See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Faciliteter til Hærens Tunge Brigade /FHTB) på 575 Holstebro Kaserne - Bygningsnummer 147
Beschreibung: Nærværende projekt er en del af Forsvarskommandoens og ETK’s samlede plan for ”Faciliteter til Hærens Tunge Brigade” (FHTB). FHTB omfatter ombygning og nybygning på en række etablissementer rundt i landet, som skal sikre faciliteterne til Hærens Tunge Brigade. Nærværende prækvalifikationsbetingelser vedrører hovedentreprisen på 575 Holstebro Kaserne. Byggeriet på Holstebro Kaserne omfatter følgende: Bygning 147 på i alt ca. 3.625 m2. Garage med 18 standpladser i én etage. I tilknytning hertil etableres tre etager med kontorer, mødefaciliteter, mandskabsfaciliteter og depot- og teknikrum. Byggemodning samt etablering af befæstede arealer og afvanding omkring bygninger.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Der gennemføres indledningsvist en prækvalifikationsfase på baggrund af det offentliggjorte materiale på iBinder. Da dele af udbudsmaterialet til brug for tilbudsfasen er klassificeret, udleveres udbudsmaterialet alene til de prækvalificerede tilbudsgivere efter underskrift af en fortrolighedserklæring.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000