590529-2026 - Ergebnis
Finnland – Ausbesserungsarbeiten an Sportplätzen – Näsin tekojääkentän perusparantaminen 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Näsin tekojääkentän perusparantaminen 2026
Beschreibung: Hankinnan kohteena on tekojääkentän korjaus Porvoon Näsin kaupunginosassa kolmen koulun läheisyydessä osoitteessa Näsin Koulukatu 6, 06100 Porvoo. Kenttä on rakennettu vuoden 2020 aikana tekonurmipintaiseksi jäädytysjärjestelmällä varustetuksi jääkentäksi. Kentän mitat ovat noin 45 m x 70 m. Kenttä sijaitsee pohjavesialueella.
Interne Kennung: 435/02.08.00/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45236119 Ausbesserungsarbeiten an Sportplätzen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45212290 Reparatur und Wartung von Sportanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-054014-LOT-0001