590610-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – Consumabile medicale 2
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Consumabile medicale 2
Beschreibung: Spitalul Judetean de Urgență Miercurea Ciuc doreste achizitionarea de Consumabile medicale 2 - 81 loturi care contribuie la buna funcţionare a activităţii medicale pentru sectiile spitalului, avand in vedere numarul mare de pacienti si necesitatea asigurarii unor conditii optime, in conformitate cu normele sanitare in vigoare. În urma procedurii de atribuire se va încheia acord-cadru cu maxim 3 operatori economici. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2/4245305/2026, 5/4245305/2026, 6/4245305/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Colier metalic pentru cerclaj diafizar
Beschreibung: - detaliate în Anexa 1 și Anexa 2 la Caietul de sarcini, Cantitățile și valorile estimate se regăsesc în Anexa 2 la caietul de sarcini. La loturile cu o valoare estimată maximă/CS sub 10.000 lei respectiv, valoarea garanției de participare ar fi sub 100 lei nu se solicită prezentarea garanției de participare - în conformitate cu Anexa 2 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33183100 Orthopädische Implantate
Los: LOT-0002
Titel: Perie cu tepi de nylon pentru curatarea de instrumente tubulare
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 39224200 Bürsten
Los: LOT-0003
Titel: Set de puncție cistostomie
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Spray fixare probe citologie - Papanicolau
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: HARTIE TERMICA VIDEOPRINTER 110MMX20M HIGH GLOSSY
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 22993000 Papier und Pappe, lichtempfindlich, wärmeempfindlich oder thermografisch
Los: LOT-0006
Titel: Sistem de resincronizare cardiaca
Beschreibung: - detaliate în Anexa 1 și Anexa 2 la Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33182200 Ausrüstung für Herzstimulation
Los: LOT-0007
Titel: Burghiu/ Perforator Craniotom
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33169000 Chirurgische Instrumente
Los: LOT-0008
Titel: Set chirurgical pentru craniotomie
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 39518200 Operationslaken
Los: LOT-0009
Titel: Linie pacient cu valvă, 1,5m, presiune maximă 21 bar
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Formaldehidă 36%
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0011
Titel: Electrozi pentru aparate de electroterapie
Beschreibung: - detaliate în Anexa 1 și Anexa 2 la Caietul de sarcini. Cantitățile și valorile estimate se regăsesc în Anexa 2 la caietul de sarcini. La loturile cu o valoare estimată maximă/CS sub 10.000 lei respectiv, valoarea garanției de participare ar fi sub 100 lei nu se solicită prezentarea garanției de participare - în conformitate cu Anexa 2 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 31711140 Elektroden
Los: LOT-0012
Titel: Valve hemostatice in Y
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33111710 Angiografie-Ausstattung
Los: LOT-0013
Titel: Pipete Pasteur
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33192500 Reagenzgläser
Los: LOT-0014
Titel: Servetele de decolonizare corporala preimpregnate
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 33711640 Kulturbeutel
Los: LOT-0015
Titel: Sorturi impermeabile de endoscopie
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung
Los: LOT-0016
Titel: Set pentru ligament artificial
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Acid sulfuric 96%
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
Los: LOT-0018
Titel: Apa ultrapura, puritate LC-Ms/Ms
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Injector reutilizabil, compatibil cu cartușele Blis - X1
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Bandaj Triunghiular
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Vitreotom
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Instrumente pentru implant cardiostimulator si angiografie
Beschreibung: - detaliate în Anexa 1 și Anexa 2 la Caietul de sarcini
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Soluție NaOH 4% cu indicator albastru de bromtimol
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Soluție HCl 8%
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Premium vacuum PHACO pach (caseta)
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33122000 Ophtalmologische Geräte
Los: LOT-0026
Titel: ELECTROD ECG/EMG UNICĂ FOLOSINTĂ D 23X34 MM
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Trusa evacuator clisma de unica folosinta
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 33141600 Sammelgefäße, Sammelbeutel und Dränageausrüstung
Los: LOT-0028
Titel: Cablu ECG cu 3 fire cu cleste pentru defibliratorul Innomed Cardio-AID 360 B
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Consumabile pentru efectuarea examenului EEG
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Adaptor tip cleste pentru electrozi de unica utilizare
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Consumabile la monitoarele SinoheroH8
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Blefarostat pentru copii
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Lentila de 20 dioptrie
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Foarfeca de peeling
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Lentila de diagnostic 90 D
