2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzątanie pomieszczeń i terenu zewnętrznego w siedzibach: Rejonu i Obwodu Utrzymania Autostrady w Ożarowicach, Obwodu Drogowego w Szczekocinach oraz Obwodu Drogowego w Wojkowicach Kościelnych, a także odśnieżania, usuwanie nawisów śnieżnych i sopli z dachów i zadaszeń budynków.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług sprzątania pomieszczeń i terenu zewnętrznego w siedzibach: Rejonu i Obwodu Utrzymania Autostrady w Ożarowicach, Obwodu Drogowego w Szczekocinach oraz Obwodu Drogowego w Wojkowicach Kościelnych, a także odśnieżania, usuwanie nawisów śnieżnych i sopli z dachów i zadaszeń budynków. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) sprzątanie pomieszczeń biurowych i socjalnych w siedzibie Rejonu i Obwodu Utrzymania Autostrady w Ożarowicach; b) sprzątanie terenu zewnętrznego siedziby Rejonu i Obwodu Utrzymania Autostrady w Ożarowicach; c)sprzątanie pomieszczeń biurowych i socjalnych w siedzibie Obwodu Drogowego w Szczekocinach. d) sprzątanie pomieszczeń biurowych i socjalnych w siedzibie Obwodu Drogowego w Wojkowicach Kościelnych; e)usuwania śniegu, nawisów śnieżnych i sopli z dachów i zadaszeń budynków na terenie Rejonu i Obwodu Utrzymania Autostrady w Ożarowicach, Rejonu w Zawierciu, Obwodu Drogowego w Szczekocinach i Obwodu Drogowego w Wojkowicach Kościelnych. Lokalizacje, w których będzie wykonywana usługa: 1. siedziba Rejonu i Obwodu Utrzymania Autostrady w Ożarowicach, przy ul. Grzybowa 1, 42-625 Ożarowice; 2. siedziba Obwodu Drogowego w Szczekocinach, przy ul. Żarnowieckiej 51, 42-445 Szczekociny; 3. siedziba Obwodu Drogowego w Wojkowicach Kościelnych, przy ul. Drogowców 6, 42-510 Wojkowice Kościelne.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2.Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia. 4. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ – Wykonawca nie ma obowiązku wypełniania tej sekcji formularza – Zamawiający nie określa w niniejszym postępowaniu warunków udziału w postępowaniu. 5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 6. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1) lit a i b, pkt 2 i pkt 7 lit. a) - d) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 7. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 6 powyżej. 8. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 9. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 10. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 11. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 77314100 Anlegen von Rasen, 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług sprzątania pomieszczeń i terenu zewnętrznego w siedzibach: Rejonu i Obwodu Utrzymania Autostrady w Ożarowicach, Obwodu Drogowego w Szczekocinach oraz Obwodu Drogowego w Wojkowicach Kościelnych, a także odśnieżania, usuwanie nawisów śnieżnych i sopli z dachów i zadaszeń budynków. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) sprzątanie pomieszczeń biurowych i socjalnych w siedzibie Rejonu i Obwodu Utrzymania Autostrady w Ożarowicach; b) sprzątanie terenu zewnętrznego siedziby Rejonu i Obwodu Utrzymania Autostrady w Ożarowicach; c) sprzątanie pomieszczeń biurowych i socjalnych w siedzibie Obwodu Drogowego w Szczekocinach. d) sprzątanie pomieszczeń biurowych i socjalnych w siedzibie Obwodu Drogowego w Wojkowicach Kościelnych; e) usuwania śniegu, nawisów śnieżnych i sopli z dachów i zadaszeń budynków na terenie Rejonu i Obwodu Utrzymania Autostrady w Ożarowicach, Rejonu w Zawierciu, Obwodu Drogowego w Szczekocinach i Obwodu Drogowego w Wojkowicach Kościelnych. Lokalizacje, w których będzie wykonywana usługa: 1. siedziba Rejonu i Obwodu Utrzymania Autostrady w Ożarowicach, przy ul. Grzybowa 1, 42-625 Ożarowice; 2. siedziba Obwodu Drogowego w Szczekocinach, przy ul. Żarnowieckiej 51, 42-445 Szczekociny; 3. siedziba Obwodu Drogowego w Wojkowicach Kościelnych, przy ul. Drogowców 6, 42-510 Wojkowice Kościelne.
Interne Kennung: OKA.D-3.2421.30.2026
590301-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
Additional classification (cpv): 90911300 Window-cleaning services, 90914000 Car park cleaning services, 77314100 Grassing services, 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: OKA.D-3.2421.30.2026