591362-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DELEGARE DE GESTIUNE A SERVICIULUI DE SALUBRIZARE PENTRU ACTIVITATEA DE ELIMINAREA, PRIN DEPOZITARE, A DEŞEURILOR REZIDUALE, A DEŞEURILOR STRADALE, A DEŞEURILOR DE PĂMÂNT ŞI PIETRE PROVENITE DE PE CĂILE PUBLICE, A REZIDUURILOR REZULTATE DE LA INSTALAŢIILE DE TRATARE A DEŞEURILOR MUNICIPALE, PRECUM ŞI A DEŞEURILOR CARE NU POT FI VALORIFICATE PROVENITE DIN ACTIVITĂŢI DE REAMENAJARE ŞI REABILITARE
Beschreibung: A) „DELEGARE DE GESTIUNE A SERVICIULUI DE SALUBRIZARE PENTRU ACTIVITATEA DE ELIMINAREA, PRIN DEPOZITARE, A DEŞEURILOR REZIDUALE, A DEŞEURILOR STRADALE, A DEŞEURILOR DE PĂMÂNT ŞI PIETRE PROVENITE DE PE CĂILE PUBLICE, A REZIDUURILOR REZULTATE DE LA INSTALAŢIILE DE TRATARE A DEŞEURILOR MUNICIPALE, PRECUM ŞI A DEŞEURILOR CARE NU POT FI VALORIFICATE PROVENITE DIN ACTIVITĂŢI DE REAMENAJARE ŞI REABILITARE INTERIOARĂ ŞI/SAU EXTERIOARĂ A LOCUINŢELOR LA DEPOZITELE DE DEŞEURI NEPERICULOASE ÎN ORAŞUL CERNAVODA” B) Valoare estimata serviciilor este de este de minim 10.000.722,60 lei fara TVA, respectiv 12.100.874,35 lei cu TVA si de maxium 11.279.376,00 lei fara TVA, respectiv 13.648.044,96 lei cu TVA pe o perioada de 5 ani pentru acordul cadru, iar valoarea contractelor subsecvente este de minim 2.000.144,52 lei, fara TVA, respectiv 2.420.174,87 lei cu TVA pentru 6171 tone pe 1 an, si maxim 2.255.875,20 lei fara TVA, respectiv 2.729.608,90 lei cu TVA pentru 6960 tone pe 1 an C) Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 15-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor conform OUG 107/2017 D) Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor:18
Interne Kennung: Nr. 23210 din 26.06.2026, cu nr. referință unic 0.2.26.146
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: A) „DELEGARE DE GESTIUNE A SERVICIULUI DE SALUBRIZARE PENTRU ACTIVITATEA DE ELIMINAREA, PRIN DEPOZITARE, A DEŞEURILOR REZIDUALE, A DEŞEURILOR STRADALE, A DEŞEURILOR DE PĂMÂNT ŞI PIETRE PROVENITE DE PE CĂILE PUBLICE, A REZIDUURILOR REZULTATE DE LA INSTALAŢIILE DE TRATARE A DEŞEURILOR MUNICIPALE, PRECUM ŞI A DEŞEURILOR CARE NU POT FI VALORIFICATE PROVENITE DIN ACTIVITĂŢI DE REAMENAJARE ŞI REABILITARE INTERIOARĂ ŞI/SAU EXTERIOARĂ A LOCUINŢELOR LA DEPOZITELE DE DEŞEURI NEPERICULOASE ÎN ORAŞUL CERNAVODA” B) Valoare estimata serviciilor este de minim 4.000.000,00 lei fara TVA si maxim 4.384.080,00 lei fara TVA pentru intreaga durata a acordului cadru si 2.000.000,00 lei fara TVA si maxim 2.192.040,00 lei lei fara TVA pe an pentru contractul subsecvent anual C) Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 15-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor conform OUG 107/2017 D) Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor:18
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63121100 Lagerung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Dacă da, valoarea se va completa in mod obligatoriu numai ca interval valoric Valoarea estimata a achizitiei este de minim 10.000.722,60 lei fara TVA, respectiv 12.100.874,35 lei cu TVA si de maxium 11.279.376,00 lei fara TVA, respectiv 13.648.044,96 lei cu TVA pe o perioada de 5 ani pentru acordul cadru, iar valoarea contractelor subsecvente este de minim 2.000.144,52 lei, fara TVA, respectiv 2.420.174,87 lei cu TVA pentru 6171 tone pe 1 an, si maxim 2.255.875,20 lei fara TVA, respectiv 2.729.608,90 lei cu TVA pentru 6960 tone pe 1 an, cu pretul estimate de 164,12 lei / tona fara TVAsi 160 lei/tona fara TVA (contributia pentru economia circulara conform OUG 196/2014)