2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa budynku Collegium Iuridicum z przestrzenią Paramuzeum UAM w przyziemiu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa budynku Collegium Iuridicum z przestrzenią Paramuzeum UAM w przyziemiu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w dokumentacji projektowej, STWiOR, przedmiarach robót, opisie przedmiotu zamówienia [załączniki nr 10]. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Minimalne okresy gwarancji: 1) na roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia Wykonawca udziela gwarancji na okres minimum 36 miesięcy od daty podpisania przez Strony protokołu odbioru końcowego; Uwaga: Okres gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz zamontowane materiały i urządzenia stanowi kryterium oceny ofert. 2) rękojmia za wady fizyczne i prawne na materiały, urządzenia, elementy wyposażenia oraz wszelkie prace, roboty budowlane wykonane w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, udzielona jest na okres 5 lat od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace objęte przedmiotem zamówienia, zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi załącznik do SWZ – dotyczy osób wykonujących: roboty branży budowlanej, roboty instalacyjne objęte zakresem zamówienia. Wymóg ten nie dotyczy czynności objętych przedmiotem niniejszego zamówienia należących do zakresu obowiązków osób pełniących funkcje zgodnie z rozdz. 7 pkt 7.2a) I. SWZ: kierowników budowy, kierowników robót. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisane w SWZ - zgodnie z zapisami rozdz. 4 pkt 1. SWZ. Zamawiający zastrzega, że wszystkie ewentualnie podane w SWZ bądź innym integralnym z SWZ dokumencie, nazwy własne materiałów (wyrobów) nie mają na celu naruszenia art. 99 ustawy Pzp, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Należy rozumieć to jako określenie wymaganych minimalnych parametrów użytkowych, funkcjonalnych i technicznych lub standardów jakościowych. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, a takim odniesieniom towarzyszy wyrażenie „lub równoważne’’ to Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne opisane w każdej takiej normie, ocenie technicznej, specyfikacji technicznej i systemie referencji technicznej. Jako rozwiązanie równoważne, należy rozumieć rozwiązania, które zagwarantują prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentach zamówienia, nie obniżą określonych w dokumentacji standardów i zapewnią wykonanie zamówienia zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz takie, które charakteryzują się parametrami/opisami nie gorszymi od wymaganych, a znajdującymi się w dokumentacji. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 1 Prawo zamówień publicznych, to Wykonawca może powołać się na zgodność oferowanych obiektów budowlanych, dostaw lub usług z wymaganiami dotyczącymi wydajności lub funkcjonalności określonymi przez zamawiającego ze stosownymi normami, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego. Do wszystkich wskazań (nazw/znaków/norm itd.) wskazanych w dokumentacji zamówienia dopisuje się wyrazy "lub równoważne". W związku z tym Zamawiający, jak wskazano powyżej, w każdym takim przypadku dopuszcza zastosowanie materiałów, urządzeń, rozwiązań równoważnych. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych na zasadach określonych w art. 118-123 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej - zgodnie z zapisami rozdz. 3 pkt 14 SWZ. Nie przeprowadzenie przez Wykonawcę wizji lokalnej będzie skutkowało odrzuceniem jego oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. Miejsce wizji lokalnej: Budynek Collegium Iuridicum ul. Święty Marcin 90 w Poznaniu. Terminy przeprowadzenia wizji lokalnej: a) Termin podstawowy: 03.09.2026 r. godzina 12:00, b) Termin rezerwowy (w przypadku, gdy Wykonawca nie może odbyć wizji lokalnej w terminie podstawowym): 10.09.2026 r. o godzina 12:00. Koszt wizji lokalnej ponosi Wykonawca. Potwierdzeniem odbycia wizji lokalnej będzie wpisanie Wykonawcy na listę podmiotów uczestniczących w wizji lokalnej. Wizja lokalna winna być przeprowadzona przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy. Pełnomocnik Wykonawcy winien podczas wizji lokalnej przedstawić Zamawiającemu stosowne pełnomocnictwo.
