See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lipnowska Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.
Beschreibung: 1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym – Liderem Grupy Zakupowej jest Gmina Wielgie. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2027r. do 31.12.2027r. Zamówienie udzielone zostanie w dwóch częściach. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części: 1) Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów 2) Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale III.1, III.2 SWZ. 3. Dane dotyczące ilości energii elektrycznej podlegającej zakupowi mają charakter orientacyjny. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej, z uwzględnieniem projektowanych zmian w użytkowaniu oraz podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku oraz w 2024 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz szacunkowej ilości energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach wytwórczych. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. Wskazana szacowana ilość energii, to ilość jaką zamawiający zamierzają nabyć i nie obejmuje energii wyprodukowanej we własnym zakresie i zużytej w ramach autokonsumpcji. 4. Standardy jakościowe: 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (t.j. Dz.U 2025 poz. 919 z późn.zm.). Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (t.j. Dz. U. 2024 poz. 904 z późn.zm.). 5. Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej opisane zostały w Załącznikach nr 1a/1b do SWZ Wykaz punktów poboru. 6. Stosowane okresy rozliczeniowe – (co do zasady): Grupa taryfowa C2x – 1 m-c, Grupa taryfowa C1x, G1x, R – 2 m-ce. 7. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 8. Usługi dystrybucyjne są/będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy zamawiającymi (odbiorcami energii elektrycznej) a OSD. 9. Operator systemu dystrybucyjnego – zgodnie z opisem w Załączniku nr 1a/1b do SWZ kolumna „Operator Systemu Dystrybucyjnego”. 10. Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym (w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru) terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, posiadanie przez Odbiorcę ważnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej, rejestracja dokonanych zmian przez OSD oraz skuteczne rozwiązanie/wygaśnięcie dotychczas obowiązujących umów na sprzedaż energii elektrycznej/umów kompleksowych: 1) W przypadku obowiązywania umów kompleksowych lub bezterminowych umów sprzedaży energii elektrycznej, zamawiający (odbiorcy) złożą (w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru) stosowne oświadczenia o rozwiązaniu umów ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (zgodnie z opisem w Załączniku nr 1a/1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”) - wypowiedzenie umów nie będzie należeć do obowiązków wykonawcy. 2) W przypadku posiadania terminowych umów sprzedaży, termin ich obowiązywania upływa z dniem poprzedzającym planowaną datę rozpoczęcia dostaw (zgodnie z opisem w Załączniku nr 1a/1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”). 12. W przypadku punktów poboru, w których nastąpił już rozdział umów na sprzedażową i dystrybucyjną (kolejna zmiana sprzedawcy), zamawiający (odbiorcy) posiadają umowy dystrybucyjne zawarte na czas nieoznaczony. 13. W przypadku punktów poboru, dla których zmiana sprzedawcy nastąpi po raz pierwszy (a obecnie obowiązują umowy kompleksowe), wykonawca zostanie upoważniony przez zamawiającego do: 1) złożenia wniosków o zawarcie umów dystrybucji na czas nieoznaczony 2) zawarcia w imieniu i na rzecz mocodawcy umów o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na czas nieoznaczony. 14. W przypadku, gdy w trakcie trwania umowy nastąpią zmiany w zakresie Nabywcy / Odbiorcy wymagające zawarcia nowej umowy dystrybucyjnej, zamawiający może udzielić stosownego Pełnomocnictwa wykonawcy lub zawrzeć umowę indywidualnie. 15. Postępowaniem nie zostały objęte PPE (grupa taryfowa G), w których energia elektryczna będzie przeznaczona na cele gospodarstwa domowego. 16. Postępowaniem nie zostały objęte PPE ze statusem Prosumenta.
Interne Kennung: GSR.271.8.2026.KG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 3 632,11 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 220 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. Źródła wytwórcze: 1) Szczegóły dotyczące instalacji PV w obiektach objętych postępowaniem (w tym moc, data przyłączenia lub planowana data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy) znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – kolumna „Instalacja wytwórcza”. 2) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy/umów na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, z następującym zastrzeżeniem: a) zamawiający (Odbiorca) nie zostanie obciążony przez wykonawcę dodatkowymi kosztami z tytułu zawarcia umowy na odkup (np. opłata handlowa / abonamentowa), b) cena odkupu (po uwzględnieniu marży i kosztów operacyjnych wykonawcy, w tym kosztów bilansowania) przyjmuje wartość dodatnią; w przypadku, gdy cena odkupu energii elektrycznej, przy zastosowanym przez wykonawcę wzorze, przyjmie wartość ujemną, do rozliczenia przyjmuje się wartość 0,00 zł 3) Zamawiający (Odbiorcy) nie są wpisani do rejestru MIOZE. 4) Zamawiający (Odbiorcy) nie posiadają innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną.
Interne Kennung: Cześć 1 zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 348,42 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 76 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”) 7. W odniesieniu do wszystkich PPE zmiana sprzedawcy nastąpi po raz kolejny.
Interne Kennung: Cześć 2 zamówienia