2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaprojektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie oraz integracja systemów autonomii energetycznej dla obiektów użyteczności publicznej Gminy Miasta Gdańska
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji systemów autonomii energetycznej dla obiektów użyteczności publicznej Gminy Miasta Gdańska, obejmujących: 1.1. instalacje fotowoltaiczne (PV), 1.2. magazyny energii elektrycznej (BESS), 1.3. układy współpracy z agregatem prądotwórczym (GEN), 1.4. układy automatyki i zarządzanie energią EMS/ BMS, 1.5. systemy pracy wyspowej i awaryjnej, 1.6. systemy zabezpieczeń PPOŻ, 1.7. systemy monitoringu i zdalnego zarządzania. 2. Systemy muszą umożliwiać: 2.1. zwiększenie autokonsumpcji energii, 2.2. ograniczenie poboru energii z sieci, 2.3. utrzymanie zasilania odbiorów krytycznych, 2.4. pracę wyspową, 2.5. integrację z agregatem prądotwórczym, 2.6. zdalne sterowanie pracą systemu. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1a do SWZ (odrębny plik).
Interne Kennung: BZP.271.44.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert wynosi 30 dni, gdyż składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy pzp.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy eZamawiający, która jest dostępna pod adresem, o którym mowa w Rozdziale 1 pkt 4 SWZ. 2. Korzystanie z Platformy eZamawiający jest bezpłatne. 3. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający wymaga przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji za pośrednictwem Platformy, poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji. 4. W przypadkach uniemożliwiających komunikację Zamawiającego i Wykonawcy za pośrednictwem Platformy (np. na skutek awarii), Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: wioleta.maj-stopczynska@gdansk.gda.pl (nie dotyczy składania ofert!). 5. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. 6. Ogólne zasady korzystania z Platformy, z zastrzeżeniem pkt 10 niniejszego Rozdziału; 6.1. zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Gmina Miasta Gdańska- Urząd Miejski w Gdańsku; https://umg-ezamawiajacy.gdansk.gda.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl . 6.2. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl , gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Zamawiający informuje, że adres e-mail wskazany przez Wykonawcę podczas rejestracji konta na Platformie będzie adresem na który przesyłana będzie wszelka korespondencja kierowana do Wykonawcy w trakcie postępowania. 6.3. Rejestracja konta następuje poprzez: 6.3.1. kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub 6.3.2. jeżeli użytkownik nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych. 6.4. Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji. 7. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy przez: 7.1. Akcję „Zadaj pytanie” (przed przystąpieniem do postępowania). W celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić dane Wykonawcy tj. Nazwę i adres e-mail, temat oraz treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika akcję POTWIERDŹ, wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "Pytanie wysłane". 7.2. Kafel „Wiadomości” (po przystąpieniu do postępowania) dostępny w postępowaniu. W celu wysłania wiadomości do Zamawiającego klika na akcję „Utwórz nową wiadomość” wypełnia temat oraz treść/przedmiot pytania, a następnie klika akcję „Wyślij”. 8. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platformy eZamawiający, tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9:00-17:00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl . Pozostałe informację znajdują się w Rozdziale nr 8 SWZ. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu przewiduje możliwość zastosowania przepisów art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tzw. procedury odwróconej. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung, 31434000 Lithiumakkumulatoren, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zaprojektowanie, dostawa, montaż, uruchomienie oraz integracja systemów autonomii energetycznej dla obiektów użyteczności publicznej Gminy Miasta Gdańska. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1a do SWZ (odrębny plik). Termin realizacji przedmiotu umowy: -w zakresie wskazanym w §1 ust. 2 pkt 1-13 wzoru umowy: do dnia 10.12.2026 roku; -w zakresie wskazanym w §1 ust. 2 pkt 14-18 wzoru umowy: do 180 dni od daty zawarcia umowy.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 31434000 Lithiumakkumulatoren, 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen