2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup samochodów”.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodów wraz ze świadczeniem usług gwarancyjnych. 2. Zamówienie podzielone jest na 8 części: 1) część nr 1 – „Zakup samochodu typu Pick-up” – dpg Kukuryki; 2) część nr 2 – „Zakup samochodu typu Pick-up” – dpg Dołhobyczów; 3) część nr 3 – „Doposażenie służb granicznych – zakup samochodu przeznaczonego do przewozu psów służbowych wraz z przewodnikami” – dpg Kukuryki; 4) część nr 4 – „Doposażenie służb granicznych – zakup samochodu przeznaczonego do przewozu psów służbowych wraz z przewodnikami” – dpg Terespol; 5) część nr 5 – „Doposażenie służb granicznych – zakup samochodu typu bus” – dpg Terespol; 6) część nr 6 – „Doposażenie służb granicznych – zakup samochodu typu bus” – kpg Terespol; 7) część nr 7 –„Doposażenie służb granicznych – zakup samochodu na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie” – dpg Dorohusk; 8) część nr 8 – „Doposażenie służb granicznych – zakup dwóch samochodów osobowo-towarowych typu kombivan” – kpg Terespol. 3. Minimalne wymagane parametry techniczne, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki, zakres i sposób jego realizacji określają: 1) opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1 – załącznik nr 1A do SWZ; 2) opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2 – załącznik nr 1B do SWZ; 3) opis przedmiotu zamówienia dla części nr 3 – załącznik nr 1C do SWZ; 4) opis przedmiotu zamówienia dla części nr 4 – załącznik nr 1D do SWZ; 5) opis przedmiotu zamówienia dla części nr 5 – załącznik nr 1E do SWZ; 6) opis przedmiotu zamówienia dla części nr 6 – załącznik nr 1F do SWZ; 7) opis przedmiotu zamówienia dla części nr 7 – załącznik nr 1G do SWZ; 8) opis przedmiotu zamówienia dla części nr 8 – załącznik nr 1H do SWZ; 9) projektowane postanowienia umowy (dla wszystkich części) – załącznik nr 3 do SWZ. 4. Dostarczone samochody muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad i spełniać wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: ZZP.26.24.2026.AGG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn.zm.), dalej zwana: "ustawą Pzp". 2. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie: art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. 4. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia: a)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, b) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714 z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 7 do SWZ), c) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, d) oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu (JEDZ), o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 ustawy Pzp (załącznik nr 6 do SWZ). W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty i oświadczenia wymienione w lit. a-d składa każdy z wykonawców. 5. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia. 6. Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji. 7. Wykonawca, który zamierza posługiwać się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, powinien wskazać informację o certyfikacie w JEDZ, w szczególności w części II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. 8. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające identyfikację certyfikatu, ustalenie podmiotu certyfikującego, okresu ważności certyfikacji oraz zakresu, w jakim zamierza posługiwać się certyfikatem w niniejszym postępowaniu. 9. W zakresie niepodlegania wykluczeniu każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wykazuje brak podstaw wykluczenia odrębnie, przez powołanie się na własny certyfikat niepodlegania wykluczeniu. 10. Ofertę i ww. oświadczenia, składa się w formie elektronicznej tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 11. Wszelkie informacje na temat postępowania są zawarte w dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen, 34114000 Spezialfahrzeuge, 34115200 Kraftfahrzeuge für den Transport von weniger als 10 Personen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Zakup samochodu typu Pick-up” – dpg Kukuryki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodu typu Pick-up wraz ze świadczeniem usług gwarancyjnych. Minimalne wymagane parametry techniczne, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki, zakres i sposób jego realizacji określają - opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1 (załącznik nr 1A do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 3 do SWZ). Dostarczony samochód musi być fabrycznie nowy, wolny od wad i spełniać wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Los: LOT-0003
Titel: „Zakup samochodu typu Pick-up” – dpg Dołhobyczów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodu typu Pick-up wraz ze świadczeniem usług gwarancyjnych. Minimalne wymagane parametry techniczne, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki, zakres i sposób jego realizacji określają - opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2 (załącznik nr 1B do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 3 do SWZ). Dostarczony samochód musi być fabrycznie nowy, wolny od wad i spełniać wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 2
Los: LOT-0004
Titel: „Doposażenie służb granicznych – zakup samochodu przeznaczonego do przewozu psów służbowych wraz z przewodnikami” – dpg Kukuryki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodu przeznaczonego do przewozu psów służbowych wraz ze świadczeniem usług gwarancyjnych. Minimalne wymagane parametry techniczne, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki, zakres i sposób jego realizacji określają - opis przedmiotu zamówienia dla części nr 3 (załącznik nr 1C do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 3 do SWZ). Dostarczony samochód musi być fabrycznie nowy, wolny od wad i spełniać wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen, 34114000 Spezialfahrzeuge
Los: LOT-0005
Titel: „Doposażenie służb granicznych – zakup samochodu przeznaczonego do przewozu psów służbowych wraz z przewodnikami” – dpg Terespol
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodu przeznaczonego do przewozu psów służbowych wraz ze świadczeniem usług gwarancyjnych. Minimalne wymagane parametry techniczne, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki, zakres i sposób jego realizacji określają - opis przedmiotu zamówienia dla części nr 4 (załącznik nr 1D do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 3 do SWZ). Dostarczony samochód musi być fabrycznie nowy, wolny od wad i spełniać wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 4
Los: LOT-0006
Titel: „Doposażenie służb granicznych – zakup samochodu typu bus” – dpg Terespol
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodu typu bus wraz ze świadczeniem usług gwarancyjnych. Minimalne wymagane parametry techniczne, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki, zakres i sposób jego realizacji określają - opis przedmiotu zamówienia dla części nr 5 (załącznik nr 1E do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 3 do SWZ). Dostarczony samochód musi być fabrycznie nowy, wolny od wad i spełniać wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen, 34115200 Kraftfahrzeuge für den Transport von weniger als 10 Personen
Los: LOT-0007
Titel: „Doposażenie służb granicznych – zakup samochodu typu bus” – kpg Terespol
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodu typu bus wraz ze świadczeniem usług gwarancyjnych. Minimalne wymagane parametry techniczne, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki, zakres i sposób jego realizacji określają - opis przedmiotu zamówienia dla części nr 6 (załącznik nr 1F do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 3 do SWZ). Dostarczony samochód musi być fabrycznie nowy, wolny od wad i spełniać wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 6
Los: LOT-0008
Titel: „Doposażenie służb granicznych – zakup samochodu na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie” – dpg Dorohusk
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodu na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie wraz ze świadczeniem usług gwarancyjnych. Minimalne wymagane parametry techniczne, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki, zakres i sposób jego realizacji określają - opis przedmiotu zamówienia dla części nr 7 (załącznik nr 1G do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 3 do SWZ). Dostarczony samochód musi być fabrycznie nowy, wolny od wad i spełniać wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 7
Los: LOT-0009
Titel: „Doposażenie służb granicznych – zakup dwóch samochodów osobowo-towarowych typu kombivan” – kpg Terespol
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodów osobowo-towarowych typu kombivan wraz ze świadczeniem usług gwarancyjnych. Minimalne wymagane parametry techniczne, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki, zakres i sposób jego realizacji określają - opis przedmiotu zamówienia dla części nr 8 (załącznik nr 1H do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 3 do SWZ). Dostarczone samochody muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad i spełniać wszystkie wymagania określone przez zamawiającego w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Część nr 8