590376-2025 - Wettbewerb
Polen – Transport von Haushaltsabfällen – Odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów o kodzie 15 01 06 w formie zbelowanej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów o kodzie 15 01 06 w formie zbelowanej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport oraz zagospodarowanie w procesie odzysku lub recyklingu, odpadów o kodzie 15 01 06 - zmieszane odpady opakowaniowe. Odpad przygotowany do odbioru będzie w formie zbelowanej. Ilość odpadu, która zostanie przekazana Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy, wyniesie maksymalnie do 750 Mg, a minimalna ilość odebranych odpadów wyniesie 500 Mg. Odpad będący przedmiotem zamówienia pochodzi z selektywnej zbiórki odpadów od właścicieli nieruchomości, zebranych poprzez odbiór bezpośredni u źródła w systemie workowym. Odbiór odpadów będzie odbywał się w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00 w ilości określonej przez Zamawiającego w harmonogramie tygodniowym przesłanym mailem do godziny 14:00 w piątek poprzedzający tydzień odbiorów do przedstawiciela Wykonawcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości odpadów do odbioru w danym dniu określonym w harmonogramie z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Odpad magazynowany na placu, bez zadaszenia. Zamawiający zastrzega sobie możliwość, po wcześniejszym uzgodnieniu z Wykonawcą, wskazania innych terminów i godzin odbioru. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu "Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów" Sp. z o.o. ul. Staroprzygodzka 121, 63 - 400 Ostrów Wielkopolski. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. Zamawiający wymaga podstawienia pod załadunek naczepy typu ruchoma podłoga o pojemności 90-100m3. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie odbywało się na zalegalizowanej wadze Zamawiającego, zlokalizowanej w zakładzie Zamawiającego. Ilość odebranych odpadów każdorazowo będzie potwierdzana poprzez system informatyczny BDO, dostępny na stronie www.bdo.mos.gov.pl - w przypadku awarii systemu teleinformatycznego, w którym Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) jest prowadzona, zastosowanie będą miały rozwiązania i procedury określone w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. Zamawiający będzie wystawiał Karty Przekazania Odpadów na podstawie ważeń przekazanych odpadów, udokumentowanych kwitem wagowym pochodzącym z programu komputerowego obsługującego system wagowy u Zamawiającego. Karty przekazania odpadów wystawiane będą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dokumenty te stanowić będą wyłączną podstawę do określenia ilości odebranych odpadów pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia naczepy tira typu ruchoma podłoga o pojemności od 90 do 100 m3 na zgłoszenie Zamawiającego (maksymalnie 20 razy w trakcie obowiązywania Umowy) w celu dokonania załadunku odpadów. Zgłoszenie zapotrzebowania na dostarczenie naczepy do zakładu Zamawiającego odbywać się będzie z jednodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie będzie dokonywane przez Zamawiającego mailowo. Podstawienie naczepy odbywać się będzie od godziny 17:00 do godziny 18:00 w dniach od poniedziałku do piątku. Odbiór załadowanej naczepy nastąpi kolejnego dnia od godziny 07:00 do godziny 09:00. Wykonawca po przetworzeniu odpadów przekaże Zamawiającemu stosowne oświadczenie, zawierające informacje na temat: nazwy i adresu instalacji, w której przekazane przez Zamawiającego odpady zostały poddane przetworzeniu oraz na temat nazwy i adresu instalacji, w której odpady zostały poddane ostatecznemu procesowi ich zagospodarowania wraz ze wskazaniem tego procesu, w tym oświadczenie potwierdzające poddanie procesowi recyklingu w procesie R min. 55% wszystkich odpadów. Przedmiotowe oświadczenie należy przedłożyć Zamawiającemu w terminie do dnia 10.01.2026 roku. Z chwilą wydania odpadów przez Zamawiającego Wykonawca przejmuje odpowiedzialność za przyjęte odpady oraz prawidłowe postępowanie z nimi i wynikające z tego konsekwencje. Zamawiający będzie rozliczał się z Wykonawcą na podstawie potwierdzonych Kart Przekazania Odpadów dotyczących rozliczanego miesiąca oraz prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury. Określona przez Wykonawcę w umowie cena jednostkowa za 1 Mg, będzie podstawą do określenia należności za faktycznie odebraną ilość odpadów w danym miesiącu. Cena jednostkowa uwzględniała będzie wszelkie koszty Wykonawcy, w tym koszty odbioru, transportu i zagospodarowania. Szczegółowy zakres praw i obowiązków Wykonawcy reguluje Projekt Umowy. Zamawiający nie posiada aktualnych badań laboratoryjnych w/w odpadu.
Interne Kennung: DA.261.1.18.2025.BW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001