591244-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Utrzymanie zimowe jezdni dróg miasta Gdyni z podziałem na sektory 1-4 – 4 części.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie zimowe jezdni dróg miasta Gdyni z podziałem na sektory 1-4 – 4 części.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie zimowe jezdni dróg miasta Gdyni z podziałem na sektory 1-4 – 4 części zmówienia. 2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje usługi utrzymania zimowego nawierzchni jezdni dróg o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym – drogi kategorii III, III (#) i IV w sezonie zimowym 2026/2027, w szczególności: oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego oraz oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km, w miejsce wskazane przez Zamawiającego. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje 4 CZĘŚCI – 4 SEKTORY 1) Część 1 – SEKTOR 1; 2) Część 2 – SEKTOR 2; 3) Część 3 – SEKTOR 3; 4) Część 4 – SEKTOR 4, z których każda część (sektor) obejmuje swoim zakresem zamówienie podstawowe i zamówienie objęte prawem opcji. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy dla CZĘŚCI 1 zamówienia, CZĘŚCI 2 zamówienia, CZĘŚĆI 3 zamówienia, CZĘŚCI 4 zamówienia zawierają załączniki do SWZ: 1) Załącznik S1-1 – S5-1 – Opis przedmiotu zamówienia cz. 1–4; 2) Załącznik S1-2 – S5-2 – Wykaz ulic utrzymania zimowego cz. 1–4; 3) Załącznik S1-3 – S5-3 – Wzór meldunku cz. 1–4; 4) Załącznik S1-4 – S5-4 – Wzór informacji o zużytych środkach cz. 1–4; 5) Załącznik S1-5 – S5-5 – Mapa poglądowa cz. 1–4; 6) Załącznik 10a-10d – Projektowane postanowienia umowy cz. 1–4.
Interne KennungEZP.271.26.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelUtrzymanie zimowe jezdni dróg miasta Gdyni z podziałem na sektory 1-4 – SEKTOR 1
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia dla CZĘŚCI 1 – SEKTOR 1 obejmuje usługę polegającą na utrzymaniu zimowym nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidacja śliskości) i błota pośniegowego oraz oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km, w miejsce wskazane przez Zamawiającego (w przypadku skorzystania z prawa opcji). 2. SEKTOR 1 obejmuje obszar położony w dzielnicach: Babie Doły, Oksywie, Obłuże, Pogórze, Chylonia, Cisowa, Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki, Pustki Cisowskie - Demptowo, Witomino, tereny przyportowe w Śródmieściu, zgodnie z mapką poglądową (załącznik S1-5); 3. Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 1 ok. 47 139 m dróg, w tym: 1) dróg kat. III i III (#): 24 918 m; 2) dróg kat. IV: 22 221 m. 4. Przewidywana długość dróg objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5% (łącznie maksymalnie +/- 2 356,95 m), w stosunku do łącznej długości dróg, określonej w wykazie ulic utrzymania zimowego, w przypadku: 1) zmiany kategorii dróg; 2) włączenia do stałego utrzymania dróg, w tym utrzymywanych interwencyjnie; 3) zmiany organizacji ruchu; 4) budowy lub przebudowy dróg; 5) potrzeb komunikacji miejskiej; 6) zmiany sytuacji prawnej; 7) potrzeby zmiany standardu utrzymania dróg. 5. Tym samym, w czasie trwania umowy stałym utrzymaniem zimowym objętych może być: 1) maksymalnie 49 495,95 m dróg, w tym: a) dróg kat. III i III (#): 26 163,90 m, b) dróg kat. IV: 23 332,05 m; 2) minimalnie: 44 782,05 m dróg w tym: a) dróg kat. III i III (#): 23 672,10 m, b) dróg kat. IV: 21 109,95 m. 6. Przedmiot zamówienia dla CZĘŚCI 1 – SEKTOR 1 obejmuje zakres zamówienia podstawowy i zakres zamówienia objęty prawem opcji, oszacowany łącznie na: 1) 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii III i III (#) ujętych w wykazie; 2) 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii IV ujętych w wykazie; 3) 10 000 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”; 4) 2000 m3 – oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km. 7. Zamówienie podstawowe AKCJA ZIMOWA obejmuje: 1) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 450 godzin; 2) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 250 godzin; 3) 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 8. Zamówienie na prawach opcji: AKCJA ZIMOWA obejmuje: 1) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1 050 godzin; 2) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1 250 godzin; 3) 9 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”; 4) 2000 m3 – oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km. 9. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ dla CZĘŚCI 1 zamówienia – SEKTOR 1: 1) Załącznik S1-1 – Opis przedmiotu zamówienia; 2) Załącznik S1-2 – Wykaz ulic utrzymania zimowego; 3) Załącznik S1-3 – Wzór meldunku; 4) Załącznik S1-4 – Wzór informacji o zużytych środkach; 5) Załącznik S1-5 – Mapa poglądowa; 6) Załącznik 10a – Projektowane postanowienia umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 1 zamówienia – SEKTOR 1
Optionen
Beschreibung der Optionen1) Zamawiający, stosownie do art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie jednostronne uprawnienie do skorzystania z prawa opcji poprzez: a) zwiększenie zakresu ilościowego usług, tj. zwiększenie limitu godzin prowadzenia AKCJI ZIMOWEJ, b) zlecenie oczyszczenia z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km, w miejsce wskazane przez Zamawiającego; 2) Zamawiający przewiduje uruchomienie prawa opcji w okresie obowiązywania umowy w sytuacji, gdy: a) Wykonawca wykorzysta limit godzin w zakresie zamówienia podstawowego, natomiast warunki atmosferyczne będą wymagały dalszego świadczenia usługi, tj. utrzymania zimowego nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczania ze śniegu, lodu (likwidowania śliskości) i błota pośniegowego, b) wystąpi konieczność oczyszczenia z nadmiaru śniegu, w przypadku gdy nagromadzony śnieg będzie powodował utrudnienia w ruchu lub nie będzie możliwości jego dalszego odkładania; 3) Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca zobowiązany jest wykonać po uprzednim pisemnym otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza skorzystać z prawa opcji; 4) Dla realizacji usług objętych prawem opcji Zamawiający przekaże zawiadomienie o skorzystaniu z prawa opcji za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie, nie później niż: a) na 24 godziny przed przewidywanym wyczerpaniem ilości godzin, określonych zamówieniem podstawowym, b) na 24 godziny przed wystąpieniem konieczności oczyszczenia z nadmiaru śniegu; 5) Zamawiający może z prawa opcji skorzystać w całości lub części; 6) Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w każdym momencie w okresie 6 miesięcznego okresu obowiązywania umowy, w zależności od potrzeb wynikających z realizacji umowy, poprzez złożenie pisemnego oświadczenia, określającego zakres skorzystania z prawa opcji. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego; 7) Zastrzega się, iż zakres zamówienia objęty prawem opcji nie stanowi zobowiązania umownego (finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres usług objęty prawem opcji nie jest gwarantowany do realizacji; 8) Wykonawca przyjmuje, że usługa objęta prawem opcji, będzie realizowana w zakresie i wielkości zgodnie ze złożonym przez Zamawiającego zamówieniem, w ramach wynagrodzenia, o którym mowa w umowie; 9) Usługa objęta prawem opcji stanowi przedmiot zamówienia, przy czym obowiązek jej realizacji aktualizuje się w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zastrzeżonego prawa opcji, zgodnie z zapisami umowy; 10) Przedmiot zamówienia objęty prawem opcji będzie realizowany na takich samych zasadach i warunkach jak zamówienie podstawowe. Wszelkie postanowienia umowy, w szczególności w zakresie obowiązków i zobowiązań Stron umowy, zasad współpracy - są obowiązujące zarówno dla zamówienia podstawowego jak i zamówienia objętego prawem opcji.
