591295-2026 - Wettbewerb
Schweden – Regelmäßig erscheinende Schriften – Årlig produktion av tidning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Årlig produktion av tidning
Beschreibung: Upphandlingen avser ett ramavtal för årlig produktion av Malmö stads tidning Spaning. Uppdraget omfattar bland annat projektledning och redaktörskap, journalistisk textproduktion, fotografering och hantering av fotograferingssamtycken, formgivning och layout, framtagning av korsord, korrekturläsning, faktagranskning samt framtagning av tryckfärdigt material och samordning med anvisat tryckeri. Tidningen beräknas ges ut tre gånger per år och omfatta cirka 28 sidor per nummer. Tryck, adressering och distribution ingår inte i uppdraget.
Interne Kennung: HVO-2026-6872
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 22212100 Regelmäßig erscheinende Schriften
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22200000 Zeitungen, Fachzeitschriften, Periodika und Zeitschriften
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Årlig produktion av tidning