2. Verfahren
Verfahren
Titel: Najem urządzeń wielofunkcyjnych na potrzeby Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje najem urządzeń wielofunkcyjnych, zwanych dalej także urządzeniami, w łącznej liczbie 84 szt., w następujących lokalizacjach: 1) budynek Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie przy Al. Marszałka J. Piłsudskiego 7/9, 2) budynek Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu przy ul. Wojska Polskiego 1, 3) budynek Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Ełku przy ul. Mickiewicza 15, 4) Wojewódzki Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności: a) budynek w Olsztynie przy ul. Kajki 10/12, b) budynek w Elblągu przy ul. Wojska Polskiego 1, c) budynek w Ełku przy ul. Mickiewicza 15, 5) budynek Dyspozytorni Medycznej w Olsztynie przy ul. Niepodległości 16, 6) Drogowe Przejście Graniczne w Bezledach, 11-200 Bartoszyce, 7) Drogowe Przejście Graniczne w Grzechotkach, 14-500 Braniewo, 8) Drogowe Przejście Graniczne w Gronowie, 14-500 Braniewo, 9) Drogowe Przejście Graniczne w Gołdapi, 19-500 Gołdap. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 2 do specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej SWZ. 3. Opis znajdujący się w załączniku nr 2 do SWZ zawiera minimalne wymagania dotyczące urządzeń objętych przedmiotem zamówienia, co oznacza, że wykonawca może zaoferować urządzenia charakteryzujące się lepszymi parametrami technicznymi i użytkowymi. 4. W każdym przypadku, gdy zamawiający w SWZ powołuje się na normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym i zastosowanie mają wyrazy „lub równoważne”. 5. Dostarczenie urządzeń w ramach przedmiotu zamówienia nastąpi w dniach pracy zamawiającego, własnym staraniem wykonawcy, na koszt i ryzyko wykonawcy. 6. Dostarczone urządzenia w ramach przedmiotu zamówienia muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, nieużywane, kompletne, sprawne technicznie, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2026 r., wraz z wymaganymi sterownikami, dopuszczone do obrotu i stosowania, zgodne z wymaganiami określonymi w SWZ. 7. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia na własny koszt instruktażu użytkowania urządzeń dostarczonych w ramach przedmiotu zamówienia dla wyznaczonych pracowników zamawiającego. 8. Przedmiot zamówienia realizowany będzie z podziałem na następujące etapy: 1) etap I – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2026, 2) etap II – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2027, 3) etap III – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2028, 4) etap IV – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2029, 5) etap V – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2030. 9. W przypadku braku środków finansowych na realizację przedmiotu zamówienia w ramach etapów II, III, IV lub V zamawiający odstąpi od realizacji tego etapu/tych etapów, a wykonawcy w takim przypadku będzie przysługiwało jedynie wynagrodzenie należne z tytułu wykonania części umowy do dnia odstąpienia. Zapisy dotyczące zapłacenia przez zamawiającego kary umownej z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie zamawiającego nie mają w tym przypadku zastosowania. 10. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Interne Kennung: WO-II.272.16.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30121200 Fotokopiergeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51620000 Installation von Büromaschinen, 79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje najem urządzeń wielofunkcyjnych, zwanych dalej także urządzeniami, w łącznej liczbie 84 szt., w następujących lokalizacjach: 1) budynek Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie przy Al. Marszałka J. Piłsudskiego 7/9, 2) budynek Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu przy ul. Wojska Polskiego 1, 3) budynek Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Ełku przy ul. Mickiewicza 15, 4) Wojewódzki Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności: a) budynek w Olsztynie przy ul. Kajki 10/12, b) budynek w Elblągu przy ul. Wojska Polskiego 1, c) budynek w Ełku przy ul. Mickiewicza 15, 5) budynek Dyspozytorni Medycznej w Olsztynie przy ul. Niepodległości 16, 6) Drogowe Przejście Graniczne w Bezledach, 11-200 Bartoszyce, 7) Drogowe Przejście Graniczne w Grzechotkach, 14-500 Braniewo, 8) Drogowe Przejście Graniczne w Gronowie, 14-500 Braniewo, 9) Drogowe Przejście Graniczne w Gołdapi, 19-500 Gołdap. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Opis znajdujący się w załączniku nr 2 do SWZ zawiera minimalne wymagania dotyczące urządzeń objętych przedmiotem zamówienia, co oznacza, że wykonawca może zaoferować urządzenia charakteryzujące się lepszymi parametrami technicznymi i użytkowymi. 4. W każdym przypadku, gdy zamawiający w SWZ powołuje się na normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne lub systemy referencji technicznych, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym i zastosowanie mają wyrazy „lub równoważne”. 5. Dostarczenie urządzeń w ramach przedmiotu zamówienia nastąpi w dniach pracy zamawiającego, własnym staraniem wykonawcy, na koszt i ryzyko wykonawcy. 6. Dostarczone urządzenia w ramach przedmiotu zamówienia muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, nieużywane, kompletne, sprawne technicznie, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2026 r., wraz z wymaganymi sterownikami, dopuszczone do obrotu i stosowania, zgodne z wymaganiami określonymi w SWZ. 7. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia na własny koszt instruktażu użytkowania urządzeń dostarczonych w ramach przedmiotu zamówienia dla wyznaczonych pracowników zamawiającego. 8. Przedmiot zamówienia realizowany będzie z podziałem na następujące etapy: 1) etap I – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2026, 2) etap II – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2027, 3) etap III – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2028, 4) etap IV – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2029, 5) etap V – obejmujący realizację przedmiotu zamówienia w roku 2030. 9. W przypadku braku środków finansowych na realizację przedmiotu zamówienia w ramach etapów II, III, IV lub V zamawiający odstąpi od realizacji tego etapu/tych etapów, a wykonawcy w takim przypadku będzie przysługiwało jedynie wynagrodzenie należne z tytułu wykonania części umowy do dnia odstąpienia. Zapisy dotyczące zapłacenia przez zamawiającego kary umownej z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie zamawiającego nie mają w tym przypadku zastosowania. 10. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Stosownie do postanowień art. 441 ust. 1 Pzp zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z OPCJI na następujących zasadach: 1) w ramach OPCJI zamawiający uprawniony jest do zwiększenia liczby wynajmowanych urządzeń wielofunkcyjnych o maksymalnie 50 szt. w stosunku do zamówienia głównego, w tym: a) 15 szt. urządzeń wielofunkcyjnych kolorowych A3 (typ I), b) 10 szt. urządzeń wielofunkcyjnych monochromatycznych A3, c) 20 szt. urządzeń wielofunkcyjnych kolorowych A4, d) 5 szt. urządzeń wielofunkcyjnych monochromatycznych A4, a wykonawca zobowiązany będzie do realizacji zakresu objętego OPCJĄ, 2) urządzenia wielofunkcyjne objęte OPCJĄ muszą posiadać parametry odpowiadające parametrom urządzeń wynajmowanych w ramach zamówienia głównego, 3) maksymalną wartość OPCJI stanowi wynagrodzenie za najem 50 szt. urządzeń wielofunkcyjnych w okresie 48 miesięcy, 4) zamawiający ma prawo skorzystania z OPCJI jednokrotnie, tj. bezpośrednio na cały zakres przewidziany OPCJĄ, lub wielokrotnie, tj. do osiągnięcia maksymalnego zakresu przewidzianego OPCJĄ, 5) o skorzystaniu z OPCJI zamawiający poinformuje wykonawcę w postaci oświadczenia przekazanego w formie pisemnej lub elektronicznej nie później niż na 10 dni przed realizacją zakresu objętego OPCJĄ, 6) w treści oświadczenia zamawiający wskaże zakres OPCJI, 7) rozpoczęcie najmu urządzeń w ramach OPCJI nastąpi do 30 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy; po upływie tego terminu zamawiający będzie mógł uruchomić OPCJĘ za zgodą wykonawcy, 8) zamawiający skorzysta z OPCJI w przypadku dysponowania przeznaczonymi na ten cel niezbędnymi środkami finansowymi, 9) zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z OPCJI, a wykonawcy nie służy roszczenie o jej zastosowanie, 10) podane liczby poszczególnych rodzajów urządzeń objętych OPCJĄ są liczbami szacunkowymi, na podstawie których określona zostanie maksymalna wartość OPCJI, 11) zamawiający może zmienić liczbę poszczególnych rodzajów nie przekraczając maksymalnej wartości OPCJI, 12) do zamówienia objętego OPCJĄ zastosowanie mają odpowiednio postanowienia umowy dotyczące zamówienia głównego, w tym w szczególności odnoszące się do cen jednostkowych, sposobu wykonania zamówienia, obowiązków wykonawcy, rozliczeń i wystawiania faktur, naliczania kar umownych, waloryzacji wynagrodzenia.