2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 - inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11. 05/RZP/SWZ/2026
Beschreibung: ZGODNIE Z SWZ: TERMIN REALIZACJI ZADANIA: -OD PODPISANIA UMOWY DO 31.12.2026 R. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze oraz przetworzeniu odpadów (odzysk i/lub unieszkodliwianie) o kodzie 19 12 12 - inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 - frakcja o średnicy powyżej 80 mm z sortowania odpadów komunalnych - odpad luzem w ilości 1000 Mg - pochodzących z ZUOK w Trzebieniu.- (szczegóły patrz OPZ). PRAWO LOKALNE-ustawa Pzp” - ustawa z dnia 11 09. 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 793, z późn. zm.). WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca posiada: - aktualne decyzje na zbieranie, odzysk lub przetwarzanie odpadów o kodzie: 19 12 12; - wpis do Rejestru Bazy Danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami (BDO) prowadzonym przez Marszałka Województwa, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm), w tym wpis w dziale VII Transportujący odpady - kod 19 12 12, dotyczy to tez podwykonawców. -sytuacji ekonomicznej lub finansowej: aktualna polisa na sumę gwarancyjną nie niższą niż 1.000.000,00 zł. PODSTAWY WYKLUCZENIA WYKONAWCÓW Z PO STEPOWANIA DO KTÓRYCH ZACHODZI KTÓRAKOLWIEK ZE WSKAZANYCH: -art. 108 ust.1, -art. 109 ust.1,2a,b,c, pkt.4-10, -art.5k UE nr 833/2014 Ukraina, -art. 7 ust. 1 przeciwdziałanie Ukraina (Dz.U.z 2022 poz. 835) , wykluczenie następuje zgodnie z art. 111 pzp. ZAŁĄCZNIKI DO OFERTY PODPISANE PODPISEM KWALIFIKOWANYM OSÓB UPRAWNIONYCH: FORMULARZ OFERTOWY NR 1, WYPEŁNIONY, PODPISANY JEDZ ZGODNIE Z SWZ NR 2, OŚWIADCZENIE WYKONAWCY NR 3, 4, 5 -jeśli występuje, NR 8 UKRAINA, 9 UKRAINA , NR 10-RODO, ZAŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI KRK, NIE ZALEGANIU Z PODATKAMI US, ZUS ważność zgodnie zgodnie z SWZ. PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA Z SWZ: -zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. -zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek, -zamawiający przewiduje zmiany umowy zgodnie z SWZ i PZP art. 454,455, -zamawiający przewiduje wymagania realizacji umowy zgodnie z SWZ, -zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. -zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. -zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. -zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. -zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. -zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy p.z.p. -zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 8 ustawy p.z.p. -Przedmiotowe środki dowodowe: -Zamawiający nie wymaga żadnych przedmiotowych środków dowodowych. CERTYFIKACJA: Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu. Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji. Patrz kolejne zapisy SWZ pkt 9.15. i dalej. Wykonawca będzie związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert, przez okres 90 dni, tj. do dnia 02.01.2027 roku. KRYTERIA OCENY OFERT: Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które: a) zostaną złożone przez Wykonawców nie wykluczonych przez Zamawiającego z niniejszego postępowania; b) nie zostaną odrzucone przez Zamawiającego. 18.2 Zamawiający przewiduje dwa kryteria oceny ofert: a) cenę brutto obejmującą całkowity koszt realizacji zamówienia - 60 pkt Kryterium „cena brutto” z pkt 2 formularza ofertowego będzie oceniane wg następującego wzoru: P1 = P min x 60 pkt P p P1 - ilość punktów w kryterium cena. P min - cena brutto oferty najtańszej. P p - cena brutto oferty porównywalnej. b) termin płatności faktury/rachunku - 40 pkt Kryterium „termin płatności” będzie oceniane wg następującego wzoru: - termin płatności faktury do 14 dni - otrzyma 0 pkt - termin płatności faktury do 21 dni - otrzyma 25 pkt - termin płatności faktury do 30 dni - otrzyma 40 pkt Łączna wartość punktowa (P) zostanie obliczona poprzez zsumowanie wartości: P = wartość punktowa „P1” (cena brutto) + wartość punktowa „P2” (termin płatności faktury). Za najkorzystniejszą ofertę zostanie uznana ta oferta, która uzyska największą ilość punktów wynikającą z sumy wyliczenia wszystkich kryteriów. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która spełnia wszystkie wymagania Zamawiającego oraz uzyska największą liczbę punktów spośród ofert niepodlegających odrzuceniu. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania wymaganych prawem aktualnych decyzji na prowadzenie działalności w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów o kodzie 19 12 12 (zgodnie z Załącznikiem nr 1 do ustawy 14 grudnia 2012 o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.), o których mowa w art. 27 ust. 2 pkt 1 ww. ustawy oraz posiadać numer rejestrowy BDO. Rozliczenia i płatności: Rozliczenie będzie następowało w okresach miesięcznych. Podstawą do określenia ilości odebranych odpadów będzie ewidencja wydanych odpadów w ZUOK w Trzebieniu. Podstawą do przekazania należności będzie faktura VAT wystawiona przez Wykonawcę, zgodnie z obowiązującymi przepisami w Krajowym Systemie e-Faktur – dalej KSeF.