590316-2026 - Ergebnis
Finnland – Bauarbeiten – Kokonaisurakka, TVT Asunnot Oy Lumikonkatu 6 - Perusparannus
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kokonaisurakka, TVT Asunnot Oy Lumikonkatu 6 - Perusparannus
Beschreibung: Rakennushanke käsittää Lumikonkatu 6:ssa (20240 Turku) sijaitsevien kahden kerrostalon perusparannuksen muutostyöt täysin valmiiksi saatettuna kaikkien tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisessa laajuudessa. Urakassa rakennuksiin A sekä B (vanhat F ja E) rakennetaan suunnitelmien mukaisesti uusi ullakkokerros, jossa on uusia asuinhuoneistoja. Lisäksi erillisenä urakkana toteutetaan myöhemmin rakennus C:n (vanha D) purku ja pelikentän rakentaminen puretun rakennuksen C kohdalle. Rakennushanke toteutetaan vaiheittain. Tarkempi kuvaus vaiheistuksesta on esitetty tarjouspyyntöasiakirjoissa.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2025-027268-LOT-0001