See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Orbion Pro 120
Beschreibung: Helsingin yliopiston ilmakehätieteiden keskus INAR:iin aiotaan hankkia Orbion Pro 120. Laite täyttää samanaikaisesti kaikki seuraavat tutkimuksen kannalta välttämättömät tekniset vaatimukset: -vähintään 120 000:n massaresoluutio -kemiallinen ionisaatio ympäröivässä ilmanpaineessa eli ambientti-ilmanpaineessa -ppq-tasolle ulottuva mittausherkkyys -positiivisen ja negatiivisen polariteetin automaattinen vaihtaminen online-mittauksen aikana -mahdollisuus vaihtaa reagenssi-ionia ja ionisaatiokemiaa mittaussarjan aikana -mahdollisuus MS/MS-mittaukseen, jossa valittu esi-ioni eristetään ja fragmentoidaan ja syntyneet fragmentti-ionit mitataan -mahdollisuus mitata kemiallisesti laajaa molekyylispektriä samalla integroidulla järjestelmällä.
Interne Kennung: 624819
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0000