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 - inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11”. Znak sprawy: 05/RZP/SWZ/2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze oraz przetworzeniu odpadów (odzysk i/lub unieszkodliwianie) o kodzie 19 12 12 - inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 - frakcja o średnicy powyżej 80 mm z sortowania odpadów komunalnych - odpad luzem w ilości 1000 Mg - pochodzących z Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu. 1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów odbywać się musi zgodnie z posiadanymi przez Wykonawcę lub Podwykonawcę aktualnymi zezwoleniami. Oferowany sposób zagospodarowania odpadów musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.). 2. Odpad o kodzie 19 12 12 wytworzony jest ze zmieszanych odpadów komunalnych, selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz odpadów wielkogabarytowych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu przy ul. Spacerowej 24. 3. Odbiór odpadu: a) przekazanie i odbiór odpadu odbywać się będzie z terenu Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu, ul. Spacerowa 24, 59-700 Trzebień, b) załadunek i odbiór odpadów może być realizowany każdego dnia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach od 7:00 do 13:00, c) odbiór następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu oraz rozładunku, d) Zamawiający wymaga gotowości Wykonawcy do odbioru min. 120 Mg odpadu tygodniowo, e) załadunek odpadów na podstawione przez Wykonawcę pojazdy jest obowiązkiem Zamawiającego, f) Wykonawca zapewni samochody umożliwiające załadunek odpadów w formie luźnej „od góry”, g) odbierany odpad będzie ważony na zalegalizowanej wadze samochodowej Zamawiającego, zlokalizowanej na terenie zakładu. Dla określenia wagi odbieranego odpadu, pojazd Wykonawcy musi być zważony przed załadunkiem. Wynik ważenia będzie wiążący dla rozliczeń pomiędzy Stronami, h) Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody, jak i również za utratę, ubytki oraz uszkodzenia odpadów, powstałe w czasie transportu odpadów od chwili wydania w ZUOK Trzebień oraz w trakcie magazynowania, rozładunku odpadów do czasu poddania ich i zakończenia procesów odzysku i/lub unieszkodliwiania. Wykonawca ponosi w szczególności odpowiedzialność za działania oraz zaniechania działań swego personelu oraz podmiotów, którymi posłużył się wykonując przedmiot zamówienia, np. przewoźników, i) z chwilą wydania odpadów Wykonawcy przechodzą na niego wszelkie korzyści i ciężary związane z nimi oraz niebezpieczeństwo ich przypadkowej utraty lub uszkodzenia, w szczególności przejmuje on odpowiedzialność za wydane odpady, za należyte postępowanie z nimi i za skutki z tego wynikające. 4. Odpady magazynowane selektywnie luzem w sposób uporządkowany, w wydzielonym boksie na terenie zakładu. Zamawiający na wniosek Wykonawcy prześle zdjęcia podglądowe odpadów. 5. Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, które posiadają aktualne decyzje na odzysk lub przetwarzanie tych odpadów, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Zamawiający zobowiązany jest do wygenerowania w systemie Baza Danych o Odpadach - dalej BDO, Karty Przekazania Odpadu oraz przekazania z transportem Wykonawcy „Potwierdzenia wystawienia Karty Przekazania Odpadów” w systemie BDO. 7. Ważenie każdorazowo będzie potwierdzone przez Wykonawcę w systemie BDO poprzez zrealizowanie przyjęcia odpadów. 8. Wykonawca wskaże w ofercie instalację oraz sposób zagospodarowania odpadów. 9. Wykonawca ma obowiązek przedłożenia wraz z ofertą posiadanych, aktualnych decyzji na zbieranie, odzysk lub przetwarzanie o kodzie 19 12 12. 4.6 Warunki realizacji zamówienia. 1. Odpady Wykonawca będzie odbierał na własny koszt odpowiednim, przystosowanym środkiem transportu do przewozu odpadów. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić odpowiednią ilość kursów w celu zagwarantowania bieżącego odbioru odpadów. 2. Usługa realizowana będzie sukcesywnie po wcześniejszym uzgodnieniu stron, w dni robocze poniedziałek-piątek w godzinach: 7.00-13.00. 3. Odbiór odpadów odbywać się będzie po uprzednio ustalonych terminach odbioru drogą mailową przez Wykonawcę z przedstawicielem Zamawiającego. Wykonawca najpóźniej w przeddzień realizacji odbioru odpadów uzgodni z przedstawicielem Zamawiającego planowaną godzinę odbioru odpadów. 4. Zamawiający zapewnia minimalną wagę dla poszczególnych transportów (kursów). Orientacyjne wagi transportów wynoszą minimalna ok. 15,00 Mg, maksymalnie ok. 25,00 Mg, 5. Odpady winny być odbierane przez Wykonawcę przy użyciu samochodów sprawnych technicznie, przystosowanych do odbioru i transportu odpadów, odpowiednio oznakowanych oraz umożliwiających zabezpieczenie odpadów podczas transportu. 6. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia tj. z odbiorem, transportem i zagospodarowaniem odpadów. Jedynie koszt załadunku odpadów na pojazdy Wykonawcy leży po stronie Zamawiającego. 7. Cena określona w Ofercie obejmuje wszystkie koszty w tym: koszty za korzystanie ze środowiska (w przypadku, gdy sposób przetwarzania odpadu wymaga ich naliczenia), koszty związane z zagospodarowaniem odpadu i obowiązujące inne podatki niż VAT. 8. Wykonawca, po każdym miesiącu wykonania usługi, najpóźniej wraz z fakturą, zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu oświadczenie o sposobie zagospodarowania odpadów wraz ze wskazaniem rodzaju procesu oraz nazwy i adresu instalacji, w której odpady zostały poddane zagospodarowaniu. 9. Szczegółowy zakres praw i obowiązków Wykonawcy reguluje Projekt Umowy (Załącznik nr 6 do SWZ).