590920-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Delegarea serviciului public de salubrizare pentru activ. de măturat, spălat, stropire și întreținerea căilor publice, și colect. cadavrelor animalelor de pe domeniul public și predarea acestora către unit de ecarisaj sau către inst. de neutralizare și pentru activ. de curăţarea şi trans. zăpezii de pe căile publice din loc. şi menţinerea în funcţiune a acestora pe timp de polei sau de inghet
Beschreibung: Prezenta procedura are ca obiect Delegare a serviciilor de salubrizare pentru activitățile de măturat, spălat, stropire și întreținerea căilor publice, precum și colectarea cadavrelor animalelor de pe domeniul public și predarea acestora către unitățile de ecarisaj sau către instalațiile de neutralizare si pentru activitățile de curăţarea şi transportul zăpezii de pe căile publice din localitate şi menţinerea în funcţiune a acestora pe timp de polei sau de îngheţ Note: *) Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11 zi înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4322823_2026_PAAPD_
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90611000 Straßenreinigung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Scopul prezentei proceduri este acoperirea necesitatii prestarii serviciilor de Salubrizare în Municipiul Targu Mures, pentru activitățile de măturat, spălat, stropire și întreținerea căilor publice, precum și colectarea cadavrelor animalelor de pe domeniul public și predarea acestora către unitățile de ecarisaj sau către instalațiile de neutralizare si pentru activitățile de curăţarea şi transportul zăpezii de pe căile publice din localitate şi menţinerea în funcţiune a acestora pe timp de polei sau de îngheţ, conform cerințelor din caietul de sarcini si din regulamentul serviciului, in conformitate cu toate prevederile legale in vigoare
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung