2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA WYŁĄCZNIKÓW 110 kV – etap VII
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyłączników stanowiących wyposażenie Stacji Zamawiającego wraz ze świadczeniem usług towarzyszących. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 (dwie) Części: Część I – Dostawa wyłączników dla zadań: Dostosowanie stacji Bydgoszcz Zachód do pracy na napięciu 400 kV wraz z instalacją autotransformatora 400/110 kV i urządzeń do kompensacji mocy biernej, Rozbudowa stacji 400/110 kV Kromolice dla przyłączenia nowych obiektów do KSE, Rozbudowa rozdzielni 400 kV i 110 kV w stacji 400/110 kV Siedlce Ujrzanów, Rezerwa wyłączników na potrzeby zadań inwestycyjnych. W ramach Części I Zamawiający dopuszcza składanie ofert wariantowych: 1. Oferta podstawowa: dostawa wyłączników z medium gaszeniowym alternatywnym do gazu SF6 o współczynniku globalnego ocieplenia (GWP) poniżej 1. 2. Oferta wariantowa 1: dostawa wyłączników z medium gaszeniowym alternatywnym do gazu SF6 o współczynniku globalnego ocieplenia (GWP) poniżej 1000. 3. Oferta wariantowa 2: dostawa wyłączników o współczynniku globalnego ocieplenia (GWP) równym lub większym od 1000 - napełnionych gazem SF6. Część II – Dostawa wyłączników dla zadań: Rozbudowa stacji 400/220/110 kV Olsztyn Mątki wraz z przełączeniem toru linii 220 kV Olsztyn Mątki-Olsztyn I-Ostrołęka na napięcie 400 kV, Rozbudowa stacji Gdańsk Błonia wraz z instalacją urządzeń do kompensacji mocy biernej, Budowa stacji 400/110 kV Biebrowo przy Elektrowni Jądrowej, Budowa stacji 400/220/110 kV Baczyna wraz z wprowadzeniem linii 400 kV Krajnik-Plewiska oraz linii 220 kV Krajnik-Gorzów, Budowa stacji 400/110 kV w rejonie CPK wraz z wprowadzeniem linii 400 kV Rogowiec (Dmosin)-Ołtarzew, Rozbudowa stacji 400 kV Gdańsk Przyjaźń oraz stacji 400(220)/110 kV Żydowo Kierzkowo wraz z instalacją urządzeń do kompensacji mocy biernej oraz przystosowaniem stacji 400/220/110 kV Gdańsk I do przełączenia toru linii 400 kV Dunowo-Żydowo Kierzkowo-Gdańsk, Budowa stacji 400/220/110 kV Stryków (Dmosin) wraz z wprowadzeniem linii 400 kV Rogowiec-Płock/Ołtarzew i linii 220 kV Janów-Ołtarzew, Budowa stacji 400/110 kV Kutno (Witonia) wraz z wprowadzeniem linii 400 kV ze stacji Stryków (Dmosin) i nowej stacji w rejonie Konina, Budowa stacji 220/110 kV Norki, Budowa stacji 220/110 kV Wigry, Rozbudowa i modernizacja stacji 400/110 kV Tucznawa, Modernizacja stacji 400/220/110 kV Plewiska w zakresie rozdzielni 110 kV, Rozbudowa stacji 400/110 kV Kromolice dla przyłączenia nowych obiektów do KSE, Rezerwa wyłączników na potrzeby zadań inwestycyjnych. W ramach Części II Zamawiający dopuszcza składanie ofert wariantowych: 1. Oferta podstawowa: dostawa wyłączników z medium gaszeniowym alternatywnym do gazu SF6 o współczynniku globalnego ocieplenia (GWP) poniżej 1. 2. Oferta wariantowa 1: dostawa wyłączników z medium gaszeniowym alternatywnym do gazu SF6 o współczynniku globalnego ocieplenia (GWP) poniżej 1000. 3. Oferta wariantowa 2: dostawa wyłączników o współczynniku globalnego ocieplenia równym lub większym od 1000 - napełnionych gazem SF6. Dotyczy Części I i Części II: Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty wariantowej mając na względzie przepisy art. 13 p. 9 i 11 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/573 z dnia 7 lutego 2024 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych zmieniające dyrektywę (UE) 2019/1937 i uchylające rozporządzenie (UE) nr 517/2014. a) W pierwszej kolejności Zamawiający dokona wyboru oferty najkorzystniejszej spośród ofert podstawowych, jeżeli zostaną złożone co najmniej dwie takie oferty i co najmniej dwie oferty będą obejmowały urządzenia pochodzące od różnych producentów, z zastrzeżeniem poniższych zapisów: Jeżeli zostanie złożona co najmniej jedna oferta podstawowa lub zostaną złożone oferty podstawowe wyłącznie na urządzenia pochodzące od jednego producenta i cena oferty najkorzystniejszej podstawowej będzie niższa niż cena oferty o najniższej cenie niepodlegającej odrzuceniu w wariancie 1 lub 2, w takim przypadku Zamawiający dokona badania i oceny ofert jedynie w zakresie ofert podstawowych. b) W przypadku, braku możliwości wyboru oferty podstawowej, o której mowa powyżej, Zamawiający przeprowadzi badanie i ocenę w zakresie ofert wariantowych 1. W takim przypadku Zamawiający dokona badania i oceny ofert jedynie w zakresie ofert wariantowych 1. c) W przypadku, braku możliwości wyboru oferty podstawowej i oferty wariantowej 1, Zamawiający przeprowadzi badanie i ocenę spośród ofert wariantowych 2 lub unieważni postępowanie w przypadkach określonych przepisami Ustawy. W takim przypadku Zamawiający dokona badania i oceny ofert w zakresie jedynie ofert wariantowych 2.
Vorherige Bekanntmachung: 358043-2026
Interne Kennung: 2026/WNP-0134
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 w związku z art. 376 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 t.j.).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31211310 Sicherheitsausschalter
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: DOSTAWA WYŁĄCZNIKÓW 110 kV – etap VII - Część I
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyłączników stanowiących wyposażenie Stacji Zamawiającego wraz ze świadczeniem usług towarzyszących. Część I – Dostawa wyłączników dla zadań: Dostosowanie stacji Bydgoszcz Zachód do pracy na napięciu 400 kV wraz z instalacją autotransformatora 400/110 kV i urządzeń do kompensacji mocy biernej, Rozbudowa stacji 400/110 kV Kromolice dla przyłączenia nowych obiektów do KSE, Rozbudowa rozdzielni 400 kV i 110 kV w stacji 400/110 kV Siedlce Ujrzanów, Rezerwa wyłączników na potrzeby zadań inwestycyjnych.
Interne Kennung: 2026/WNP0134
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opcja Urządzeń Dodatkowych – to jest zlecenia dostawy Urządzeń dodatkowych w stosunku do ilości Urządzeń objętych Zamówieniem Podstawowym - zgodnie z pkt 3 SWZ cz. II - OPZ.
Los: LOT-0002
Titel: DOSTAWA WYŁĄCZNIKÓW 110 kV – etap VII - Część II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyłączników stanowiących wyposażenie Stacji Zamawiającego wraz ze świadczeniem usług towarzyszących. Część II – Dostawa wyłączników dla zadań: Rozbudowa stacji 400/220/110 kV Olsztyn Mątki wraz z przełączeniem toru linii 220 kV Olsztyn Mątki-Olsztyn I-Ostrołęka na napięcie 400 kV, Rozbudowa stacji Gdańsk Błonia wraz z instalacją urządzeń do kompensacji mocy biernej, Budowa stacji 400/110 kV Biebrowo przy Elektrowni Jądrowej, Budowa stacji 400/220/110 kV Baczyna wraz z wprowadzeniem linii 400 kV Krajnik-Plewiska oraz linii 220 kV Krajnik-Gorzów, Budowa stacji 400/110 kV w rejonie CPK wraz z wprowadzeniem linii 400 kV Rogowiec (Dmosin)-Ołtarzew, Rozbudowa stacji 400 kV Gdańsk Przyjaźń oraz stacji 400(220)/110 kV Żydowo Kierzkowo wraz z instalacją urządzeń do kompensacji mocy biernej oraz przystosowaniem stacji 400/220/110 kV Gdańsk I do przełączenia toru linii 400 kV Dunowo-Żydowo Kierzkowo-Gdańsk, Budowa stacji 400/220/110 kV Stryków (Dmosin) wraz z wprowadzeniem linii 400 kV Rogowiec-Płock/Ołtarzew i linii 220 kV Janów-Ołtarzew, Budowa stacji 400/110 kV Kutno (Witonia) wraz z wprowadzeniem linii 400 kV ze stacji Stryków (Dmosin) i nowej stacji w rejonie Konina, Budowa stacji 220/110 kV Norki, Budowa stacji 220/110 kV Wigry, Rozbudowa i modernizacja stacji 400/110 kV Tucznawa, Modernizacja stacji 400/220/110 kV Plewiska w zakresie rozdzielni 110 kV, Rozbudowa stacji 400/110 kV Kromolice dla przyłączenia nowych obiektów do KSE, Rezerwa wyłączników na potrzeby zadań inwestycyjnych.
Interne Kennung: 2026/WNP - 0134
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa Opcji w rozumieniu w art. 441 ustawy. • Opcja Urządzeń Dodatkowych – to jest zlecenia dostawy Urządzeń dodatkowych w stosunku do ilości Urządzeń objętych Zamówieniem Podstawowym - zgodnie z pkt 3 SWZ cz. II - OPZ, • Opcjonalny zakup UKL.