2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tuberkulinok beszerzése
Beschreibung: A szarvasmarha gümőkór elleni védekezésről szóló 56/2019. (XII. 12.) AM rendelet (a továbbiakban: Gümőkór rendelet) 9. § (1) bekezdése alapján a szarvasmarha-állomány szarvasmarha gümőkór szempontjából történő minősítése és az állomány szarvasmarha gümőkórtól hivatalosan mentes minősítésének ellenőrzésére irányuló vizsgálatok szervezése állami feladat. A (2) bekezdése szerint az intradermális tuberkulin próba elvégzéséhez szükséges diagnosztikumot (tuberkulint) a Nébih biztosítja. A szarvasmarha-állományok szarvasmarha gümőkór szempontjából történő minősítése A Gümőkór rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a járási hivatal az illetékességi területén található szarvasmarha-állományokat – az állatkertben vagy vadasparkban tartott szarvasmarha-állományok kivételével – szarvasmarha gümőkór szempontjából – a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (a továbbiakban: NÉBIH) által a honlapján közzétett Útmutatóban elrendelt intradermális tuberkulin próbával – minősíti. Madár (avian) tuberkulin (2 ml): Beszerzendő mennyiség a teljes szerződéses időtartamra: Mennyiség összesen 2027. és 2028.: 8.000 db + opció 2.400 db avian tuberkulin 2 ml, összesen maximum: 10.400 db Kiszerelés: Kisméretű közvetlen csomagolási egység: 2 ml (20 adag) készítmény, injekciós üvegben Szarvasmarha (bovin) tuberkulin (2 ml és 5 ml): Beszerzendő mennyiség a teljes szerződéses időtartamra: Mennyiség összesen 2027. és 2028.: a) 10.000 db + opció 3.000 db bovin tuberkulin 2 ml, összesen maximum: 13.000 db és b)28.000 db + opció 8.400 db bovin tuberkulin 5 ml, összesen maximum: 36.400 db Kiszerelés: a) Kisméretű közvetlen csomagolási egység: 2 ml (20 adag) készítmény, injekciós üvegben és b) Kisméretű közvetlen csomagolási egység: 5 ml (50 adag) készítmény, injekciós üvegben Részletesen a felhívás II.2.4. pontjában és a Közbeszerzési dokumentumokban. Rövidítések: Közbeszerzési dokumentumok: KD Ajánlatkérő: AK Ajánlattevő: AT
Vorherige Bekanntmachung: 474767-2026
Interne Kennung: EKR001300352026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: A szarvasmarha gümőkór elleni védekezésről szóló 56/2019. (XII. 12.) AM rendelet (a továbbiakban: Gümőkór rendelet) 9. § (1) bekezdése alapján a szarvasmarha-állomány szarvasmarha gümőkór szempontjából történő minősítése és az állomány szarvasmarha gümőkórtól hivatalosan mentes minősítésének ellenőrzésére irányuló vizsgálatok szervezése állami feladat. A (2) bekezdése szerint az intradermális tuberkulin próba elvégzéséhez szükséges diagnosztikumot (tuberkulint) a Nébih biztosítja. Szarvasmarha gümőkór: az MTBC fajai közül a Mycobacterium bovis és a Mycobacterium caprae (Mycobacterium bovis subsp. caprae) okozta megbetegedés. A szarvasmarha-állományok szarvasmarha gümőkór szempontjából történő minősítése A Gümőkór rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a járási hivatal az illetékességi területén található szarvasmarha-állományokat – az állatkertben vagy vadasparkban tartott szarvasmarha-állományok kivételével – szarvasmarha gümőkór szempontjából – a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (a továbbiakban: NÉBIH) által a honlapján közzétett Útmutatóban elrendelt intradermális tuberkulin próbával – minősíti. Madár (avian) tuberkulin (2 ml): Definíció A madár (avian) tuberkulin tisztított fehérjekivonat (avian tuberkulin PPD) olyan, a Mycobacterium avium (továbbiakban: M. avium) szaporítása és lízise során keletkező termékek hőkezelése révén előállított készítmény, amely alkalmas arra, hogy egy, az azonos fajú mikroorganizmusokkal szenzibilizált állatban késői típusú hiperszenzitivitást váltson ki. Beszerzendő mennyiség a teljes szerződéses időtartamra: Mennyiség összesen 2027. és 2028.: 8.000 db + opció 2.400 db avian tuberkulin 2 ml, összesen maximum: 10.400 db Kiszerelés Kisméretű közvetlen csomagolási egység: 2 ml (20 adag) készítmény, injekciós üvegben A termék kiszerelési egysége (gyűjtőcsomagolás): legfeljebb 10-es gyűjtőcsomagolás (10×2 ml) megajánlása az elvárás, (megajánlható 10-es és/vagy kisebb gyűjtőcsomagolás). A megajánlott termék kiszerelési egysége (gyűjtőcsomagolása) tehát egyféle és többféle (10-es és/vagy kisebb) is lehet (vagyis nem minimumkövetelmény a többféle kiszerelési egység megajánlása) azzal, hogy a különböző kiszerelési egységeknek a tartalmazott készítmény mennyiségének kivételével minden más terméktulajdonság tekintetében, továbbá a termék egy egységére vetített egységárak tekintetében meg kell egyeznie. Szarvasmarha (bovin) tuberkulin (2 ml és 5 ml): DEFINICIÓ A szarvasmarha (bovin) tuberkulin tisztított fehérjekivonat (bovin tuberkulin PPD) olyan, a Mycobacterium bovis szaporítása és lízise során keletkező termékek hőkezelése