewidzianych przedsięwzięć i potrzeb. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
LosLOT-0006
TitelDostawa dań instant w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) - sprawa nr 74/2025
Beschreibung►Przedmiotem zamówienia jest dostawa dań instant w roku 2026 (magazyny w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy), zgodnie z wymaganiami określonymi dokumentacją zamówienia oraz na warunkach określonych przez Zamawiającego. ►Zakres przedmiotu zamówienia - zakres podstawowy: Zupa instant - zupa grochowa z grzankami 20 kg; Zupa instant - zupa pieczarkowa z grzankami 20 kg; Zupa instant - żurek z grzankami 20 kg.
Interne Kennung74/2025-zadanie nr 6
Haupteinstufung (cpv): 15894300 Zubereitete Mahlzeiten
Beschreibung der Optionen►Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp (prawo opcji). Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia o ilości wynikające z uzasadnionych potrzeb Zamawiającego z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej wartości opcji, określonej w postanowieniach umowy. Zakres i rodzaj opcji: zadanie nr 6: Dostawa dań instant w roku 2026 (magazyny: w Grudziądzu, Grupie, Chełmnie i Brodnicy) ►zakres opcji: Zupa instant - zupa grochowa z grzankami 180 kg; Zupa instant - zupa pieczarkowa z grzankami 180 kg; Zupa instant - żurek z grzankami 180 kg. ►Opcja będzie miała zastosowanie w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, spowodowanych w szczególności nieprzewidzianymi ćwiczeniami wojskowymi i przedsięwzięciami objętymi dokumentacją planistyczną tj. bieżącego „Zestawienia potrzeb środków spożywczych”, ale niemożliwymi do określenia co do ilości i rodzaju asortymentu i skali realizowanych przedsięwzięć uzależnionych od sytuacji politycznej i ekonomicznej kraju, które w konsekwencji powodują wzrost stanów żywionych. Zasady realizacji przez Zamawiającego „opcji” oraz warunki i terminy dostaw są takie same jak dla zamówień realizowanych dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający zastrzega, iż ilości określone powyżej są orientacyjne – szacunkowe co oznacza, iż w zakresie realizacji prawa opcji Zamawiający może zamówić jeden, kilka lub wszystkie produkty w ilościach, na które jest zapotrzebowanie. Zamawiający w przypadku skorzystania z prawa opcji nie jest zobowiązany w jej ramach do zamawiania każdego asortymentu składającego się na przedmiot umowy. Przedmiot zamówienia każdorazowo będzie określony uzasadnionymi potrzebami Zamawiającego, które są w pełni uzależnione od aktualnych stanów żywionych, nieprzewidzianych przedsięwzięć i potrzeb. Powyższe oznacza, iż Zamawiający może zrealizować zamówienia w zwiększonych lub zmniejszonych ilościach poszczególnych produktów niż ustalone powyżej, jak i Zamawiający może nie wykorzystać poszczególnych produktów w ogóle. Zamówienia wynikające z prawa opcji będą realizowane w ramach ustalonej w umowie wartości opcji. Wartość opcji jest maksymalną wartością jaką może zapłacić Zamawiający za realizację zamówień. Granicą realizacji opcji będzie jej maksymalna wartość określona w postanowieniach umowy. Ceny jednostkowe dla zakresu opcji są tożsame odpowiednio dla poszczególnych produktów jak dla zakresu podstawowego. Wykonawca zostanie poinformowany o skorzystaniu z prawa opcji na piśmie z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem terminu realizacji zamówienia (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.