590692-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Softwarepaket und Informationssysteme – Achizitie platforma inovativa RINO pe baza rezultatelor cercetarii pentru punere in productie la scara larga si aplicatie ride hailing pentru sofer si rider (Lot 1) si Modul accesibilitate persoane cu dizabilitati (Lot 2)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie platforma inovativa RINO pe baza rezultatelor cercetarii pentru punere in productie la scara larga si aplicatie ride hailing pentru sofer si rider (Lot 1) si Modul accesibilitate persoane cu dizabilitati (Lot 2)
Beschreibung: Obiectul Contractului îl reprezintă achiziția de software și servicii de dezvoltare aferente pentru finalizarea, scalarea și punerea în producție a platformei de mobilitate urbană RINO și a aplicațiilor mobile aferente (pentru șofer și pentru client/rider), respectiv transformarea prototipurilor rezultate din activitățile de cercetare-dezvoltare ale Etapei 1 (nivel TRL 7) într-un produs comercial complet, stabil, scalabil, securizat și comercializabil, pus efectiv în producție (nivel TRL 9).
Interne Kennung: 2/40417091/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Achizitie platforma inovativa RINO pe baza rezultatelor cercetarii pentru punere in productie la scara larga si aplicatie ride hailing pentru sofer si rider (Lot 1)
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Modul accesibilitate persoane cu dizabilitati (Lot 2)
Interne Kennung: 2