révén előállított készítmény, amely alkalmas arra, hogy egy, az azonos fajú mikroorganizmusokkal szenzibilizált állatban késői típusú hiperszenzitivitást váltson ki. Beszerzendő mennyiség a teljes szerződéses időtartamra: Mennyiség összesen 2027. és 2028.: a) 10.000 db + opció 3.000 db bovin tuberkulin 2 ml, összesen maximum: 13.000 db és b)28.000 db + opció 8.400 db bovin tuberkulin 5 ml, összesen maximum: 36.400 db Kiszerelés a) Kisméretű közvetlen csomagolási egység: 2 ml (20 adag) készítmény, injekciós üvegben és b) Kisméretű közvetlen csomagolási egység: 5 ml (50 adag) készítmény, injekciós üvegben A termék kiszerelési egysége (gyűjtőcsomagolás): legfeljebb 10-es gyűjtőcsomagolás (10×2 ml és 10×5 ml) megajánlása az elvárás, (megajánlható 10-es és/vagy kisebb gyűjtőcsomagolás). A megajánlott termék kiszerelési egysége (gyűjtőcsomagolása) tehát egyféle és többféle (10-es és/vagy kisebb) is lehet (vagyis nem minimumkövetelmény a többféle kiszerelési egység megajánlása) azzal, hogy a különböző kiszerelési egységeknek a tartalmazott készítmény mennyiségének kivételével minden más terméktulajdonság tekintetében, továbbá a termék egy egységére vetített egységárak tekintetében meg kell egyeznie. Az ajánlattevő által megajánlott termékeknek meg kell felelnie a Műszaki leírásban előírt valamennyi követelménynek. További szakmai követelmények Engedélyeztetési eljárás típusa: Centrális vagy magyarországi nemzeti forgalomba hozatali engedély. A forgalomba hozatali jogosultságnak a szerződés hatályának lejártáig fenn kell állnia. Nyertes Ajánlattevőnek a megajánlott tuberkulinok vonatkozásában legkésőbb a szállítás időpontjában valamely uniós tagállam hatósági felszabadítási bizonylatával (OCABR) és gyártói minőségi bizonylattal rendelkeznie kell. A bizonylatokat a szállításkor csatolni kell. Előírás, hogy a megajánlott avian és bovin tuberkulinok ugyanazon végtermék előállítónál készültek és ott ugyanazon minőségbiztosítási rendszerben kerültek felszabadításra. Előírás, hogy a megajánlott készítményeknek meg kell felelnie a vonatkozó hatályos európai gyógyszerkönyvi monográfiák [European Pharmacopoeia (Ph. Eur.)] követelményeinek (01/2008:0535 és 01/2008:0536). A diagnosztikumoknak a szállításkor legalább 16 hónapos lejárati idővel kell rendelkezniük. A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése szerint, ha ajánlatkérő meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemző konkrét eljárásra, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra utal, akkor az azokkal egyenértékűt is köteles elfogadni. A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (5) bekezdése szerint, ha ajánlatkérő meghatározott szabványra, műszaki engedélyre, műszaki előírásokra, műszaki ajánlásra utal, akkor az azokkal egyenértékűt is köteles elfogadni, ha az ajánlattevő ajánlatában megfelelő módon, bármely megfelelő eszközzel bizonyítja, hogy az általa javasolt megoldások egyenértékű módon megfelelnek a közbeszerzési műszaki leírásban meghatározott követelményeknek. Részletesen a Műszaki leírásban és a Közbeszerzési dokumentumokban.
Interne Kennung: EKR001300352026/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Madár (avian) tuberkulin (2 ml): 2.400 db avian tuberkulin Szarvasmarha (bovin) tuberkulin (2 ml és 5 ml): 3.000 db bovin tuberkulin 2 ml és 8.400 db bovin tuberkulin 5 ml. A termékek nettó ajánlati egységára az alapmennyiségen felüli termékre (opció) is vonatkozik. Ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy az ajánlati ár tekintetében a maximum mennyiségként meghatározott termékek nettó összárát értékeli, azaz a teljes – opciót is tartalmazó – mennyiségre vonatkozó árat veszi figyelembe az értékelés során. Ajánlatkérő kötelezettséget vállal arra, hogy a szerződés hatálya alatt a nyertes Ajánlattevőtől legalább az opciós mennyiség nélküli (alap)mennyiségben tuberkulint vesz. Ajánlatkérő kötelezettségvállalása tuberkulin alapmennyiséget meghaladó mértékben történő megvételére nem terjed ki. Nyertes ajánlattevő az opciós mennyiségre vonatkozóan megrendelésenként jogosult számlát kiállítani, az Ajánlatkérő által igazolt szállítólevél alapján. Ajánlatkérő az opciós mennyiség szállítására vonatkozó megrendelését írásban elektronikus úton küldi meg nyertes Ajánlattevő részére, megjelölve a szállítandó terméket és darabszámát. Nyertes Ajánlattevő a megrendelést köteles elektronikus úton visszaigazolni. Amennyiben a megrendelést a nyertes Ajánlattevő 3 napon belül nem igazolja vissza, az az abban meghatározott feltételekkel elfogadottnak tekintendő. A megrendelés teljesítési határideje az annak megküldésétől számított 60 nap. Ajánlatkérő az opciós mennyiség szállítására vonatkozó megrendelését legkésőbb a szerződés időbeli hatályának lejártát megelőző 60 napig jogosult nyertes Ajánlattevőnek megküldeni.