See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZP/14/2026 „Dostawy produktów leczniczych i farmaceutycznych z podziałem na 49 części dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są dostawy produktów leczniczych i farmaceutycznych z podziałem na 49 części dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi wyszczególnionych w poniższej tabeli: Część nr Opis przedmiotu zamówienia 1-20, 23, 25, 27-28, 33-37, 39, 40-47 Produkty lecznicze 21-22 Albuminy ludzkie 24 Insuliny 26 Jodowy, dożylny, dotętniczy, do jam ciała, niejonowy środek kontrastowy 29 Jodowy środek cieniujący 30 Żel do cewnikowania 31 Wapno sodowane 32 Środki łatwopalne 38 Produkty lecznicze kupowane w ramach importu docelowego 48 Roztwór do hemofiltracji 49 Asortyment do terapii nerkozastępczych aparatem Multifiltrate 1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 1-49 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – Część …” oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 259700-2026
Interne Kennung: ZP/14/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), Zamawiający wskazuje, iż w przedmiotowym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, uzasadniająca skrócenie terminu składania ofert. Przedmiotem zamówienia jest zakup produktów leczniczych i farmaceutycznych dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi. Obowiązujące umowy na dostawy ww. asortymentu ulegają wyczerpaniu, co generuje realne ryzyko przerwania ciągłości dostaw produktów niezbędnych do udzielania świadczeń zdrowotnych. Zapewnienie nieprzerwanego dostępu do produktów leczniczych stanowi podstawowy obowiązek Zamawiającego jako podmiotu wykonującego działalność leczniczą, wynikający w szczególności z przepisów ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej oraz realizujący konstytucyjne prawo obywateli do ochrony zdrowia, o którym mowa w art. 68 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Niezawarcie umowy w odpowiednim czasie mogłoby skutkować ograniczeniem lub wstrzymaniem udzielania świadczeń zdrowotnych, co stanowiłoby zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów oraz naruszenie obowiązku zapewnienia ciągłości i dostępności świadczeń zdrowotnych. Wskazana pilna potrzeba udzielenia zamówienia ma charakter obiektywny i nie wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego. Zużycie produktów leczniczych pozostaje uzależnione od bieżących potrzeb zdrowotnych pacjentów, których dynamika nie jest możliwa do pełnego przewidzenia na etapie planowania postępowań o udzielenie zamówienia publicznego. Skrócenie terminu składania ofert pozostaje proporcjonalne do zaistniałych okoliczności oraz nie narusza zasad prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w szczególności zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości, o których mowa w art. 16 ustawy Prawo zamówień publicznych. Mając na uwadze powyższe, skrócenie terminu składania ofert należy uznać za w pełni uzasadnione zarówno z punktu widzenia przepisów prawa, jak i konieczności ochrony nadrzędnego interesu publicznego, jakim jest zapewnienie ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych oraz bezpieczeństwa pacjentów.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Produkty lecznicze cz. 1
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 1" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 1
Los: LOT-0002
Titel: Produkty lecznicze cz. 2
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 2" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 2
Los: LOT-0003
Titel: Produkty lecznicze cz. 3
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 3" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 3
Los: LOT-0004
Titel: Produkty lecznicze cz. 4
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 4" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 4
Los: LOT-0005
Titel: Produkty lecznicze cz. 5
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 5" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 5
Los: LOT-0006
Titel: Produkty lecznicze cz. 6
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 6" oraz załącznik nr 54– „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 6
Los: LOT-0007
Titel: Produkty lecznicze cz. 7
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 7" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 7
Los: LOT-0008
Titel: Produkty lecznicze cz. 8
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 8" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 8
Los: LOT-0009
Titel: Produkty lecznicze cz. 9
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 9" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 9
Los: LOT-0010
Titel: Produkty lecznicze cz. 10
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 10 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 10" oraz załącznik nr 54– „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 10
Los: LOT-0011
Titel: Produkty lecznicze cz. 11
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 11 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 11" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 11
Los: LOT-0012
Titel: Produkty lecznicze cz. 12
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 12 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 12" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 12
Los: LOT-0013
Titel: Produkty lecznicze cz. 13
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 13 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 13" oraz załącznik nr 54– „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 13
Los: LOT-0014
Titel: Produkty lecznicze cz. 14
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 14 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 14" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 14
Los: LOT-0015
Titel: Produkty lecznicze cz. 15
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 15 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 15" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 15
Los: LOT-0016
Titel: Produkty lecznicze cz. 16
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 16 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 16" oraz załącznik nr 54– „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 16
Los: LOT-0043
Titel: Produkty lecznicze cz. 43
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 43 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 43 oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 43
Los: LOT-0044
Titel: Produkty lecznicze cz. 44
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 44 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 44" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 44
Los: LOT-0045
Titel: Produkty lecznicze cz. 45
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 45 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 45" oraz załącznik nr 54 – „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 45
Los: LOT-0046
Titel: Produkty lecznicze cz. 46
Beschreibung: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 46 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 46" oraz załącznik nr 54– „wzór umowy” do SWZ
Interne Kennung: część 46