Interne Kennung: ZP3/8951/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45212350 Gebäude von besonderer historischer oder architektonischer Bedeutung
5. Los
Los: LOT-0002
Beschreibung: Przebudowa budynku Collegium Iuridicum z przestrzenią Paramuzeum UAM w przyziemiu. Zamawiający, na podstawie art. 112 ustawy Pzp określa następujące warunki udziału w postępowaniu: 1) zdolności technicznej lub zawodowej: I. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że dysponuje osobami, które będą skierowane do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, posiadające: - 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz posiadającą co najmniej 18 miesięcy doświadczenia zawodowego przy pracach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury (zgodnie z art. 37c Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tj. Dz.U. z 2024 poz. 1292 ze zm.), - 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, - 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi, - 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych bez ograniczeń, - 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania pracami konserwatorskimi i pracami restauratorskimi lub samodzielnego ich wykonania przez osobę spełniającą wymagania, o których mowa w art. 37a ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1292 ze zm.). Kierować robotami mogą również osoby będące obywatelami Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, spełniające wymogi art. 12a ustawy z 7 lipca 1994r. Prawo budowlane. II. Warunek będzie spełniony, jeżeli Wykonawca w okresie ostatnich 6 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał (tj. zakończył) co najmniej dwa zamówienia na wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie /przebudowie obiektu instytucji publicznych, o wartości: - nie mniej niż 15 000 000,00 zł brutto – co najmniej jedno zamówienia, - nie mniej niż 10 000 000,00 zł brutto - co najmniej jedno zamówienie, przy czym co najmniej jedno zamówienie musi dotyczyć obiektu zabytkowego (warunek zostanie uznany za spełniony w przypadku wykazania realizacji dotyczącej obiektu indywidualnie wpisanego do rejestru zabytków). Zakres każdej wykonanej roboty ma obejmować: - roboty ogólnobudowlane, wykończeniowe, w tym konstrukcyjne, - instalacje sanitarne, w tym wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, - instalacje elektryczne, - instalacje niskoprądowe w tym SSP, KD, LAN, oddymianie. Przez jedno zamówienie rozumie się jedną umowę z Wykonawcą. Wartość zamówienia to wartość brutto umowy. Ocena spełniania warunku na podstawie oświadczenia stanowiącego załącznik nr 8. Zamawiający informuje, że nie dopuszcza sumowania doświadczenia w ramach wymaganego warunku doświadczenia. Warunek ten musi być spełniony: a) samodzielnie przez wykonawcę, lub b) przez minimum jeden inny podmiot udostępniający wykonawcy doświadczenie, lub c) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - samodzielnie przez minimum jednego z wykonawców występujących wspólnie. Do przeliczenia na PLN (polski złoty) wartości wskazanych w dokumentach złożonych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, wyrażonej w walutach innych niż PLN, dokona się przeliczenia waluty według tabeli kursów średnich opublikowanych przez Narodowy Bank Polski (NBP) w dniu wykonania zamówienia przez wykonawcę lub w dniu wydania informacji w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej, a jeśli w tym dniu kursu nie ogłoszono, to według kursu ostatnio przed tą datą ogłoszonego. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu: - Wykaz osób - na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale 7 pkt. 7.2 ppkt a) I SWZ - Załącznik nr 7 do SWZ Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. - Wykaz robót budowlanych (załącznik nr 8 do SWZ) wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, potwierdzający spełnianie warunku, o którym mowa w rozdz. 7 pkt. 7.2 ppkt a) II SWZ z załączeniem dowodów określających czy ta robota budowlana została wykonana należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego robota budowlana została wykonana, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty. 2) Warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę co najmniej 15 000 000,00 zł. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu: Dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia - na sumę o której mowa w rozdziale 7 pkt 7.2 ppkt b) SWZ.