LosLOT-0002
TitelUtrzymanie zimowe jezdni dróg miasta Gdyni z podziałem na sektory 1-4 – SEKTOR 2
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia dla CZĘŚCI 2 – SEKTOR 2 obejmuje usługę polegającą na utrzymaniu zimowym nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidacja śliskości) i błota pośniegowego oraz oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km, w miejsce wskazane przez Zamawiającego (w przypadku skorzystania z prawa opcji). 2. SEKTOR 2 obejmuje obszar położony w dzielnicach: Kamienna Góra, Redłowo i częściowo w dzielnicach: Śródmieście, Wzgórze Św. Maksymiliana, Orłowo, zgodnie z mapką poglądową (Załącznik S2-5). 3. Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 1 ok. 53 495 m dróg, w tym: 1) dróg kat. III i III (#): 32 004 m; 2) dróg kat. IV: 21 491 m. 4. Przewidywana długość dróg objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5% (łącznie maksymalnie +/- 2 674,75 m), w stosunku do łącznej długości dróg, określonej w wykazie ulic utrzymania zimowego, w przypadku: 1) zmiany kategorii dróg; 2) włączenia do stałego utrzymania dróg, w tym utrzymywanych interwencyjnie; 3) zmiany organizacji ruchu; 4) budowy lub przebudowy dróg; 5) potrzeb komunikacji miejskiej; 6) zmiany sytuacji prawnej; 7) potrzeby zmiany standardu utrzymania dróg. 5. Tym samym, w czasie trwania umowy stałym utrzymaniem zimowym objętych może być: 1) maksymalnie 56 169,75 m dróg, w tym: a) dróg kat. III i III (#): 33 604,20 m, b) dróg kat. IV: 22 565,55 m; 2) minimalnie: 50 820,25 m dróg w tym: a) dróg kat. III i III (#): 30 403,80 m, b) dróg kat. IV: 20 416,45 m. 6. Przedmiot zamówienia dla CZĘŚCI 2 – SEKTOR 2 obejmuje zakres zamówienia podstawowy i zakres zamówienia objęty prawem opcji, oszacowany łącznie na: 1) 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii III i III (#) ujętych w wykazie; 2) 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii IV ujętych w wykazie; 3) 10 000 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”; 4) 1500 m3 – oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km. 7. Zamówienie podstawowe AKCJA ZIMOWA obejmuje: 1) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 450 godzin; 2) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 250 godzin; 3) 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 8. Zamówienie na prawach opcji: AKCJA ZIMOWA obejmuje: 1) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1 050 godzin; 2) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1 250 godzin; 3) 9 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”; 4) 1500 m3 – oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km. 10. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ dla CZĘŚCI 2 zamówienia – SEKTOR 2: 1) Załącznik S2-1 – Opis przedmiotu zamówienia; 2) Załącznik S2-2 – Wykaz ulic utrzymania zimowego; 3) Załącznik S2-3 – Wzór meldunku; 4) Załącznik S2-4 – Wzór informacji o zużytych środkach; 5) Załącznik S2-5 – Mapa poglądowa; 6) Załącznik 10b – Projektowane postanowienia umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 2 zamówienia – SEKTOR 2
LosLOT-0003
TitelUtrzymanie zimowe jezdni dróg miasta Gdyni z podziałem na sektory 1-4 – SEKTOR 3
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia dla CZĘŚCI 3 – SEKTOR 3 obejmuje usługę polegającą na utrzymaniu zimowym nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidacja śliskości) i błota pośniegowego oraz oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km, w miejsce wskazane przez Zamawiającego (w przypadku skorzystania z prawa opcji). 2. SEKTOR 3 obejmuje obszar położony w dzielnicach: Chwarzno – Wiczlino i Dąbrowa, zgodnie z mapką poglądową (Załącznik S3-5). 3. Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 1 ok. 68 854 m dróg, w tym: 1) dróg kat. III i III (#): 44 665 m; 2) dróg kat. IV: 24 189 m. 4. Przewidywana długość dróg objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5% (łącznie maksymalnie +/- 3 442,70 m), w stosunku do łącznej długości dróg, określonej w wykazie ulic utrzymania zimowego, w przypadku: 1) zmiany kategorii dróg; 2) włączenia do stałego utrzymania dróg, w tym utrzymywanych interwencyjnie; 3) zmiany organizacji ruchu; 4) budowy lub przebudowy dróg; 5) potrzeb komunikacji miejskiej; 6) zmiany sytuacji prawnej; 7) potrzeby zmiany standardu utrzymania dróg. 5. Tym samym, w czasie trwania umowy stałym utrzymaniem zimowym objętych może być: 1) maksymalnie 72 296,70 m dróg, w tym: a) dróg kat. III i III (#): 46 898,25 m, b) dróg kat. IV: 25 398,45 m; 2) minimalnie: 65 411,30 m dróg w tym: a) dróg kat. III i III (#): 42 431,75 