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Scut facial
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Canulă de hidrodisecție 27g x 7/8 0,4x22mm
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Acid citric
Interne Kennung: 38
Haupteinstufung (cpv): 24960000 Verschiedene chemische Erzeugnisse
Los: LOT-0039
Titel: Lama pentru videolaringoscop/ linscop de unică folosință
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Rola hartie termica tip eticheta pt Sanibel MLP2
Interne Kennung: 40
Haupteinstufung (cpv): 22993200 Papier oder Pappe, wärmeempfindlich
Los: LOT-0041
Titel: Consumabile pentru testare cutanata Prick
Interne Kennung: 41
Haupteinstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
Los: LOT-0042
Titel: Consumabile testare epicutanată (Patch)
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Capat Sonda Audiometru
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Tub UV TUV 30 Wg 30 T8 UV-C long life
Interne Kennung: 44
Haupteinstufung (cpv): 31515000 Ultraviolettlampen
Los: LOT-0045
Titel: Statie de prim ajutor pentru clatirea ochilor Plum COMBI STATION
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: FIBRĂ OPTICĂ PENTRU LASER DIODA DR.SMILE
Interne Kennung: 46
Haupteinstufung (cpv): 33162200 OP-Instrumente
Los: LOT-0047
Titel: CANULE ASPIRATOR CHIRURGICAL ¼ ” VERZI DR.MAYER
Interne Kennung: 47
Haupteinstufung (cpv): 33141220 Kanülen
Los: LOT-0048
Titel: FREZE CHIRURGICALE PENTRU PIESĂ DREAPTĂ
Interne Kennung: 48
Haupteinstufung (cpv): 33131100 Zahnärztliche Chirurgiegeräte
Los: LOT-0049
Titel: TUB IRIGARE PENTRU SURGIC PRO+ NSK
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Pensa Eckardt
Interne Kennung: 50
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0051
Titel: Pensa Seratta
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Instrument Backflush
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Colorant albastru de membrane retiniene
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: CANULA BACKFLUSH 35 mm, 25 gauge / 0.5 mm
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: CHOPPER CU SPATULA, tip Nagahara combinata cu spatula (0.5 mm) - lungime horizontala totala 116mm
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Set Intrauterin Iud
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Trusa ginecologie de unica folosinta - montare DIU si sterilet cupru cooper
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Clip vascular titan tip Yasargil drept
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Clip vascular tip Yasargil semicurb
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Set dilatatoare percutanate pentru nefrostome
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Materiale consumabile de unică folosință pentru chirurgie vasculară
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: GUTIERA DE PROTECTIE
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Cablu pacient cu 7 fire cu pini pentru aparatul ECG HOLTER LABTECH RC-3H CardioSpy
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Eleoctrod ac concentric unica utilizare 37x0,45 mm
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Eleoctrod ac concentric unica utilizare 50x0,45 mm
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Stimulator cardiac unicameral pentru stimularea sistemului de conducere
Interne Kennung: 66
Haupteinstufung (cpv): 33182210 Herzschrittmacher
Los: LOT-0067
Titel: Stimulator cardiac bicameral pentru stimularea sistemului de conducere
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Defibrilator cardiac impalntabil unicameral cu Bluetooth
Interne Kennung: 68
Haupteinstufung (cpv): 33182000 Ausrüstung für die Unterstützung der Herzfunktionen
Los: LOT-0069
Titel: Defibrilator cardiac implantabil bicameral cu Bluetooth
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Stimulator cardiac tricameral CRT-P tip A bazal
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Stimulator cardiac tricameral CRT-P tip B avansat
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Stimulator cardiac tricameral CRT-P tip C multipoint pacing
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Sondă de stimulare endocavitară permanentă dedicata ram stang
Interne Kennung: 73
Haupteinstufung (cpv): 33182240 Teile und Zubehör für Herzschrittmacher
Los: LOT-0074
Titel: Teaca pentru stimulare LBB
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Set circuit complet oxigenoterapie cu flux înalt ( High Flow Oxigenotherapy) cu posibilitate de nebulizare, compatibil cu aparatul Airvo2
Interne Kennung: 75
Haupteinstufung (cpv): 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
Los: LOT-0076
Titel: Canula nazală pentru oxigenoterapie cu flux înalt (High Flow Oxigenotherapy), asimetrică, compatibilă cu aparat AIRVO2
Interne Kennung: 76
Haupteinstufung (cpv): 33157800 Sauerstoffzufuhranlage
Los: LOT-0077
Titel: Adaptor conectare traheostoma compatibilă cu aparat Airvo2
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Reactivi pentru analiză - coloranți pentru microscopie
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Reactivi pentru analiză - substanțe
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Bandaje elastice de compresie si fixare
Interne Kennung: 80
Haupteinstufung (cpv): 33141111 Klebeverband
Los: LOT-0081
Titel: Kit Transmitator Guardian Link 4 pentru pompa de insulina Medtronic MINIMED
Interne Kennung: 81