See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramaval för klottersanering
Beschreibung: Denna upphandling avser ramavtal för klottersaneringstjänster inom Lerums kommun. Syftet med upphandlingen är att säkerställa tillgång till effektiva, miljöanpassade och kvalitetssäkra tjänster för sanering, rengöring och förebyggande behandling av klotter på kommunens fastigheter, anläggningar och offentliga ytor.
Interne Kennung: SBN25.426
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90690000 Graffiti-Entfernung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000