m, b) dróg kat. IV: 22 979,55 m. 6. Przedmiot zamówienia dla CZĘŚCI 3 – SEKTOR 3 obejmuje zakres zamówienia podstawowy i zakres zamówienia objęty prawem opcji, oszacowany łącznie na: 1) 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii III i III (#) ujętych w wykazie; 2) 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii IV ujętych w wykazie; 3) 10 000 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”; 4) 3000 m3 – oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km. 7. Zamówienie podstawowe AKCJA ZIMOWA obejmuje: 1) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 450 godzin; 2) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 350 godzin; 3) 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 8. Zamówienie na prawach opcji: AKCJA ZIMOWA obejmuje: 1) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1 050 godzin; 2) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1 150 godzin; 3) 9 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”; 4) 3000 m3 – oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km. 9. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ dla CZĘŚCI 3 zamówienia – SEKTOR 3: 1) Załącznik S3-1 – Opis przedmiotu zamówienia; 2) Załącznik S3-2 – Wykaz ulic utrzymania zimowego; 3) Załącznik S3-3 – Wzór meldunku; 4) Załącznik S3-4 – Wzór informacji o zużytych środkach; 5) Załącznik S3-5 – Mapa poglądowa; 6) Załącznik 10c – Projektowane postanowienia umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 3 zamówienia – SEKTOR 3
LosLOT-0004
TitelUtrzymanie zimowe jezdni dróg miasta Gdyni z podziałem na sektory 1-4 – SEKTOR 4
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia dla CZĘŚCI 4 – SEKTOR 4 obejmuje usługę polegającą na utrzymaniu zimowym nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidacja śliskości) i błota pośniegowego oraz oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km, w miejsce wskazane przez Zamawiającego (w przypadku skorzystania z prawa opcji). 2. SEKTOR 4 obejmuje obszar położony w dzielnicach: Wielki Kack, Karwiny, Mały Kack i częściowo w dzielnicy Orłowo, zgodnie z mapką poglądową (Załącznik S4-5). 3. Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 1 ok. 54 602 m dróg, w tym: 1) dróg kat. III i III (#): 41 367 m; 2) dróg kat. IV: 13 235 m. 4. Przewidywana długość dróg objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5% (łącznie maksymalnie +/- 2 730,10 m), w stosunku do łącznej długości dróg, określonej w wykazie ulic utrzymania zimowego, w przypadku: 1) zmiany kategorii dróg; 2) włączenia do stałego utrzymania dróg, w tym utrzymywanych interwencyjnie; 3) zmiany organizacji ruchu; 4) budowy lub przebudowy dróg; 5) potrzeb komunikacji miejskiej; 6) zmiany sytuacji prawnej; 7) potrzeby zmiany standardu utrzymania dróg. 5. Tym samym, w czasie trwania umowy stałym utrzymaniem zimowym objętych może być: 1) maksymalnie 57 332,10 m dróg, w tym: a) dróg kat. III i III (#): 43 435,35 m, b) dróg kat. IV: 13 896,75 m; 2) minimalnie: 51 871,90 m dróg w tym: a) dróg kat. III i III (#): 39 298,65 m, b) dróg kat. IV: 12 573,25 m. 6. Przedmiot zamówienia dla CZĘŚCI 4 – SEKTOR 4 obejmuje zakres zamówienia podstawowy i zakres zamówienia objęty prawem opcji, oszacowany łącznie na: 1) 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii III i III (#) ujętych w wykazie; 2) 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii IV ujętych w wykazie; 3) 10 000 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”; 4) 1500 m3 – oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km. 7. Zamówienie podstawowe AKCJA ZIMOWA obejmuje: 1) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 450 godzin; 2) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 350 godzin; 3) 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 8. Zamówienie na prawach opcji: AKCJA ZIMOWA obejmuje: 1) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1 050 godzin; 2) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1 150 godzin; 3) 9 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”; 4) 1500 m3 – oczyszczenie z nadmiaru śniegu wraz z załadunkiem i wywozem śniegu na odległość do 20 km. 10. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ dla CZĘŚCI 4 zamówienia – SEKTOR 4: 1) Załącznik S4-1 – Opis przedmiotu zamówienia; 2) Załącznik S4-2 – Wykaz ulic utrzymania zimowego; 3) Załącznik S4-3 – Wzór meldunku; 4) Załącznik S4-4 – Wzór informacji o zużytych środkach; 5) Załącznik S4-5 – Mapa poglądowa; 6) Załącznik 10d – Projektowane postanowienia umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 4 zamówienia – SEKTOR 4